Vědci proti strachu - 3. díl

Verze pro tisk |

Protože je stále komplikovanější sledovat téma a doklikat se na pokračování diskuze, zavádím další pokračování.

Výzvu ze 17. srpna 2015 podepsalo k dnešku 3394 vědců a vědkyň a 8725 dalších osob. - http://www.vyzvavedcu.cz/

"Cílem této výzvy není zlehčovat skutečná rizika plynoucí z imigrace. Cílem této výzvy není agitovat za konkrétní kroky ve vztahu k uprchlíkům. Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi rozdmýchávána a všeobecně tolerována etnická a náboženská nesnášenlivost - dopřáváním sluchu extremistickým hnutím, šířením překroucených i zcela lživých zpráv, které posilují paniku, jež ve výsledku vede k dehumanizaci lidí v nouzi, diskriminaci i k násilí z nenávisti. Vadí nám, že politici a média, místo toho aby prokázali charakter a zodpovědnost, často mlčí a dávají tak šíření strachu a nenávisti prostor, a mnohdy se ho dokonce aktivně účastní v honbě za sledovaností či popularitou.
Radikalizace společnosti skrze strach je podle nás jedno z největších nebezpečí, které nám v souvislosti s imigrační krizí hrozí. Toto téma musí být předmětem diskuze, ta však musí být vedena s chladnou hlavou a na základě faktů."

A ještě závěr 2. dílu diskuze, kde MH reaguje na opakované návrhy na vytvoření jakýchsi syrských zahraničních legií:
"Městští Syřané, kteří převážně ze země prchají, mají velice podobný životní styl jako my Češi. Představte si průměrného našince, pohybujícího se denně mezi zaměstnáním, počítačem, venčením pejska a supermarketem, kdyby u nás vypuklo něco podobného jako v Sýrii. Rozbil by prasátko a šel si někam na černý trh koupit samopal a dostatečné množství střeliva? Napěchoval špajz a ledničku zásobami na celé měsíce? Zabarikádoval by se v bytě nebo v domku? A postavil by se bandě po zuby ozbrojených a všeho schopných hrdlořezů s tisíci bojovými zkušenostmi? Ani snad nemusím říkat, jak by to dopadlo. ZŮSTAŇME, PROSÍM, V REÁLNÉM SVĚTĚ." - Souhlas.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Přehlédli jste možnost pokračovat tady. Závěr diskuze 2. dílu už není snadno dostupný.

Pan Beneš tam dnes upozornil na tento článek:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/387588-nemecka-tajna-sluzba-az-80-procent-uprchliku-jsou-mladi-muzi-nekteri-bojovali-za-is.html

Podobná tvrzení o složení uprchlíků v Evropě jsou jen "kvalifikované odhady", protože žádná centrální evidence - zatím? - neexistuje. A v různých zemích a místech ty výpočty vypadají určitě jinak. Nedávno jsem například četl, že skoro polovina jsou "ekonomičtí migranti z bezpečných zemí", kteří se budou vracet domů.

Trvá klíčová role tajných služeb - a hlavně jejich mezinárodní spolupráce, která dosud nebyla optimální (např. Belgie + Francie).

Nahoru

Re: Vědci proti strachu & zaslepenosti

Článek, na který upozorňuje pan Beneš, jsem četl a nedivil se... Nutno zdůraznit, i přes zlehčující slova pana Tichého (jak jinak), že jde o vyjádření šéfa Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV) Hans-Georg Maaßena. Šéfa respektovaného úřadu země, která v důsledku neuvážené politiky vlastní kancléřky má lví podíl na současné katastrofální situaci v Evropě. Vyjádření, které je velice nepříjemnou "kudlou do zad" zaslepeným adorantům (nejenom zdejším) migrantů a migrace!

P.S.: Jinak souhlasím s panem Hudcem. Když můžu, pomůžu! Když nemůžu, vezmu Guttalax. Holt, musí to jít pryč!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Použil jsem normální logiku (jak jinak!): když přesně nevíme, kolik uprchlíků je, někteří byli zaregistrováni omylem dvakrát a někteří zase vůbec - NELZE přece vynášet přesné soudy o jejich procentním složení!

Mimochodem: vracení "ekonomických" migrantů požadují nejvíc právě lidé, s kterými se jinak moc neshodnu.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu & zaslepenosti

Na co u nás Guttalax? Jestli se nemýlím, musí se za něj v lékárně platit, nebo se aspoň trmácet k doktoru pro recept. Poslechněte si Konvičku, Zemana, Bartoše, Vandase etc.etc. a už to z vás jde horem dolem. Postižených je už tolik, že u nás začíná být poněkud zápašno. Se bojím, že se brzy začne nedostávat prostředků úplně opačných.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Když si člověk čte výroky některých českých politiků na téma sestřelení ruského letadla, má pocit, že jaksi zapomínáme, že Turecko je náš SPOJENEC v rámci NATO.
Obzvláště skandální, či přímo děsivé pak je, že si to zřejmě neuvědomuje ani náš vrchní velitel ozbrojených sil, který Turecko v krizové situaci veřejně kritizuje.
To, že jsme s někým spojenci, znamená, že jsme vůči němu loajální, a pokud máme výhrady, vedeme o nich komunikaci (zvláště ve vypjatých situacích) skrze neveřejné diplomatické a vojenské spojenecké kanály.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/machacek-turecko-je-nas-spojenec-daq-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A151127_125607_monitor-jana-machacka_ELE#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Zlehčování zpráv o složení uprchlíků a vlivu této obří vlny "stěhování národů" na kulturu a společnost v Evropě není na místě.
Kvalifikovaný odhad je odhadem kvalifikovaným, tedy odborným, neb má již v názvu slovo kvalifikovaný. A jestli se bavíme místo 80% o procentech třeba 70%, nebo 90%, to je už skorem šajs egál jak říkají s oblibou naši sousedé. :-)

Podle mne se Evropa již dostala za bod zvratu a naše kultura, západní či Evropská kultura, se bohužel dostala na začátek konce.
Integrace muslimů, resp. cizinců z jiného kulturního a náboženského prostředí nefunguje, to je vidět na mnoha případech v západní Evropě. Nehledě k tomu, že svoji kulturu a civilizaci podkopáváme sami, například i tím, že necháme koupat cizince ve veřejném basenu oblečené, a místo vyhazovu tady debatujeme o zvláštních hodinách pro oblečené. I to jsou věci, které svým mozečkem nepobírám....
hezký víkend :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Někde se můžou koupat oblečení? A já musím jezdit na nudi pláž až do středních Čech ...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Nuda pláž

Pan Bárta musí jezdit na nuda pláž až do středních Čech. Byť s vysportovanou postavou, pravděpodobně se nechce potkat se svými studenty. Já se koupu nahý přímo v České Lípě, dokonce ve vlastní koupelně :)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Nuda pláž

Vysportovanou z Gambáče na Slovance :).

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Jinak plně souhlasím s panem Benešem. Naopak slova pana Tichého: "jaksi zapomínáme, že Turecko je náš SPOJENEC v rámci NATO", mě iritují. Rozhodně nezapomínáme, naopak! Právě proto (nejenom) považuji NATO za premianta zla. Turecko jako člen NATO je výsměch, aktuálně se opět "mydlí" ve vlastní zemi tři hlavní tábory - prezidentský, premiérský a generálský, cíle Turecka jsou spíše za hranou zájmů EU, ale holt jsme "spojenci"... Svatá ty "tichá" prostoto, abych nebyl sprostý...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Nuda pláž

Buďme, Milane, upřímní! Vedle nejednoho ze studentů (gymplu i jinde) se stále můžete hrdě dmout a poté na oslavu dát ten Gambáč...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pro TL: Je to Monitor Jana Macháčka, ne že bych s ním nesouhlasil. Přečtěte si článek do konce, je tam pár slov i o vás.

Já třeba zase vůbec nechápu vaše sebevražedné úvahy o NATO. Naše členství žádný odpovědný politik nezpochybňuje, protože si uvědomuje jeho smysl a význam.

PS: Sebevražedné proto, že zřejmě vůbec nechápete postoje Polska, Estonska atd., které jsou ohrožovány stejně jako my. KSČM je samozřejmě proti členství jako vy.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Tichý, jako vždy a zcela jistě i navždy, tradičně jste svůj. Jednou to je, co je a co není "normální", dnes třeba "žádný odpovědný nezpochybňuje", kdo zpochybňuje je tudíž neodpovědný. Vlastně to máte ve svém odpovědném životě jednoduché, jednobarevné, ale to zde odeznělo již xkrát ode mě a mnoha jiných. Jsem ve Vašem hodnotovém žebříčku neodpovědný, špatné spaní z toho nemám a mít nebudu. P.S.: na suicidální úvahy, tendence a pokusy jsem takřka odborník, nikoliv příčinně z NATO!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Byl jsem v Turecku dvakrát, ani jednou jako plážový dovolenkář. Překvapil mě jeho rozvoj, zajímal jsem se o postavu Mustafa Kemala. Trochu mě udivuje, že největším problémem pro EU je pozice turecké armády v turecké politice, přitom představitelé armády nejvíce tlačí na přiblížení se Evropě. Je to dvojsečné. Jedni, třeba pan Tichý, budou zastávat myšlenku, že přistoupení Turecka k Unii, zabrání jeho islamizaci, druzí (a je jich tu dost) budou zase tvrdit, že Turecko v Unii urychlí islamizaci celé Evropy.
Já se v západní části Turecka cítil často bezpečněji než na předměstí třeba Nice nebo Londýna.
Jinak si ale také myslím, že je dobře, že jsme v NATO a měli bychom Turecko respektovat jako spojence. O sestřelení ruského letadla víme ve skutečnosti prd, ať už čteme mainstream anebo ty tendenční bláboly na Sputniku. Celou situaci beru jako neštěstí - nechtěl bych být v roli rodičů pilota, kterého linčuje dav (a o pár hodin později záběry z lynče kolují po netu). Nechtěl bych žít ve vesnici, kterou chvíli před tím ten pilot bombardoval. Žijeme si tady jak v nějaké zlaté klícce a jen se předháníme argumenty a zapomínáme na jednotlivé osudy. Taky mám v sobě nějaký divný gen, který mě nutí se dívat na raketometné útoky, ale nechápu, že má někdo ještě o gen více a chválí v diskusích tu "dobrou" práci Rusů.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

a co říkáte třeba na tohle:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/387711-haag-opet-hrozi-minischengenem.html

jednak zmenšení šengenu jen na ty "správné" země, jednak přitvrzení vůči uprchlíkům ze strany Německa. Není to falešné? Proč již Němci nechtějí uprchlíky vítat. zapomněli snad na slova své Anděly? Proč se ona proti tomu nepostaví?
Co jsou to třeba ty "chybné podněty" pro příchod uprchlíků? Že by začínal vítězit zdravý rozum? Moc tomu nevěřím, ale i kdyby, již je pozdě.

