Jubilejní 20. ročník Dne s policií navštívily tisíce lidí

Verze pro tisk |
Jubilejní 20. ročník Dne s policií navštívily tisíce lidí
Ze širokého i dalekého okolí se sjely v neděli 21. května 2023 na Autodrom do Sosnové tisíce lidí, aby si společně užily jubilejní 20. ročník Dne s policií a ostatními složkami IZS. Měli možnost vidět ukázky práce složek integrovaného záchranného systému, které v historii ještě neviděli, jako např. plnění bambi vaku z vrtulníku či policejní Ferrari. Vystaveno bylo také největší množství techniky v celé historii akce.
Policisté, záchranáři, hasiči, strážníci, vojáci jsou hrdinové všedních dnů. Všichni se denně starají o to, abychom se cítili bezpečně, bez jejich práce by naše společnost nemohla vůbec fungovat. Na dni s policií můžeme nahlédnout pod pokličku jejich činnosti a v bezpečné vzdálenosti z tribuny vidět neuvěřitelné věci, které jsou pro ně denním chlebem. Moc si jejich práce vážím a jsem hrdá, že můžeme společně organizovat tuto nádhernou akci, kterou si, věřím, všichni i díky slunnému počasí užili,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.
 
Letošní ročník Dne s policií byl symbolicky věnován všem hasičům, kteří si loni v létě prožili peklo při hašení požáru v Hřensku. I proto zde byla k vidění atraktivní ukázka plnění 600l bambi vaku zavěšeného pod vrtulníkem. Silný motor pak předvedlo speciální policejní Ferrari, které je jediné svého druhu u nás. Poprvé také návštěvníci mohli vidět ukázku vybržďování ujíždějícího auta jiným autem a spoustu zajímavé techniky. Tradičně se na Dni s policií předvedli služební psi i jízdní policie, svoji ukázku měli také českolipští strážníci, příslušníci vězeňské služby, zásahové jednotky, k vidění byla také společná ukázka všech složek IZS, které tentokrát zasahovaly u nehody autobusu a osobního automobilu.
 
Tuto tradiční akci pořádá město Česká Lípa společně s Policií ČR, Krajským ředitelstvím policie Libereckého kraje a Územním odborem Česká Lípa, Městskou policií Česká Lípa, Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje, Územním odborem Česká Lípa a Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje. Kvůli obrovskému zájmu návštěvníků o tuto akci byla tradičně zajištěna kyvadlová autobusová doprava z České Lípy na autodrom a zpět.
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru