Sto pohledů na Českolipsko – druhý díl

Verze pro tisk |

Po více než měsíci se otevřely okresy a na naší výzvě je to hned znát. Účastníci často vyhledávají místa, kde je více kopců na jednom místě.

A tak zatímco v rámci okresu se staly populárními ty, co se dají odlovit na Husí cestě nebo nad Sloupem, mimo okres někteří okamžitě zamířili do okolí Verneřic nebo České Kamenice.

I proto se pořadí mění takřka každý den. Jen znovu upozorňuji, že hlavní ceny se budou na začátku příštího roku losovat z těch sportovců a turistů, kteří se dostanou aspoň na sto vystoupaných kopců. Hlavními cenami jsou například sudy a soudky z Pivovaru Lípák nebo zmrzliny z Doks.

Ve výzvě je v tuto chvíli přihlášeno 135 lidí. Nejblíže k cíli je účastník s nickem soumarr, který se asi rozhodl, že výzvu ukončí ještě v dubnu. Vystoupal totiž již na 71 vrcholů, druhá je Jabuna se 66 peakpointy, třetí Honza Kobryn s 51.

Pořadí na dalších místech:

4. MP učedník – 48

5. Jana Lö, PaLo – 40

7. Enrico, Jan Kopecký – 39

9. Hana Landová, Vasil Dogaru – 37

Aspoň dvacet kopců má 26 lidí.  

Začít se dá prakticky kdykoliv. Jak se přihlásit, zjistíte zde.

Jak vidíte na vedoucích kopcolezcích, vše se dá stihnout i za měsíc. Pro zvýšení motivace se do výzvy pokouším postupně přidávat i další výhledy. Mezi naposledy přidané patří například Lipka u Novin, Radechov nebo Javor. Pokouším se postupně aktualizovat mapu, kterou naleznete zde. Ke konci týdne přidám zase nějaké kopečky.

Motivací pro účastníky mohou být i žebříčky, které aplikace peakpoint zobrazuje. Nejpřehlednější jsou na webových stránkách.

Nejlepší uživatel z celého Česka, Radovan Stareček, například už zdolal 376 kopců, ale Českolipané se k němu díky naší výzvě přibližují. soumarr je už například 37., Jabuna 42., Honza Kobryn 67., MP učedník 73., PaLo 82., Jana Lö 84., Enrico 90., Jan Kopecký 97. A do stovky jsme se vešli i já s Vasilem Dogaru na 99., resp. 100. místě.

Stálicí v pořadí všech kopců zůstávají ty českolipské. Těm dělá soupeře prakticky jen beskydská Lysá hora. Ale pořadím se posouvají i další. Mimo Lípu je nejpopulárnější peakpoint Zřícenina hradu Levín na 56. místě, o čtyři místa za ním je hradecké Mauzoleum na protějším kopci. Zajímavé je, že nedaleké Sedlo, nejvyšší vrchol Českého Středohoří na naší straně Labe, tak populární není. 87. je Ještěd, 99. Židovský vrch u Oken. 

A pár fotek na závěr.

Nedvězí se dá zvládnout i na koloběžce (foto Iveta Myšková)

Mezi nově přidané patří i hrad Helfenburk (foto Leona Maříková)

Mezi výzvy, obzvlášť když neznáte cestu, patří i Chrástenský vrch

Pro mě dosud neobjevené varhany na Stříbrníku

Výhled z levínské zvonice

Nahoru