Nahoru

Nejzákladnějím textem je Korán, následují hadísy (ústní zákon) a

V mediálním, politickém a veřejném prostoru zakořenil v posledních letech, zejména po útocích z 11. zářím 2001 pojem „radikální islám“ popisující náboženskou a ideologickou podstatu násilí založeného na islámu, když popisují to, co svět nazývá „terorismus.“ Opakem tohoto pojmu má být „umírněný islám“, který představuje muslimy jako běžné lidi, kteří si přejí žít v míru s celým lidstvem – křesťany, židy, budhisty, nevěřícími a všemi dalšími.
Svět tak vytvořil představu dvou druhů islámů, jednoho radikálního, s nímž nebo po jeho boku je nemožné žít, a druhého umírněného a „stejného jako my.“ Kvůli rozlišování mezi „radikálním“ a „umírněným“ islámem se objevilo tvrzení, že islám byl „unesen“ radikály, a radikální islám není ve skutečnosti ten pravý a skutečným a původním islámem je ten umírněný.
To rozdělení dnes umožňuje Evropě reagovat pozitivně na vlnu nelegálních imigrantů, většinou muslimů, protože ti představují „umírněný islám“ a vše co chtějí, je žít v míru a harmonii se svými evropskými sousedy.
Dovolte mi, abych vznesl určité pochybnosti o psychologickém stavu mysli, který tvrdí, že existují dva druhy islámu. Za tímto účelem si pojďme objasnit jednu důležitou věc: islám je rámec myšlenek a chování, pokrývající náboženství, kulturu, trestání, politiku, právo a ekonomiku a každý další aspekt života, založený na textech. Nejzákladnějím textem je Korán, následují hadísy (ústní zákon) a Síra – životopis Mohameda. Šaría, islámské právo, je systém zákonů a pravidel, podle nichž jsou muslimové povinni se chovat.
Neexistují žádné dva islámy, žádný radikální a žádný umírněný, ale jen jeden Korán, který obsahuje vše: verše o džihádu a o všeobecné válce proti nevěřícím vedle veršů o uznání „druhého“ a životu vedle něj.
Neexistují žádné dva druhy hadísů, jeden radikální a druhý umírněný; existuje jen jeden hasís, který obsahuje vše, jak myšlenky násilné, tak umírněné.
Mohamed nemá umírněný životopis a radikální životopis, ale jen jeden, který obsahuje jak příběhy radikální a násilné, tak ty, které ukazují umírněné chování proroka islámu.
Také šaría není radikální a umírněná, ale jen jediná, která obsahuje vše, od radikální řezání ruky zloděje až k nesporně umírněnému nabádání k péči o chudé a nemajetné.
Proto neexistuje žádný „radikální islám“ a žádný „umírněný islám“, ale jen jeden jediný islám, který zahrnuje obojí, od neextrémnějšího radikalismu až po krajní umírněnost. V praxi vidíme lidi různých kultur, některé extrémistické, jiné mírné, všechny nalézající v Koránu, hadísu, súře a šaríi verše, myšlenky, precedenty a zákony, které podporují jejich přístup k životu a ostatním lidem.
Radikální muslim si vybírá ze všech zdrojů to, co podporuje jeho extrémní přístup, zatímco umírněný muslim si ze stejných zdrojů vybere to, co mu umožní mírný přístup.
Tito dva muslimové – nejextrémnější a nejumírněnější – jsou oba zcela akceptovaní, protože oba spoléhají na legitimní islámské zdroje a ani jeden z nich nemůže tvrdit, že ten druhý „unesl“ islám. Všichni muslimové na světě, celá jedna a půl miliarda lidí, mužů, žen a dětí, se nachází někde mezi oběma krajními póly – extrémismem na jedné straně a umírněností na straně druhé. Žijí sami, jako rodiny, kmeny, organizace a společnosti.

http://eretz.cz/2015/11/izraelsky-expert-neexistuje-radikalni-islam-ani-umirneny-islam/

Izraelský expert: Neexistuje „radikální islám“ ani „umírněný islám“

Islámský stát je stát založený a existující za účasti a za spolupráce velké části muslimů a konvertitů k islámu, kteří jsou na extrémistickém pólu islámu. Al-Kajdá k nim má velmi blízko, stejně jako Hamas, Hizballáh a další teroristické organizace. Na opačném pólu, umírněném, jsou členové organizace „Muslims
Mezi oběma póly se nacházejí všichni ostatní muslimové ve světě, každý na místě podle svého výběru někde mezi radikalismem a umírněností. Jeho místo není statické, ale dynamické, a kdysi umírněný muslim může projít procesem radikalizace, zatímco jiný, který byl krajně radikální, může změnit svůj názor a stát se umírněnějším. Životní okolnosti posouvají lidi po stupnici, takže je obtížné předvídat, jaká bude budoucnost toho kterého jednotlivce nebo skupiny.
Umírnění muslimští přistěhovalci žijí v harmonii se zahraničními společnostmi, do nichž se přistěhovali. Krásně zapadají, pracují pro své živobytí, dodržují zákony a přispívají hospodářství a společnosti, která je absorbovala. Radikálnější muslimové, kteří se přistěhovali do nových společností, mají tendenci žít v enklávách, které zachovávají jejich kulturu a životní styl, jen částečně zapadají do společnosti a ekonomiky a neustále se snaží ovlivňovat a měnit ke svému obrazu společnost, která je přijala. Pokud jsou na násilné straně spojnice, pak mohou proti společnosti, která je přijala, použít násilí – jak je vidět v těchto dnech v Evropě.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

http://www.novinky.cz/zahranicni/387756-migranti-se-stretli-s-makedonskou-policii-40-zranenych.html

příšerné.....další ploty. Proč proti tomu neprotestují vědci? Proč proti tomu neprostestuje Anděla? Kde jsou přední činitelé evropští? Kolik plotů již na hranicích vyrostlo? Ploty nejsou řešení.... http://svobodneforum.cz/rakousky-kancler-ploty-nejsou-reseni-uprchlickeho-problemu/

Prchající rodiny, lékaři a inženýři ze Sýrie jsou u nás vítání a obohatí Evropu přeci...nebo?

Nebo, že by otočka 10 minut po dvanácté?
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/387558-za-uprchlickou-krizi-muze-nemecka-azylova-politika-prohlasil-nemecky-eurokomisar.html

Nahoru

Re: Nejzákladnějím textem je Korán, následují hadísy (ústní ...

Zkrátka jako ve všech náboženstvích i nenáboženských ideologiích. Své si tam najde každý. Umírněný i extrémista, vrahoun, sadista i humanista. Základem je rozpornost lidské duše, lidské povahy. Je v ní světlé i temné. Abychom na téhle Zemi přežili, musíme v KAŽDÉM povzbuzovat to pozitivní a nekompromisně potlačovat negativno. Náš úkol je povzbuzovat to pozitivní v našem národě a v každém jeho členu a tvrdě potlačovat negativno.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Nic ve zlém, ale ve věci umírněných a extremistů kloužete po povrchu. Nezáleží pouze na rozpornostech lidské duše a povahy, co se týká konkrétně islámu. Najděte si rozbor koránu, autor Abd al-Mashih, cituji například:

Takzvaný verš meče (Súra 9,5) a jeho odezva v Súře 2,191,192 ruší přes sto jinak znějících veršů v koránu, vyzývajících k toleranci, rovnoprávnosti a svobodě náboženství. Všechny verše, které doporučují spolupráci s nemuslimy, jsou platné jen pokud jsou muslimové v menšině jako Mohamed v Mekce. Získá-li islám většinu, je s tolerancí konec, neboť islám má vždy za cíl založení intolerantního církevního státu. Žádné dovolávání se lidských práv nepomůže, neboť islámský zákon je přímo vdechnut Alláhem. Jeho přikázání nesmí a nemůže nikdo změnit.
Věřícím ani nepřísluší, aby prosili Alláha o odpuštění pro nemuslimy, i kdyby šlo o jejich nejbližší příbuzné (Súra 9,113).

Nezbývá než doufat, že většina muslimů je špatných muslimů. Nejen nevěřící, židé a křesťané jsou vyhlášenými nepřáteli islámu, nýbrž i vzpurní a pokrytečtí muslimové.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

"Čtěte Bibli, tam to všechno je", zpívali V+W. A skutečně to doporučuju. Třeba ve Starém zákoně najdete také mnoho surovostí a děsivostí. Kdyby si to křesťané nebo i židé vykládali doslova, z masakrů nevyjdeme. Normální člověk ty texty interpretuje jako dobové, které nelze brát doslovně. Ale samozřejmě, když má někdo chuť na krev - a jsme opět u povahy a charakteru. A ovšem i u účelové ideologické masírky. O ní i z naší nedávné historie leccos víme.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Trochu konkrétněji. Petra Quirke, matka dvou dětí, pomáhala jako dobrovolnice na srbsko-chorvatské hranici (viz sobotní MFD):
"Byla tam právě strašná krize. V jeden den se nahromadilo deset tisíc lidí. Zažila jsem si šok i to, že jsem schopná sama zastavit sto Afghánců.
Také tu radikální islamisty nechci, ale stejně hloupá je argumentace našich xenofobů, ty návrhy postavit islám mimo zákon jako nacismus, to je hrozné. Jak se tady potom může cítit mírumilovný muslim, kterých je drtivá většina?
Lidé z IS hodně chtějí, aby se zvětšovala nenávist Evropanů vůči uprchlíkům, potřebují, abychom se k nim chovali hnusně, jen tak mají šanci verbovat další bojovníky."

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - trest smrti v Bibli

PS k diskuzi s Mirkem:

Kdyby tě tvůj bratr, syn tvé matky, nebo tvůj syn nebo tvá dcera nebo tvá vlastní žena nebo tvůj nejmilejší přítel potají ponoukal: „Pojďme sloužit jiným bohům,“ které jsi neznal ty ani tvoji otcové, některým z bohů těch národů, které jsou kolem vás, ať blízko tebe nebo daleko od tebe, od jednoho konce země až k druhému konci země, nepřivolíš mu a neuposlechneš ho, nebudeš ho litovat ani s ním mít soucit ani ho krýt. Musíš ho zabít. Nejprve se proti němu pozdvihne tvoje ruka, aby ho usmrtila, potom ruce všeho lidu. Budeš ho kamenovat, dokud nezemře, protože tě usiloval odvést od Hospodina, tvého Boha, který tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví. Celý Izrael ať o tom uslyší a ať se bojí. Nikdy ať se mezi vámi nestane něco tak zlého. (Deuteronomium 13:7-12)

Podrobněji: http://e-islam.cz/content/bible-nehum%C3%A1nn%C3%AD-d%C3%ADl-2-trest-smrti-v-bibli

Nahoru

Tomáš Ortel Zůstaň mým domovem

https://www.youtube.com/watch?v=UPNLAbgXIeM

ORTEL - Zůstaň mým domovem

http://www.denik.cz/hudba/ve-statni-opere-dnes-vyhlasi-vysledky-ankety-cesky-slavik-20151128.html
Tou nejdiskutovanější novou tváří je ale Tomáš Ortel, který obsadil mezi zpěváky – po druhém Tomáši Klusovi, který se soudě podle předtočené zdravice momentálně nachází „na jiné planetě", než je ta naše – třetí příčku. Jeho kapela Ortel, jež ve svých textech často vystupuje proti menšinám a podle jejích odpůrců využívá strach z islámu a imigrantů, navíc ve své kategorii obsadila druhou příčku. „Díky těm, co nám poslali hlasy. Probíhala proti nám štvavá kampaň, naši fanoušci ale mají svůj názor," prohlásil Ortel. „Nevím, co mám s oceněním dělat, ale nějak se s ním vyrovnám," dodal ještě s lehkým náznakem arogance při převzetí „individuálního" bronzového Slavíka. Inu, idoly hýbou světem. A je jen na nás, kterému z nich – ať už vědomě či nevědomě – podlehneme…
Zdroj: http://www.denik.cz/hudba/ve-statni-opere-dnes-vyhlasi-vysledky-ankety-cesky-slavik-20151128.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Podle dnešní MFD dostala skupina Ortel 27 062 a Tomáš Ortel 16 472 hlasů. To jsou v 10-milionové zemi zanedbatelné počty anonymních hlasů pro. Jen je mi záhadou, PROČ tomu tady dělá pan Doškář další reklamu?!

