Nové knihy regionu

Verze pro tisk |

V poslední době přibylo do fondu Městské knihovny hned několik regionálních knižních novinek.

Zájemce o přírodovědu, ale i turisty, příjemně překvapí knížka Krásy neživé přírody v Podještědí autora Dominika Rubáše, která se věnuje geologickým zajímavostem zmíněného regionu a obsahuje nejen popisy místa, ale i souřadnice GPS. Kniha je doplněna barevnými fotografiemi a náčrtky.

Pro zájemce o historii jsou tu tituly hned dva. Kniha Michala Rádla Smutný osud evangelického kostela v Novém Boru se věnuje historii evangelického sboru v Novém Boru i budově vyhořelého kostela Krista Spasitele. I tato kniha je doplněna fotografiemi, tentokrát historickými.

Druhou publikací, zabývající se dějinami našeho regionu, je kniha Střípky z dějin finanční stráže v Lužických horách, která souvisí s právě probíhající výstavou ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Autor Jaroslav Beneš je již zkušeným badatelem a autorem knih, dlouhodobě se věnuje dějinám Československa po roce 1918 do 2. světové války. Ačkoli je název uveden slovem „střípky“, obsahuje velké množství zajímavých informací a dobových fotografií z minulosti našeho regionu.

Knihy si můžete zapůjčit v naučném oddělení Městské knihovny v České Lípě.

RUBÁŠ, Dominik. Krásy neživé přírody v Podještědí. Dominik Rubáš. Praha : [Česká geologická služba], 2012. 82 s.Terminologický slovník. ISBN 978-80-7075-802-1.

RÁDL, Michal. Smutný osud evangelického kostela v Novém Boru. Michal Rádl. 1. vyd. Nový Bor : Město Nový Bor, 2013. 47 s.Název z obálky. ISBN 978-80-905263-2-7.

BENEŠ, Jaroslav, 1972-. Střípky z dějin finanční stráže v Lužických horách. Jaroslav Beneš. 1. vyd. Dvůr Králové nad Labem : J. Škoda - FORTprint, 2013. 187 s., [1] s. obr. příl. ISBN 978-80-86011-53-0.
 

alt
alt
alt
Nahoru