Poznámka pro propagandistu "Holého": Žádné státníky osobně neznám, ani se s nimi nepotkávám, natož abych s nimi někde mohl vyjednávat. A oni mají jistě podrobnější informace než Bild. Ačkoli mě tady furt bombardujete nesmyslnými výzvami, oznamuju vám, že je budu ignorovat stejně, jako ignoruju sputniknews a podobné dezinformační zdroje :o)))

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Mirku a pane Tichý, děkuji za reakci. Fakt, že uvádíte výzvy k surovostem ve Starém zákoně, chápu jako souhlas s tím, co jsem citoval. Kdybychom chtěli být důslední, tak si vzpomeneme na surovosti i v pohádkách, od Červené Karkulky až po Zlatý kolovrat. Máte názor, že když někdo démonizuje islám, pak by měl (musel) démonizovat také křesťanství a tak dále, nakonec i ty pohádky.

Přít se nebudu, protože nemám křišťálovou kouli ani patent na rozum. Jen si dovolím napsat, co jsem na obhajobu islámu kdysi četl. Autor připomněl, že podle muslimského kalendáře se píše letopočet 1437. Islám je mladé náboženství, prochází podobným vývojem, kterým procházelo křesťanství v evropském středověku. Mějme strpení 622 let a bude to v pohodě.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Já bych byl s hodnocením počtu hlasujících opatrný. Aby nám tu někdo nepoukázal na to, že 3394 hlasů vědců a vědkyň a 8725 dalších osob je v 10-milionové zemi také zanedbatelný počet.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

O některých věcech se nehlasuje. Až vůbec ne tam, kde chybí atmosféra pro racionální úvahu. A ta už u nás chybí dlouho. Jen málo lidí dokáže odolávat kolektivní hysterii, navíc hysterii dlouhodobě a s velkou péčí přiživované.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

koukám, že diskuse se již stočila naprosto mimo původní thema. Škoda. Do vašich plytkých půtek okolo sputniku, /anti/islamistů, Ortelu, Koránu či Bible se plésti nebudu. To považuji skutečně za ztrátu času.

tak snad poslední dva odkazy, pro zamyšlení kam to vše spěje:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/387896-merkelova-buduje-v-eu-jadro-ochotne-rozdelit-si-uprchliky.html
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/387868-turci-kvuli-kamionum-se-zbranemi-pro-syrii-zatykali-generaly.html

Hezký večer :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Mirku,
jste mi svým krátkým , ale hutným příspěvkem pěkně nahrál - tak to nepromarním. A to jsem do téhle diskuze nemínil už vstupovat. No, nedá mi to. Je pravdou , že málokdo dokáže odolávat dlouhodobě přiživované kolektivní hysterii, jak píšete .Podívejme se , kdo ji např. tady stále přiživuje. Zde bych si dovolil napsat , že mezi ně zcela jistě patří v této diskuzi ti, kteří mají nejvíc příspěvků. Nemusím je ani jmenovat. A je zcela lhostejné, na které straně stojí a koho hájí.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Souhlasím s panem Mirkem. O některých věcech se opravdu nehlasuje, respektive hlasovat by se nikdy nemělo. Nedotknutelná jsou základní lidská práva a svobody jako je právo na život, svobodu a majetek. A další práva obsažená v LZPS.
Jako je např. právo na svobodu projevu. Které zahrnuje i přípustnost odlišného názoru a kritiky. Někdy mám bohužel dojem, že na to někteří (jinak velcí) zastánci demokracie a lidských práv občas v zápalu obhajoby svého postoje zapomínají. A pak neargumentují k věci.

Pokud pan Tichý zmíní ve svém úvodním příspěvku aktuální informaci o počtu osob, které připojily svůj podpis k Výzvě vědců, a tento přírůstek (ve srovnání se stavem před pár měsíci) je zanedbatelný, pak reakce pana Alana je k věci. Jen bych namítla, že je poněkud nepřesná, neboť:
1) nejde o počet hlasujících, ale o počet osob, které podepsali předmětnou výzvu.
2) vztahovat počet lidí, kteří podepsali danou Výzvu vědců, k celkovému počtu obyvatel ČR vč. dětí mi nepřijde korektní.

K textu pana Mirka v tomto znění:
O některých věcech se nehlasuje. Až vůbec ne tam, kde chybí atmosféra pro racionální úvahu. A ta už u nás chybí dlouho. Jen málo lidí dokáže odolávat kolektivní hysterii, navíc hysterii dlouhodobě a s velkou péčí přiživované.
bych uvedla následující:
Smiřte se prosím s tím, že text Výzvy vědců může být a dokonce byl předmětem kritiky. Není to totiž žádná "posvátná kráva". Z mého pohledu je skvělé, že můžu vyjádřit nesouhlas (viz svoboda projevu a LZPS).
Některým lidem vadí, jakým způsobem byla ta výzva formulována. Mezi ně se řadím i já. Ten text je dle mého názoru sepsaný nešťastně (viz mé dříve sepsané námitky). Neupírejte prosím mně a ostatním kritikům právo vyjádřit svůj názor, i když se mnou právě nesouhlasíte. Já Vám Váš názor také neupírám a navíc jsem za každý Váš post zde vděčná, neboť mi (jako čtenáři) trpělivě a většinou i s příklady zprostředkováváte názory, které jsou pro mne obtížně pochopitelné.

Možná mi chcete namítnout, že mi mé názory neupíráte a že tedy píši z cesty. Dovolte tedy, abych Vám předem odpověděla: neděláte to přímo, to je pravda. Jste přeci demokrat. Ale z mého pohledu tak činíte pomocí argumentačních faulů. Tedy pomocí pokřivených argumentů jako je převracení smyslu původního příspěvku, (logicky) násilné a nesouvisející srovnávání s vybranými odsouzeníhodnými příklady z historie, nastolení atmosféry, kdy ten, kdo s Vámi nesouhlasí, je nutně pomýlený, v horším případě odsouzeníhodný. Vy nediskutujete, Vy jen poučujete, manipulujete a diktujete. To ale není diskuse.

Nahoru

Tomáš Ortel po druhé, bez reklamy.

Pane Tichý, Tomáš Ortel existuje. Je zajímavé, že existuje již dlouho a že má velmi neotřelé názory. Jsem rád, že jste se nechal snadno nachytat a že jste seznámil čtenáře o jeho umístění ve "Slavíku".

Rozhovor s Tomášem Ortelem. https://www.youtube.com/watch?v=0QOsk8iCUIg&index=1&list=RD0QOsk8iCUIg

Velmi zajímavá je i píseň o Ukrajině: https://www.youtube.com/watch?v=pUHqia_RUps
Pro někoho nepřijatelný. Pro někoho je na hraně. Pro někoho nový Kryl.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Abych svá předchozí tvrzení doložila, dovolte mi následující komentář Vašeho textu:

O některých věcech se nehlasuje
Souhlasím. V případě Výzvy vědců ovšem nejde o hlasování (neboť jde jen o veřejné vyjádření souhlasu s určitým textem) a už vůbec a zejména nejde o hlasování o základních lidských právech. Jak ovšem nepřímo podsouváte (zde je jeden z příkladů manipulace z Vaší strany). V případě Výzvy vědců se kritika tehdy zveřejněná v médiích soustředila většinou na velmi nedokonalou formu textu, na naivní vyznění nereflektující skutečný stav, na ignorování aktuálního stavu veřejné debaty, na jednostranné mediální výstupy a na popírání existence rizik.
Bez ironie, pokusil jste se zamyslet alespoň nad jednou jedinou výtkou, kterou zde zmiňuji ?

Až vůbec ne tam, kde chybí atmosféra pro racionální úvahu.
Souhlasím s tvrzením, že v době zveřejnění Výzvy vědců chyběla atmosféra pro racionální diskusi. Chyběla ale proto (a zde se v úsudku lišíme), že drtivá většina médií neposkytovala významnější prostor pro zprostředkování oponentního názoru. Který dlouhodobě zastává např. pan Robejšek.
Politické strany a hnutí selhaly všechny. Lidé měli pocit, že něco je špatně, ale nikdo významný či respektovaný jejich obavy nesdílel a ve veřejném prostoru jejich názory racionálně nereprezentoval. Pokud se někdo přesto ozval, překřičeli jste ho, protože byl podle vás fašista, aniž byste ale věděli, co slovo fašista znamená. Protože jste obecně tak nevzdělaní a dezorientovaní, že si i dnes dokážete plést pojmy jako fašismus a nacismus. A dokážete s vážnou tváří tvrdit, že nacismus či fašismus je krajní pravicí.
Názor některých občanů ČR byl a dosud je (i z Vaší strany) nekorektně bagatelizován, v dalším levelu dehonestován či zesměšňován. A právě tomu se říká selhání elit. Já na elity a samozvance nevěřím, mne jste tedy nezklamali. Ale než pocítíte potřebu opět ostatním kázat, jak mají myslet a jak se mají chovat, tak prosím zvažte, jaké argumenty jim předložíte.

A ta už u nás chybí dlouho
Ano, chybí. Protože jakmile se někdo objeví s názorem, který nesdílí významná média a hlavní politický proud, pak dochází k dehonestaci a nálepkování oponenta bez vypořádání argumentace. Přesně Váš "demokratický" styl. Ukažme si to na mimoparlamentních stranách.

Piráti bojují za otevřená data státní a veřejné správy. Dále poukazují na to, že technologie se vyvíjejí rychleji, než naše právo - viz boj proti autorskému zákonu, šíleným praktikám organizací typu OSA, zakázky kolem IT apod. Požadují transparentnost veřejné správy a veřejných zakázek. Nikdo velký za nimi nestojí. Nejde o tzv. spasitele jako je pan Babiš a dále pak nikdo, jen jeho ANOfert zaměstnanci. Nýbrž jde o skupinu lidí, kteří něčemu věří a rozhodli se, že se kvůli tomu ve svém volném čase sdruží a budou za své přesvědčení bojovat. Bojovat v politické soutěži, nikoliv jako nátlakové občanské (lobbistické) sdružení bez odpovědnosti. Oni soutěží o hlasy voličů. A já jim v tom nesmírně fandím.
A reakce mainstreamu ?
Jsou to anarchisté. Nebo lidé z IT odtržení z reality. V nejhorším případě pak "smažky"!!!

Svobodní bojují za svobodu. Myšleno svobodu jednotlivce. Chtějí, aby se stát necpal do záležitostí, do kterých mu podle nich nemá co být. Chtějí, aby si občan rozhodoval v co největší míře o svých záležitostech i o svých vydělaných penězích sám a nikoliv aby platil současný stav, kdy za občana rozhoduje někdo bez politické odpovědnosti, nějaký úředník. Říkají, že pokud má někdo svá práva, pak má mít i odpovědnost, neboť jde o spojené nádoby. Neboť práva bez odpovědnosti vedou k nezodpovědnému, destrukčnímu a iracionálnímu jednání. Nesnášejí dotace, zejména v podnikatelském prostředí. Nesnášejí, když jim někdo druhý diktuje, co a jak mají dělat, když z praxe vidí, že jde o nesmyslný diktát. Proto prosazují, aby co nejvíce rozhodnutí mohl činit každý jeden z nás a za svá rozhodnutí si nesl i následky. A až teprve poté, když jako jednotlivci nejsme schopni věc efektivně zvládnout, ať rozhoduje nejbližší komunita (rodina, přátelé). Pak obec. Poté teprve národní stát. A až nakonec pak mezinárodní společenství (NATO, EU).
Nikdo velký za nimi nestojí. Nesponzoruje je žádný významný donátor. Mají největší podíl drobných dárců ze všech politických stran a hnutí.
A reakce mainsteamu ?
Jsou to sobci a likvidátoři sociálního státu. Asociálové, kteří by údajně nechali všechny invalidy a nemocné umírat na ulici. A považte - oni už 6 let kritizují svaté společenství EU, a stáli by jen o původní myšlenku EHS. Kryptofašisté jsou to!!!

Jen málo lidí dokáže odolávat kolektivní hysterii, navíc hysterii dlouhodobě a s velkou péčí přiživované.
Souhlas. Zkuste tomu pro změnu také jednou čelit, byla by to příjemná změna :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Neozbrojený bombardér. Vy jste fakt komik, holý. Jaký IS? Ať studuju mapu, jak chci, tak v té oblasti žádné IS nepůsobí. 

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Ale je to tak, pane Bárto. Frontový bombardér SU-24 nebyl vyzbrojen pro vzdušný boj. Zejména proto, že Rusové, vzhledem k dohodě s koalicí vedenou USA, spoléhali na to, že stačí předem oznámit čas a letové trasy jejich letadel. Tak se mělo zabránit jakémukoliv omylu (přátelská střelba). Ukázalo se, že je to přesně naopak - na základě dodaných informací si Turecké stíhačky na bombardér SU-24 počkaly. Také poučení ...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Já tam teda osobně nebyl. Tady jsou všichni znalci, jako kdyby tam zalétávali o víkendech na chalupu. Neozbrojený bombardér je pro mě divné slovní spojení. Neozbrojený kulomet, neozbrojené dělo. Proč by někam letěl neozbrojený bombardér? Také nevím, proč se divil, že po něm střílí, když jim bombardoval vesnici.

Nahoru

Vědec Dr. Bill Warner má jiný názor. Varuje!

Vědec Dr. Bill Warner má jiný názor, než naší vědci z naší 10 miliónové republiky.
Pan Dr. Warner je z USA (320 miliónů obyvatel) a je názorově osamocen. Nemá petici. Bohužel.
Sděluji tři videa. První a třetí trvají cca 2 až 3 minuty. Druhé je delší, něco přes hodinu. Doporučuji to vydržet!

https://www.youtube.com/watch?v=xRHNopee9wA
https://www.youtube.com/watch?v=Im0IisZ77QI
https://www.youtube.com/watch?v=B6MiiR9XKAY

Nahoru

Re: Vědec Dr. Bill Warner má jiný názor. Varuje!

Asi před týdnem jsem to vydržel. Zajímavá přednáška, leccos podal s humorem a na efekt, ale považuji to za nabídku nových pohledů na příčiny doby temna a současného stavu. Jistojistě bude označen něčím nelichotivým, minimálně poznámkou, že to prostě byla válka.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Že vám lezu do debaty...ale střílet po pilotovi na padáku ve válečný zločin (stejně jako střílet po námořníkovi v záchranném člunu). Takže...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Ačkoli nejsem mluvčí výzvy vědců, podepsal jsem ji taky a pro pořádek zopakuju:
"Cílem této výzvy není zlehčovat skutečná rizika plynoucí z imigrace. Cílem této výzvy není agitovat za konkrétní kroky ve vztahu k uprchlíkům. Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi rozdmýchávána a všeobecně tolerována etnická a náboženská nesnášenlivost - dopřáváním sluchu extremistickým hnutím, šířením překroucených i zcela lživých zpráv, které posilují paniku, jež ve výsledku vede k dehumanizaci lidí v nouzi, diskriminaci i k násilí z nenávisti."

Proti srpnu se to ale přece jen obrací k lepšímu. I tady, takže jsem nezakládal téma zbytečně.
Pan Beneš včera upozornil na podstatné články k věci, hlavně ten první. Že je Turecko v mnohém problematické, to přece víme. V koalici proti teroru je ale účelná i spolupráce s problematickými spojenci, viz historie.
Sou se taky věcně rozepsala, za mě tedy upřímné díky.
Jen navrhuju šetřit diagnózou hysterie. Je to ostatně už nekorektní termín, viz histrionská osobnost :)

PS: I když se autor nepovažuje za vševědoucího, zajímavé postřehy z Turecka:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-turecko-vs-rusko-0ux-/p_zahranici.aspx?c=A151129_231101_p_zahranici_wag#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=pes_neviditelny&utm_content=main

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl Pane Tichý jste vědec!

Pane Tichý jste také vědec! Vědec bez papíru. Vždyť toto téma je Vaše téma. Vydrží nám všem bohužel, hodně dlouho.
I Ti co podepsali jsou určitě vědci. Někteří na to mají i papíry. Někteří jsou před listopadoví . Někteří polistopadoví. Mají na to i papíry. Ti polistopadoví mají papíry s vyšší hodnotou. Nestudovali marxismus leninismus a zažili 25 let svobody. Vědci mají potřebu vzít na sebe odpovědnost. Zachránit svět. Jsou to vědci z naší 10 milionové zemičky.
Říkají nám vlastně to samé co nám říkají vrcholoví politici naší EU. Jsou ve vzácné shodě. Je takové vědecké, politické, humánní stádo. Hodně mluví..... Často schůzují.... Rozdávají peníze....Rozdávají uprchlíky....Nic se zásadního nemění. .....

Děje se ... Migrantů v EU za rok přibylo... EU se trvale islamizuje.....

Jsem rád , že k nám přijel jeden vědec. Jmenuje se Dr. Bil Warner přijel z velké země, která má pře 300 miliónů lidí (přijel do Brna). Je osamocen.
Říká, že je vědec. Já mu věřím.
Zaplať Pán Bůh, že vůbec je. Snad se k němu někdo přidá.
,
Je mi zcela jedno jaké bude mít trenýrky. Není to o trenkách, ani o Rusku, ani o Ukrajině.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

On to nikdo nechce moc slyšet, tak je to třeba stále opakovat: kdo se staví proti uprchlíkům před islamisty, dělá přesně to, co chtějí islamisté. Stejně tak ten, kdo si vytrvale plete muslimy a islamisty. I ten pracuje pro nepřítele. Stejně jako islamisti, tak i různé bloky i jednotlivci proti islámu se snaží dostat muslimy jako celek na stranu nepřítele. Za válečného stavu je to zločin vlastizrady.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl Mirku , Vy jste již zradil

Shlédněte prosím, celé video Doktora Billa Warnera. Mluví tam i o Vás.

https://www.youtube.com/watch?v=Im0IisZ77QI

Kdo to nejvíc odnese? Opět Židé!
Vaše protesty na " Staromáku" Židům nepomohou.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Jedna krize se řeší - a další hrozí. Zdeněk John v dnešní MFD:
"Když se klimatický summit v Paříži nepovede a státníci neudělají nic, tak pod hladinou do konce století zmizí pevnina, na níž nyní žije 280 milionů lidí. Zažijí to už naši pravnuci. Pokud neuděláme nic, zvýší se průměrná teplota do té míry, že už bude zaděláno na katastrofy. Sněhové bouře, pravidelné vlny veder a záplav. Vzniknou klimatičtí uprchlíci v měřítku, proti němuž jsou současní váleční (ekonomičtí) migranti pouhým předzápasem žákovských týmů před prvoligovým derby.
Marketingově klimatický boj prohrává s válkou proti terorismu, ačkoliv jde o stejně vážné hrozby. První je očividně akutní, druhá také, jenže klame tělem. Tváří se totiž, že řešení ještě počká. Není to pravda."

Vltavíne, měl byste si možná nastudovat něco důkladnějšího, třeba ISLÁM Šajcha Fadlulláha Chajrího (vydal Ikar 2001, 256 stran), např. kapitoly o vzniku, rozmachu, základech a dějinách islámu nebo o životě muslimů. Taky třeba zalistovat v KORÁNU - a porovnávat s Biblí. Bez ohledu na fundovanost autora jsou párminutová videa nutně zkratkovitá a zjednodušená pro publikum, které o islámu neví vůbec nic (na to hodinové jsem zatím neměl čas). Vhled do křesťanství byste asi taky nehledal třeba u Richarda Dawkinse (Boží blud :) - A taky byste se mohl vrátit domů a popsat, jak vaše varování naplňují a potvrzují tisíce našich muslimů v Praze, Brně a jinde.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - zrazuje poštěvák

Zrazuje ten, kdo se snaží vyprovokovat neutrály k nepřátelství tím, že proti nim neustále štve jako proti nepřátelům. Dělá to, co si přejí islamisti, kteří bez vzbouření celého islámského světa nemají šanci. Takhle si proti sobě Sověti poštvali Ukrajince, pobaltské národy a další, kteří se pak přidali na stranu nacistů. Nepoučil jste se, děláte to samé.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - mám muslimy rád, pane Hudče

Přesto že je mám rád ( chodím k nim stále nakupovat placky se zeleninou, bavím se s nimi, občas s nimi i obchoduji) si po vyslechnutí Dr. Billa Warnera uvědomuji , stejně jako pan president Zeman, že Islám je neslučitelný se současnou evropskou kulturou.

Prosím Vás sdělte veřejně čtenářům i novin, v čem se mýlí pan doktor Bill Warner.

Informace co se děje v islámských zemích a v současné EU
( islámské ženy mají v islámských zemích v soudních procesech padesáti % váhu, nemají hlasovací právo, omezené možnosti vzdělávání se atd.atd., Dle zjištění Evropské komise v období od roku 2010 do roku 2014, se zvyšuje procento žen a dívek poškozených ženskou obřízkou v evropských zemích. Ovlivněno zvyšující se imigrací. Imigranti jsou islámského i jiného vyznání. Dle prohlášení Evropské komise se odhaduje, že v Evropě žije 500 tisíc žen a dívek, které podstoupily tento zákrok. Nejvíce v Británii, Itálii, Francii, Německu, Nizozemsku, Irsku, Švédsku, Belgii. V roce 2014 školní lékaři objevili ve švédském městě Norrköping třídu, ve které jsou všechny dívky zmrzačeny ženskou obřízkou. A to 28 z 30 dívek byly vystaveny nejhorší formě obřízky.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Milý pane, podle statistických údajů například v Saudské Arábii studuje na vysokých školách více žen než mužů. To opravdu jen pro příklad. Ono lze mnohé tvrdit, je však třeba dokládat. Jinak jde o pouhé šíření drbů. Můj vztah k muslimům je neutrální. Respektuji jejich právo na existenci podle zásady žít a nechat žít. Zkuste se toho hesla držet taky. Pak nebude hrozit nebezpečí, že je budete stavět proti nemuslimům a jen rozdmýchávat napětí.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

další nepodložená zpráva z Německa, která jen šíří hysterii:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388044-mistni-salafiste-rekrutuji-uprchliky-varuji-nemecke-urady.html

je špatné, že media nás takto neobjektivně informují a snaží se vyvolat hysterické nálady ve společnosti podobnými neobjektivními informacemi. I těmito zprávámi si děláme z uprchlíků nepřátele a štveme je proti nám....

Vždyť přeci všichni uprchlíky vítáme, potřebujeme je, vždyť v Evropě je málo pracovních sil a uprchlíci chtějí pracovat a chtějí se integrovat. Jsou to doktoři, inženýři a zbídačené rodiny prchající před válkou. Koho z nich by napadlo nechat se v zemi hojnosti naverbovat zase do boje?
Já jsem zásadně proti takovýmto štvavým zprávám!!!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Vaše pošetilá ironie je nemístná, pane Beneši, protože máte pravdu vy i Mirek, a dokonce POTVRZUJETE závažnost Mirkova varování. Divím se, že na to nepřijdete sám: Paušální odmítání islámu a muslimů vůbec, nepřátelství, demonstrace a hesla nebo šibenice v ulicích, Konvičkovy nebo prezidentovy anti-islámské řeči - to všechno může jen zvýšit počty frustrovaných a na..aných arabských mladíků, kteří pak verbířům IS naletí!
To je snad pochopitelné i bez znalostí sociální psychologie, že nepřiměřená akce vyvolá nežádoucí reakci.

A nepodsouvejte mně, Mirkovi nebo podepsaným vědcům, že si snad neuvědomujeme, že i v Evropě se vyskytují potencionální teroristé, pravděpodobně už i u nás, když u nich máme pověst klidné a bezpečně tranzitní země. O úloze tajných služeb tady přece píšu opakovaně.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Proč je vlastně nelegitmní postavit jednu ideologii mimo zákon a jinou ne?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Milý pane, odpovězte prosím na dotaz. Vyvraťte argumenty vědce doktora Billa Warnera.
Nekličkujte!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Tak jestli před tím vybombardoval vesnici plnou dětí a ženských, tak to teda komu čest, tomu čest. Opravdový hrdina.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Warner a Kamall

Dr. Bill Warner má doktorát z fyziky a matematiky (1968), působil jako univerzitní profesor, podnikatel a vědec v oboru aplikované fyziky. Dlouho se taky zabývá dějinami náboženství. Definoval mj. tři pohledy na islám, které podle jeho názoru nelze směšovat: The believer-centric view is the view of a Muslim. Apologist-centric is based upon the apologetic view of non-Muslims. Kafir-centric is the view of the non-Muslim (kafir = nevěřící). A comprehensive knowledge of Islam must include all three. These views cannot be resolved, but each must stand-alone.
http://www.politicalislam.com/author/
Naprostá většina muslimů rozhodně takto nefilozofuje, protože mají úplně jiné starosti. Řadová věřící katolička taky neřeší problémy, o kterých ve svých knihách uvažuje profesor Halík - nebo Dawkins.

Pro naši debatu jsou podstatnější názory a postoje evropských muslimů, například Brita Syeda Kamalla, předsedy strany Evropských konzervativců a reformistů v europarlamentu (viz dnešní MFD), s kterým, jak si domyslíte, bez problémů souhlasím:
Přestože mezi oběťmi atentátů Daeše je nejvíce muslimů a na to se nesmí zapomínat, chce Islámský stát především vrazit klín mezi muslimy a nemuslimy na Západě. Chce, aby docházelo k odvetě, chce, aby zaznívaly věci, jaké hlásají Le Penová nebo český prezident Zeman ve svých proslovech proti muslimům. To jim hraje do karet. Slouží jim to k tomu, aby mohli říkat muslimům - podívejte, Západ vás nechce, přidejte se k nám. Je zcela jasné, že v této situaci musíme zůstat jednotní. Muslimové a nemuslimové, lidé všech barev pleti, ras a národností. A společně nedovolit teroristům zvítězit.

PS: Vsaďte se, že "Holý" se nikdy nezmíní o TURECKÝCH vesničanech, kterým spadly úlomky ruského letadla na hlavu :)

Nahoru

Islám je neslučitelný se současnou evropskou kulturou

Pane Tichý nejde o to jestli je Západ chce, nebo nechce.
Islám je neslučitelný se současnou evropskou kulturou.

Trest smrti za „šíření ateistické propagandy“: Saúdská Arábie k ní odsoudila Ashrafa Fayadha

Velkou událostí v ČR je zahájení prodeje do češtiny přeložené knihy Billa Warnera s názvem „Právo Šaría pro nemuslimy“.

Pane Tichý, pane Mirku,prosím Vás sdělte veřejně čtenářům i novin, v čem se mýlí pan doktor Bill Warner.

Pro oba ještě jednou. Toto se děje v naší svobodné, pokrokové EU.
Informace co se děje v islámských zemích a v současné EU
( islámské ženy mají v islámských zemích v soudních procesech padesáti % váhu, nemají hlasovací právo, omezené možnosti vzdělávání se atd.atd., Dle zjištění Evropské komise v období od roku 2010 do roku 2014, se zvyšuje procento žen a dívek poškozených ženskou obřízkou v evropských zemích. Ovlivněno zvyšující se imigrací. Imigranti jsou islámského i jiného vyznání. Dle prohlášení Evropské komise se odhaduje, že v Evropě žije 500 tisíc žen a dívek, které podstoupily tento zákrok. Nejvíce v Británii, Itálii, Francii, Německu, Nizozemsku, Irsku, Švédsku, Belgii. V roce 2014 školní lékaři objevili ve švédském městě Norrköping třídu, ve které jsou všechny dívky zmrzačeny ženskou obřízkou. A to 28 z 30 dívek byly vystaveny nejhorší formě obřízky.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Doškáři a kam řadíte například Albánii? K evropské kultuře nebo k "islámu"? A kam třeba následnické státy bývalé Jugoslávie, kde po staletí žijí muslimské menšiny? Někde větší, někde menší, takže asi i jejich zařazení zařazení z vašeho pohledu nebude u všech stejné. Nebo bude?

Nahoru

Re: Obřízka

Pokud vím, tak mrzačení žen obřízkou je "specifikem" i řady afrických zemí, kde po islámu není ani vidu, ani slechu. Vyznávají tam různá primitivní animistická náboženství a autoritou jsou tam místní šamani a kouzelníci. Řada lidskoprávních organizací s tím bojuje už desítky let, a největší překážkou aspoň nějakého pokroku nejsou ani tak náboženství, jako zarputilost MATEK TĚCH MRZAČENÝCH DÍVEK, jejich pověrčivost a tupé lpění na tradici. Mimochodem, řada žen se obřízce vyhnula jen za cenu útěku mimo Afriku.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Hudče, vyvraťte prosím učení doktora Billa Warnera. Pak se pustíme do Albánie a bývalé Jugoslávie.

Nějak Vám , pane doktore, uniklo , že počet zmrzačených žen v Evropě trvale vstoupá.
V Egyptě na to pamatují nedávno zavedeným zákonem ( 10 či 15 let) . Nepletu-li se procento zmrzačených žen v Egyptě bylo ještě nedávno vyšší než 90 %. Oni ty maminky jsou také muslimky, pane doktore.
Průzkumy často dokazují , že jsou spokojené. (Často) by neměnily.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Doškáři, už jste viděl někoho, kdo vyvrátil nějaké (jakékoliv) UČENÍ v internetové diskusi? Nechcete na ní poněkud mnoho?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

To se jak ty veverky točíme pořád ve stejném kruhu.
NIKDY už nemůžete "odsunout" všechny muslimy pryč z Evropy, Severní Ameriky atd. I u nás je Ústředí muslimských obcí (UMO) oficiálně uznáno a zapsáno v rejstříku registrovaných církví a náboženských společností Ministerstva kultury České republiky pod číslem 4874/2004-26.

Jde tedy o nutnou koexistenci a vstřícnou spolupráci na mírumilovném občanském soužití - k tomu ale vaše tvrdohlavé výkřiky rozhodně nepřispívají. Jsou státy i oblasti, kde se to daří líp, než třeba u nás s Romy.

Ani teroristy nelze definitivně vyhubit. I v Evropě jsme přece měli ilegální skupiny všelijakých "bojovníků za dobrou věc", kteří unášeli a vraždili náhodné civilisty a vydírali tím své vlády. Statistika nám moc nepomůže, je to úkol pro tajné služby, které snad konečně začínají líp spolupracovat na mezinárodní úrovni.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Viděl. Často se to daří panu Tichému. Jinak i Vy máte dobré výsledky. Např. zdůvodnění proč stoupá mrzačení žen na pohlavních orgánech v EU je skvělé. Mohou za to maminky těch děvčat.
Je třeba dodat, že to jsou muslimské maminky pane doktore. Protože migrační vlna do EU stoupá bude stoupat i počet zmrzačených žen v EU.

Jinak je to jednoduché najděte si :https://www.youtube.com/watch?v=Im0IisZ77QI .
Na . př. : V 5. minutě Bil lže , je to jinak je to ....
v 15. minutě se mýlí.,
nebo je to úplně celé špatně . Pravdu mají vědci, kteří podepsali petici. Protože ji podepsal i pan Tichý.
Je to svaté. EU si oddychne.

Ve VB protestují proti náletům Královského letectva na IS. Jsou to muslimští Britové.

Pan Tichý otevírá nové téma, odsun evropských muslimů. To jsem tady ještě neslyšel. Nikdo to neřekl.
Je to nebezpečné téma. Co já pamatuji. Odsuny se vždy dělaly až po válce. To si nepřeju.
Držme se Billa.

Nahoru

Re: Obřízka

Tak například v roce 2008 zakázali ženskou obřízku v Egyptě, v zemi převážně muslimské. Zákaz se opíral o vyjádření místních muslimských autorit, dle kterých obřízka NENÍ součástí islámu. Jinak trvám na tom, co jsem napsal výše - ženská obřízka se v Africe provádí i tam, kde není o islámu ani vidu, ani slechu. Naopak, v mimoafrických muslimských zemích je výjimečnou záležitostí. Tuším, proč zmiňujete právě tento v drtivé většině africký (zlo)zvyk. Je to opravdu dost barbarská záležitost, a tudíž jejím zdůrazňováním můžete podněcovat hodně silné negativní emoce, které ale usměrňujete proti předem zvolenému cíli.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Potřebujeme moderátora, který by uklidnil vášně kolem uprchlíků. Více od Tomáše Sedláčka na http://archiv.ihned.cz/c1-64930160-smirci-prezident-aneb-kdo-se-tady-fasizuje-vime-kde-ty-ruske-sliby-jsou-vlada-to-vi-taky

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Vřele souhlasím, ale zatím - snad kromě nesmělého předsedy vlády a několika izolovaných autorit - nikdo takový není pořádně vidět. Snad vláda časem začne jednat důrazněji a s předstihem. A začne mluvit jedním hlasem aspoň v této krizi.

Pane Doškáři, vezměte na vědomí, že jsem jen jinými slovy napsal, že muslimové v Evropě v hojném počtu už žijí a taky žít budou, dokonce v počtu ještě hojnějším, i když vám se to nelíbí. Proto tady od začátku píšu o nutnosti tolerance a mírumilovného soužití. (Snad víte, co znamená NIKDY?)

Nahoru

Muslimové v hojném počtu v EU žijí a jsou s tím problémy

www.facebook.com/stopimigraci/videos/916751298414309/?fref=nf

Nahoru

Rozhořčený Vít Nejedlý to také vidí jinak

Untitled
Dopis Víta Pokorného válcuje internet
Written by admin, Lis 17, 2015, 173 Comments
Toto je dopis rozhořčeného Čecha. Proč žaluje Evropu a proč žaluje Francii? Necháváme ho v plném znění. Již nyní text Víta Pokorného sdílelo více než 21 tisíc lidí. V čem je jeho síla? Posuďte sami!

Je suis France? Aneb mám si svou tvář na profilovce tady na HYPERLINK “http://www.extra.cz/tema/facebook” Facebooku zabalit do francouzské trikolóry? Ne, kamarádi, neudělám to. A to nikoliv proto, že bych snad nesoucítil s dětmi, které při náhlém útoku v Paříži přišly o své rodiče, nebo s mrtvou studentkou, která už nikdy nedopíše svou téměř hotovou bakalářskou práci. Předčasně a nedobrovolně odešlo více než 130 lidí, další stovka je v kritickém stavu v nemocnici, další tři stovky jsou „jen“ obyčejně zranění. Je mi jich nesmírně líto, ale na pozadí jejich oběti napřahuji ukazovák, ukazuji a nekompromisně ŽALUJI:

Politici Evropské unie, špičkoví představitelé bohatých a humánních západních států, TO VY jste umožnili, aby americká politika a Vaše servilní nečinnost rozvrátily stávající fungující politické systémy v Sýrii, v Eritrei, v Iráku, Afghánistánu, v Libyi, v Súdánu, v Čadu a ve spoustě dalších států.

TO VY jste zapříčinili konec obvyklého fungování těch krajin, vznik stovek nepřehledných kmenových bojůvek a stav, kdy v těch zemích neexistuje bezpečí a každý tam zápasí s každým.

TO VY jste odpovědní za dodávky zbraní tu jedné, tu druhé bojující skupině, v podstatě každému, kdo zaplatí příslušný bakšiš do Vámi spravované státní kasy.

TO VY stojíte za nekonečným proudem pologramotných černochů, který směřuje za svou lepší ekonomickou budoucností do Evropy. Mladí muži, kteří k nám z velké části přicházejí (třebaže fotografie v novinách jsou plné starostlivých maminek a plačících dětí bez teplého svetru), mají v kapsách tu stovky, tu dokonce tisíce eur či dolarů. Podle našich novin ale ti lidé pocházejí z nejchudších poměrů a utíkají před válkou ve své zemi. Tfuj, říkám a uplivávám si před novinářem, který to napíše. Jak dlouho si myslíte, že budu věřit pohádkám, kdy se mi snažíte říct, že chudá a početná rodina prodala veškerý svůj majetek (předtím už poničený válkou a zkonfiskovaný islamisty) a poslala jednoho svého zástupce do Evropy? Jsem podstatně bohatší než „chudá africká rodina“ a nedám dohromady několik tisíc eur, když jedu na dovolenou. Prostě si to nemohu dovolit. A Vy mi budete donekonečna lhát, že ty peníze v jejich kapsách jsou JEJICH???

JAK TO, že neumíte ochránit vnější hranici Schengenského prostoru a tisíce hodin Vašich schůzek končí jen bezduchými prohlášeními, která nic, ale SKUTEČNĚ NIC neřeší?

JAK TO, že bohatá Evropa, disponující mimo jiné nejmodernější vojenskou aliancí HYPERLINK “http://www.extra.cz/tema/nato” NATOse superdokonalými zbraňovými systémy, neumí udělat pořádek na svých hranicích a dovolí, aby nám tu chodily statisíce neregistrovaných lidí bez dokladů nebo se smyšlenou identitou?

JAK TO, že dopustíte vznik celých zakázaných (eufemisticky nazývaných) „no go“ zón uprostřed našich evropských velkoměst, kam se Belgičan, Francouz nebo třeba Švéd bojí chodit, kde neplatí slovo policisty a kde snad, nedej bůh, už nyní vládne právo šaría?

JAK TO, že máte peníze na to, abyste živili, šatili, ubytovávali a školili třeba v jazyce statisíce přivandrovalců, abyste je přepravovali vlaky či dokonce letadly, abyste jim zabezpečovali zdravotní péči? Víte, co dělá náš bezdomovec, kterému exekutor kvůli dluhu 50 000 sebral střechu nad hlavou a odsoudil ho k doživotní existenci v šedé ekonomice? Když je mu zima, zaleze k rourám dálkového topení někde u plotu teplárny, když má hlad, jde vybírat kontejnery, a když ho bolí břicho, prostě jen tiše trpí a léčí se snad ukradeným rumem. Žaluji, že o Františka Nováka či Pepu Koudelku se postarat neumíte, zatímco Mohamedu Al Ibn Azízovi v téže situaci zajistíte z našich společných peněz dům, lékaře, sociální péči, kapesné, mobilní telefon a právníka. Ku*va, proč??

Nedivte se pak, že radikálové zneužijí tuhle Vaši pseudopohostinnost a ve jménu Alláha tu začnou střílet nebo vyhazovat do povětří tu metro, tu vlak, tu autobusy, nebo třeba fotbalové stadióny či koncertní sály.

Jak dlouho ještě budete pobírat své královské platy a za zdmi svých paláců, chránění státem bodyguardů, donekonečna vydávat svá prohlášení, která jsou (a teď to napíšu fakt na plnou hubu) k hovnu? Kdy konečně se postavíte za svoje voliče, za nás Evropany, a kdy konečně začnete něco pořádného dělat?

Kolik ještě musí přijít útoků, kolik nevinných tatínků musí být zabito, kolik evropských maminek musí být znásilněno, abyste pochopili, že tohle všechno je jen a jen VAŠE chyba?

A proto ne, já nejsem Francie a moje profilovka není zahalena trikolórou. Stojím proti Vám s odhalenou tváří, ukazuji na Vás a žaluji. A budu to dělat čím dál tím častěji a čím dál tím hlasitěji. Nebojím se.

Zveřejněno v předvečer 17. listopadu (16. 11. 2015 17.52)

173 Response

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Jak říkával Jan Werich, to je blbé, to se bude líbit. Učitelé mohou tento text použít, až budou studentům v občanské výchově vysvětlovat, co je to populismus. Když jim to přečtou, nebo nechají přečíst, budou to studenti bezpečně vědět i bez sáhodlouhého vysvětlování.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Myslíte, že nemá vůbec pravdu?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - JAN WERICH DEMAGOG NEBYL!

Doktor Hudec, ač smutně slepý a hluchý, kupodivu hovoří. Stylem nikoliv neznámým. Chybí-li argumenty, použije jako zdatní demagogové berličku populismu. Dopis Víta Pokorného vnímám jako upřímnou snahu o vyjádření vlastního názoru, ve společnosti většinového. O té či oné větě jistě lze diskutovat, osobně však s většinou myšlenek souzním! Naroubování a zneužití slov Jana Wericha na zhodnocení Pokorného dopisu je nepatřičné až ubohé! Naštěstí věřím, že většina studentů má schopnost vlastního názoru a soudnosti, stejně tak většina pedagogů. Ano, dokonce i bez sáhodlouhého vysvětlování, natož "ped-psych" pomoci...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Dr. Pokorný vystudoval obor Vojenská pedagogika a psychologie na Vojenské akademii v Bratislavě (1988). Inspiroval se nejspíš otevřeným dopisem Emila Zoly francouzskému prezidentovi v tzv. Dreyfusově aféře (ŽALUJI!, 1898).
Nemá rád politiky EU ani NATO, šmahem celý Západ (včetně ČR?), nekonečný proud pologramotných černochů, noviny, statisíce přivandrovalců, radikály aj.
Projevuje sympatie pro oběti teroristů, pro naše bezdomovce ... dál hledám marně, pomozte mi.

Chválabohu máme svobodu slova, má právo to napsat a rozšiřovat.
Je to ale jednostranná paušalizace, populismus, demagogie, pamflet. Příklady: konec obvyklého (!?) fungování arabských zemí? / dodávky zbraní každému, kdo zaplatí bakšiš? / tisíce hodin schůzek nic neřeší? / jak dlouho budete pobírat své královské platy, chráněni státem (spíš: stádem) bodyguardů? atd.
Druhý a třetí odstavec tlumočí často opakovanou, ale nepravdivou verzi "arabského jara", jako by svržení krutovládci byli lidumilové a poctivci, které jejich lid upřímně miloval a sám od sebe by se nikdy nebouřil. (Vzpomínáte ještě na naše ztroskotance a samozvance placené ze zahraničí, kteří jen rušili klid na práci všeholidu?)

Mě Dr. Pokorný neoslovuje hlavně proto, že šíří nihilismus a jen stupňuje strach a pocity bezmoci v zemi, kde se vůbec nic tragického neděje. A ani slovo o nutné solidaritě se státy, které uprchlické krizi čelí v první linii.

(Pane Doškáři, opravte si Nejedlého na Pokorného a odkaz na článek tak, aby fungoval. Zase jste to zbytečně kopíroval celé, když už je článek dostupný x-krát.)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Šmankote, pane Tichý, děsíte mě! Vy to snad myslíte vážně. Pana Pokorného jsem nelustroval, stejně tak Emila Zolu či dokonce Alfreda Dreyfuse. Inspirace kýmkoliv je mně šumák, takto exhibovat nemám potřebu. Šumák mně není obsah, který oproti vašemu svobodnému názoru nepokládám a nehodnotím slovy "je to jednostranná paušalizace, populismus, demagogie, pamflet". "Výzvu vědců" naopak takto hodnotit nechci, byť vynést odsudek je pohodlné. V průběhu běhu času mnohé názory a argumenty, které zde se svými souvěrci urputně prezentujete, vzaly za své, život jde (zatím) nepříjemně dál... Příjemného Mikuláše!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Tichý , je třeba zásadní články kopírovat celé. Řada čtenářů na uvedený link vůbec nereaguje, jako např. Vy nereagujete na chování mladých migrantů v SRN. Zoufalá situace na školách. Vít Pokorný je pro řadau vědců Nejedlý!
Podívejte se ještě jednou a slohově reagujte. Bude to Vořech.

Muslimové v hojném počtu v EU žijí a jsou s tím problémy

www.facebook.com/stopimigraci/videos/916751298414309/?fref=nf

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Tichý, 1:0 pro Vás :-) Ne že bych s textem páně Pokorného 100-pro souhlasil, vůbec ne, ale některé myšlenky v něm jsou minimálně k zamyšlení a k diskusi i třeba k dalšímu rozpracování. Něco z toho je dle mě i pravda.

Není Vaše paušální odmítnutí toho textu taky paušalizací? :-) Ta Vaše propagovaná výzva vědců se nechá totiž též označit za pamflet či třeba paušalizaci.

Nesmíte být tak zaslepený. Proč se stále více dostává rovnítko mezi jména Tichý a Holý? Díky vašim zaslepeným postojům a nepřijímání jiných názorů. Řekl bych, že dříve to až tak nebylo.
Ale upřímně, u mě jste na tom stále lépe, než Holý. Jeho příspěvky nečtu vůbec, Vaše čtu, i když nad nimi většinou nevěřícně kroutím hlavou.

JB

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Ohlasy na Pokorného ŽALUJI!:

to je blbé, to se bude líbit
Myslíte, že nemá vůbec pravdu?
O té či oné větě jistě lze diskutovat
Ne že bych s textem páně Pokorného 100-pro souhlasil, vůbec ne

Tak o co se tady vlastně hádáme?
"Pamflet (v užším smyslu slova hanopis) = kratší literární dílo s hanlivým, kritizujícím obsahem. Nejčastěji bývá zaměřen proti společnosti. ... autor záměrně zdůrazňuje, nebo zveličuje záporné stránky kritizovaného předmětu. Pamflety se často využívají v politickém boji (letáky apod.)."
Nemám proč odvolávat, co jsem včera napsal.

PS: Dopis VP najdete na adresách ireporter, vmmagazin, daily, pravednes, koumak, extra, hofyland, press-report, prvnizopravy, mujweb, 2012xconspiracy.wordpress... - Zamyslete se, proč mezi nimi nejsou hlavní média, nejen veřejnoprávní? A nevyrukujte tady s další spikleneckou teorií, prosím :)

Věcná poznámka nakonec: Pojem "xenofob" se v této debatě objevil dvakrát: poprvé v mnou citovaném článku a podruhé u "Holého". "Rasistu" tady použil jen "Holý". Čili zase jen kecá!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - z pohledu psychiatra

http://svobodneforum.cz/cyrila-hoschl-hledani-pravdy-se-nikdy-nesmi-vzdat/

"Jednoduchý návod, jak se zbavit ohrožení a problémů, neexistuje a nikdy existovat nebude, to už by zde dějiny dávno nebyly. Důležité je za každou cenu respektovat fakta a snažit se, byť po milimetrech, opravovat svůj názor. To není „kam vítr, tam plášť“, to je zodpovědnost k pravdě, jejíž hledání je sice věčné, ale nesmí se vzdát. Všimněme si, že pod kdejakým blogem či názorem je převážně kritika ad personam (většinou v nezdvořilé formě tykání), nikoli ad rem. Jinými slovy, málokdy si někdo dává práci vyvracet fakta, se kterými nesouhlasí, a hledat pro svůj názor podporu v ověřených zdrojích; namísto toho nadává autorovi do hlupáků, xenofobů nebo naopak vlastizrádců či ještě hůř. Je docela mentálně hygienické toto zásadně nečíst a bavit se pouze s těmi kritiky, kteří se identifikují (podpis ještě nic neznamená, může být vymyšlený) a vyjadřují se s alespoň základní slušností. Tam lze dosáhnout určitého pokroku, a to na obou stranách."

("Holý" jaksi přehlédl můj vzkaz z 30. listopadu - 11:39)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Regionální politologové, psychologové & spol. jsou nedílnou a jistě i nezastupitelnou součástí hydeparku. Chvályhodné, nejenom v rámci mikulášské nadílky, je obohacení diskuse názorem psychiatra. Také se budu muset zeptat toho svého, zda můžu jeho myšlenkami (bez ohledu, zda se jimi sám řídím) povznést ducha zdejších světonázorů :)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - JAN WERICH DEMAGOG NEBYL!

Ubohé je zneužití chudáků bezdomovců, kteří se nemohou bránit, jako klacku na uprchlíky. Pan Vít Pokorný projevuje dojemnou starost o bezdomovce. Proč až teď? Že nenapsal své "Žaluji" v reakci na zločin dvou bezcitných ČESKÝCH postpuberťáků, kteří desítky minut ubíjeli bezdomovce na autobusovém nádraží v Pardubicích - za lhostejného přihlížení těch, co tam čekali na autobus? Nejen pomoct, ale ani zavolat policii se nikdo neobtěžoval. A že to zdaleka nebyl jediný příklad "příkladného" vztahu k bezdomovcům. Kolik jich jen bylo podobně povražděno za posledních pár let! Lhostejnost, s níž bere většina na vědomí úmrtí mnoha dalších, kteří zajdou zimu co zimu chladem někde pod mostem, snad ani nemá cenu zmiňovat. A teď bude někdo mít tu drzost vyplachovat si bezdomovci ústa? Pokrytectví non plus ultra a samozřejmě že populismus, jaký se jen tak nevidí. A co se týče slov Jana Wericha - ta jsou v této souvislosti ještě velmi milosrdná. Mimochodem, i Jan Werich byl uprchlík, tak si můžeme tipnout, na čí stranu by se v tomto sporu asi postavil.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - DEMAGOG

Mirek má (jak jinak) opět pravdu! Proč až teď, psal pan Pokorný? Proč již nenapsal své "Žaluji", když na hranici upálili Mistra Jana? P.S.: Kam vlastně by asi dnes uprchl Jan Werich?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Myslím, že to srovnání krapítek kulhá. Mistr Jan blahé paměti vstoupil do nebeské slávy před půl tisíciletím. Jeho kauza je v podstatě uzavřena. Mučitele pardubického bezdomovce oproti tomu soudí právě v těchto dnech. Žádný ohlas na to od pana Víta Pokorného jsem na i-novinách nezaznamenal. Pravda, ani od nikoho jiného. Ale když potřeboval klacek na jiné chudáky, najednou mu byli bezdomovci dobří. A co se týče Jana Wericha, podle toho, co o něm vím, servítky by si nebral. A utíkat? Proč? Vždyť ani ti hysterici, kteří na svých černých mších rituálně ječí "bojim, bojim", nikam neutíkají. Podle toho jejich jeku by si jeden myslel, že budou upalovat, jakoby jim koudel za zadkem hořela. Ale ne. Jak se vyřvou, pokojně se rozejdou, třeba nakupovat do supermarketu, nebo přemýšlet, kam tak nejlépe v létě vyrazit na zahraniční dovolenou, nebo v zimě na kterou sjezdovku. Zkrátka, žijou si absolutně stejně jako dosud, jako by se vůbec nic nedělo. Tak čemu věřit? Tomu jejich uširvoucímu jeku nebo té jejich pohodičce, když se vyječí?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Adventní výzva

My, kdo jsme podepsáni pod touto výzvou,
varujeme před nebezpečím, kterému je naše společnost vystavena. Opět nás nejen okolnosti, ale i falešní vůdci rozdělují na dva tábory stojící proti sobě. Cílem naší výzvy je varovat před opakováním toho, co jsme prožili ve 20. století, a relativizováním hodnot, za které bojovali, trpěli a umírali naši blízcí a přátelé.
Se znepokojením sledujeme nenávist, agresivitu a fašizující tendence nemalé části společnosti. Jsme znechuceni davovostí těch, kdo propadají vzteklému nacionalismu, provolávají hesla „Čechy Čechům“, „Smrt kolaborantům“ a nosí šibenice nad hlavami na znamení pomsty. Tito lidé se prohlašují za vlastence. Skutečné vlastenectví je však spojeno s humanistickou tradicí T. G. Masaryka, s úctou k demokracii a svobodě, kterou si tento národ vybojoval v obou světových válkách a v období komunistické totality...
Celý text výzvy a podpisy: http://www.adventnivyzva.cz/

Tak začíná Adventní výzva, kterou podepsala řada veteránů druhé světové války, přeživší oběti holokaustu či někdejší političtí vězni. Jinými slovy lidé, kterým půjde těžko nasadit tak oblíbená nálepka naivů, kteří nikdy nic neriskovali a navíc zrazují národ. Signatáři výzvy apelují na politické aktéry, aby v souvislosti s uprchlickou krizí či situací v Rusku nerozdělovali společnost.
Komentář Erika Taberyho: http://www.respekt.cz/tydenik/2015/50/branme-se-populistum

PS: Než jsem se stihnul podívat, zda mě editor připsal do seznamu, přibylo dalších 11 jmen. Připojte se taky!

Nahoru

Spisovatelé vyzvali sponzora Čes. slavíka,aby odmítl Ortel

http://www.novinky.cz/kultura/388556-spisovatele-vyzvali-sponzora-ceskeho-slavika-aby-odmitl-ortel.html

Spisovatelé vyzvali sponzora Českého slavíka, aby odmítl Ortel
Skupina českých spisovatelů vyzvala sponzora ankety Český slavík Karlovarské minerální vody (KMV), aby se jasně distancovaly od zpěváka Tomáše Ortela a jeho skupiny Ortel. Kontroverzní skupina, která ve svých textech vystupuje proti menšinám, v letošním 50. ročníku ankety skončila druhá za vítězným Kabátem. Tomáš Ortel skončil na třetím místě mezi zpěváky.
"Standardní úlohou generálního partnera jistě není kádrovat vítězné interprety. Toto ovšem neplatí, pokud jsou hodnoty interpreta v přímém rozporu s deklarovanými hodnotami sponzora a sponzor se tak dopouští pokrytectví a kompromitace své značky," píše se ve výzvě, kterou podepsali Petra Hůlová, Adam Borzič, Ivan Binar, Irena Dousková, Vít Janota, Jan Burian, Jonáš Hájek, Ondřej Hanus a Básník Ticho. Signatáři upozorňují na to, že jsou členy Asociace spisovatelů, reprezentují v tomto případě ale jen svůj osobní názor.
Podle signatářů svým dosavadním mlčením vysílají Karlovarské minerální vody signál, že toto vše je v pořádku, a Ortel legitimizují. "Jako spisovatelé cítíme potřebu tohoto apelu také proto, že Karlovarské minerální vody prostřednictvím své značky Magnesia sponzorují i významnou literární cenu Magnesia Litera a zdá se být těžko představitelné, aby firma, jež se nedistancuje od zpěváka, jenž zpíval 'bijte židovské psy', předávala při příštím ceremoniálu cenu třeba Chaimu Ciganovi alias Karolovi Sidonovi, bývalému pražskému a zemskému rabínovi," uvedli spisovatelé.
Už dříve Viktor Stoilov, zakladatel a majitel významného nakladatelství TORST, prohlásil, že se rozhodl neúčastnit příští Litery, pokud nápojářská firma nedá jasně najevo, že se od Ortelu distancuje.
Kritici i zastánci
Úspěch Ortelu má mnoho kritiků i zastánců také na hudební scéně. Například podobně kontroverzně přijímaný Daniel Landa prohlásil, že Ortel je moc radikální a snaží se jenom lehce získat fanoušky. Zastání naopak kapela našla u frontmana skupiny Kabát Josefa Vojtka. "Ti kluci jsou normální muzikanti a zpívají to, co cítí. To by mělo být umožněno každému. A pokud by neumožnili účast (v soutěži Český slavík) každému, kdo dostane hlasy, nemá cenu takové soutěže dělat," řekl Vojtek.
Někteří hudební odborníci už předem upozorňovali na to, že se do hlasování může promítnout vlna strachu z islámu a imigrantů. Už loni kapela poskočila ze 105. místa na čtvrté. Pořadatel soutěže agentura Musica Bohemica v prohlášení na svých stránkách uvedla, že stejně jako každý rok po skončení hlasování posoudila, zda hlasování pro všechny interprety bylo v souladu se zveřejněnými pravidly.
Kapela má i podporu krajní pravice. Dělnická strana sociální spravedlnosti po vyhlášení výsledků na svých stránkách zveřejnila gratulaci s přáním, "aby to v příštím roce bylo zlato".
Část novinářů kritizovala zástupce českého showbyznysu za to, že se proti účasti této hudební skupiny v anketě i na předávání cen nijak nevymezili. Proti tomu se ve svém pořadu Show Jana Krause moderátor ohradil s tím, že by novináři neměli osazenstvo showbyznysu, mezi něž se Kraus sám zařadil, "kádrovat".

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Tak znova.
Poznámka pro propagandistu "Holého": Žádné státníky osobně neznám, ani se s nimi nepotkávám, natož abych s nimi někde mohl vyjednávat. A oni mají jistě podrobnější informace. Ačkoli mě tady furt bombardujete nesmyslnými výzvami, oznamuju vám, že je budu ignorovat stejně, jako ignoruju sputniknews a podobné dezinformační zdroje.
Populistické nesmysly a Putinovy "úspěchy" v bezhlavém zabíjení patří někam jinam.

Nahoru

Re: Spisovatelé vyzvali sponzora Čes. slavíka,aby odmítl Ortel

Nebudeme-li Ortel kádrovat, budou nás orteli jednou kráglovat. A co se týče DSSS, ta už měla být dávno mimo zákon. To je pátá kolona, která jen čeká na svou příležitost. Chybí nám zákon na obranu republiky.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Správně. Republiku si rozvracet nedáme! V prvním kole bych doporučoval znovu zavést již kdysi osvědčené povinné přehrávky hudebních interpretů před komisemi lustrující nezávadnost textů, oblečení a způsob vystupování. A tvrdě postihovat nezákonný poslech nahrávek interpretů, kterým komise nevydá souhlas.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Mirku, Ortel nejsou DSSS. ( DSSS je má rádo). Co se týče Ortelu máte názor jako Dan Landa , který byl mnohokráte za hranou a má určitě k DSSS blíže.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Myslím, že problém není Ortel, ale spíše lidé, kteří mu poslali hlas. Stejné je to s prezidentem. No a ještě může být chyba v systému hlasování... Myslím tím oba případy.

Nahoru

Počet členů IS se v Sýrii a Iráku více než zdvojnásobil,“

http://zpravy.idnes.cz/is-ma-stale-vice-bojovniku-blizi-se-k-triceti-tisicum-pc4-/zahranicni.aspx?c=A151208_111721_zahranicni_fka
„Příliv zahraničních bojovníků do Sýrie a Iráku je celosvětový fenomén,“ uvádí se ve zprávě ústavu. Podle jeho informací bojuje v řadách IS 27 tisíc až 31 tisíc lidí z 86 zemí světa.

Loni v červnu toto pracoviště uvádělo, že Islámský stát (IS) má k dispozici 12 tisíc zahraničních bojovníků. „Navzdorymezinárodnímu úsilí oslabit IS a omezit příliv radikálů do Sýrie se počet členů více než zdvojnásobil,“ stojí ve zprávě Soufan Group (celou zprávu v angličtině si můžete přečíst zde).
„Tento úspěch IS překonává sny jiných teroristických skupin, které už vyšly zmódy, například al-Káidy. IS získal ke členství desítky tisíc bojovníků a další inspiroval k tomu, aby jej podporovali,“ uvádí se ve zprávě.
Pět tisíc bojovníku ze západní Evropy
Ústav poskytující bezpečnostní informace vládám a nadnárodním organizacím má k dispozici podrobnější údaje, z nichž vyplývá, že zájem o připojení se k IS není ve světě rovnoměrný. Velký počet nových lidí připadá na občany západní Evropy. Z tohoto regionu IS získal 5000 bojovníků a 1700 z nich jsou Francouzi.

Počet Severoameričanů se nezměnil - z tohoto regionu je v IS 280 členů. Explozí se dá nazvat příliv bojovníků z Ruska a Střední Asie, protože počet lidí z této oblasti vzrostl o 300 procent. V řadách IS je 4700 lidí z této části světa a 2400 z nich jsou Rusové.
Z Blízkého východu v řadách IS bojuje přes 8200 lidí. Vůbec největší skupinu bojovníků IS tvoří Tunisané, jichž v Sýrii a Iráku bojuje 6000, přičemž na celou oblast severní Afriky připadá asi 8000 lidí. Dále se k IS připojilo na 2500 Saúdských Arabů a 2100 Turků.
Soufan Group svou zprávu založil na údajích poskytnutých vládami, mezinárodními organizacemi a výzkumnými ústavy. Odhaduje, že až 30 procent z těchto cizinců se chce vrátit do svých zemí, což se od začátku bojů v Iráku a Sýrii považuje za hlavní výzvu pro místní tajné služby. Je pravděpodobné, že tito navrátilci budou zradikalizovaní muslimové připravení provést útoky podobné atentátům spáchaným nedávno v Paříži nebo v Tunisku.
Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/is-ma-stale-vice-bojovniku-blizi-se-k-triceti-tisicum-pc4-/zahranicni.aspx?c=A151208_111721_zahranicni_fka

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Bárto, to můžeme zrovna tak říkat, že problémem nejsou někteří politici, ale spíše lidé, kteří jim dali ve volbách hlas. A co s tím? Vyměnit voliče? Jaký systém hlasování v Českém slavíkovi zavést? Kontrola podle seznamů přes občanky při odevzdání hlasů jako při volbách? Nebo nechat o oblíbených interpretech hlasovat parlament? V minulosti se hlasovalo pomocí hlasovacích kupónů, tak se skupovávali časopisy. Já bych tu soutěž nebral tak vážně. Když se podíváte do letošních výsledků, tak zjistíte, že v oblibě jsou i nebožtíci a dostat se do popředí lze i přes sociální sítě. Můžete být průměrný zpěvák, fanynky to zařídí. Ortel znalo do vyhlášení ankety málo lidí, reklamu a popularitu mu teď dělají jeho kritici v médiích. Nic lepšího si Ortel nemůže přát. Je to jako se Zemanem.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

To teda souhlasím spíš s kolegou Bártou. Zpívat nebo kandidovat může každej, třeba i prosťáček nebo psychopat. Ale pokud mají občané rozum a informace, vzdělání a kultivovanost, neměli by jim hromadně naletět. Záleží ovšem na postupech při nominaci kandidátů, férovosti kampaně a pravidlech hlasování. V průzkumech veřejného mínění a popularity i na odpovědné formulaci otázek a na volitelných možnostech odpovědi.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Zákon na ochranu republiky měla ta prvá, masarykovská. A nácci se například nesměli dostat do veřejné služby. Byla ta republika proto snad málo demokratická? Já bych řekl, že spíše naopak.

Nahoru

Proti islámu a imigraci se demonstruje v celé Evropě

http://www.ivcrn.cz/proti-islamu-a-imigraci-se-demonstruje-v-cele-evrope-jen-media-cenzuruji/
Proti islámu a imigraci se demonstruje v celé Evropě. Jen média cenzurují.
Nejsme sami: česká média a jejich věrní politici se můžou zbláznit z protestů 17.11., na které přišly tisíce lidí. (xenofobů, nácků, hnědého fašizujícího bahna, islamofobní sekty … prostě tak jak tyhle noblesní vrstvy říkají občanům této země). V Polsku se také demonstruje. Informace o účastnících pochodu 11.11. se pohybují mezi 50-100 000. Je to patrně největší demonstrace v polské historii. Jak informovala česká lugenpresse? Zaznamenali jste nějakou zmínku?
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/poland/11989250/EU-flag-burned-as-tens-of-thousands-join-Warsaw-nationalist-demo.html
http://newobserveronline.com/50000-nationalists-march-in-poland/
Lidé pochodovali s hesly Polsko Polákům, Včera Moskva a dnes Brusel nám berou svobodu, pryč s EU, stop islamizaci a pálili vlajky EU. Velké množství lidí neslo červené světlice, což je zakázané, avšak policie vzhledem k pokojnému průběhu odmítla zasahovat.
https://www.facebook.com/jarda.fl/posts/1079607592073165

Nahoru

Re: Proti islámu a imigraci se demonstruje v celé Evropě

Vám taky říkají blesku, co?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Časy se mění. Před čtyřmi roky proti nim vltavín statečně demonstroval a teď jim tady pomáhá s propagandou. Asi nechápe, že to jsou stejný lidi :o)
Mimochodem: Albertov 17. 11. + Varšava 11. 11. NErovná se "celá Evropa"! Unie má 28 států, Evropa ještě víc. Co asi měl ze zeměpisu?

PS: Ono to taky dokazuje, jak efektivní je hybridní propaganda z východu: čím hůř, tím líp + zblbni, nevěř už vůbec nikomu a ničemu + spiklenecké teorie + nakonec: rozděl a panuj. - A nebylo vám zima?

Nahoru

Pod americkým diktátem stejně jako tenkrát pod sovětským.

Pánové to není ani blesk, ani propaganda. To jsou fakta o kterých se v našich médiích nepíše a nemluví. Českolipská a novoborská kavárna to nemá ráda.
Vzpomeňte si pánové, jak jste si pochvalovali to Libyjské jaro.
Všechno je úplně jinak a skutečnost, že se lidi bouří a připadají si, že žijí pod americkým diktátem stejně jako tenkrát pod sovětským.
Je to fakt a bohužel to není zpráva z Blesku.

Nahoru

Re: Proti islámu a imigraci se demonstruje v celé Evropě

Podívejte se na filmové snímky z 30.let z nacistického Německa, pane Doškáři. Taky uvidíte plné ulice, tisíce lidí, dokonce efektní pochodňové průvody. A šéfové nacistů se taky vymezovali proti plutokratům, proti "noblesním vrstvám", jak je nazýváte vy. Následovala největší katastrofa moderních dějin, s jejímiž následky jsme se de facto nevyrovnali dodnes. Ty tisíce, desetitisíce, ... v ulicích jsou jednou z následných vln tsunami té doby. Jestli z toho máte radost, nebo jestli z toho usuzujete na nějaké lepší příští, jež by z těch demonstrací mělo povstat, pak se krutě mýlíte. Kdo to řekl, že dějiny rády žertují v tom, že některé historické jevy se opakují v podobě frašky? Já bych řekl, že spíše v podobě tragikomedie.

Nahoru

současné Polsko - konec arogance moci, konec pýchy

Milý pane Mirku. Znám velmi dobře záběry z Německa i KT na území dnešního Polska.
Podstatné je, že naše média tyto informace nepřinášejí. A to je velmi smutné. Když tyto informace úmyslně přinesu, můžete se zbláznit.

Úžasné je, pánové, jak jste se rozepisovali o potřebě demokracie v Libyi a zásadně jste odmítali názory, že Libye "nemá lidskou náplň" na demokracii, podobně jako ostatní arabské státy. Přirovnávali jste nesmyslně arabské jaro k pražskému jaru.

Poláci - trochu o dění v Polsku.

http://zpravy.idnes.cz/smerovani-polska-s-vladou-prava-a-spravedlnosti-fua-/zahranicni.aspx?c=A151209_
Protest proti jmenování nových ústavních soudců v Polsku (9. prosince 2015) | foto: Reuters
Polští euroskeptici ze strany Práva a spravedlnost (PiS) v říjnových volbách slavili drtivé vítězství, kterým ukončili osmileté vládnutí Občanské platformy (více o výsledcích voleb zde). Volebním triumfem si partaj Jaroslawa Kaczyńského zajistila nevídanou politickou moc: díky zisku 235 ze 460 mandátů bez problémů sestavila vládu, předsedá oběma komorám parlamentu a navíc už v srpnu do funkce prezidenta nastoupil Kaczyńského věrný žák Andrzej Duda.
„Poláci se v říjnových volbách vyslovili pro změnu politiky. Polská politika musí být jiná,“ řekla krátce po volbách premiérka Beata Szydlová a ohlásila „konec arogance moci, konec pýchy“. Na otázku ohledně programu nové vlády prohlásila, že se dá shrnout do tří slov: „Rozvoj, rozvoj a rozvoj.“
Szydlová představuje v rámci PiS relativně umírněný hlas. Její zvolení do role premiérky proto vzbuzovalo naděje, že konzervativní strana, která tradičně bojuje za zájmy katolické církve, by mohla změny prosazovat pozvolna, aby nepošramotila postavení země v rámci Evropy. Uplynulé týdny však ukazují, že Polsko zažívá politické zemětřesení.
Politika vypjatého pravicového populismu
Kaczyński totiž začíná tvrdě prosazovat své zájmy. Ministrem obrany se stál Antoni Macierewicz, jeden z nejodvážnějších konspirátorů v labyrintu spekulací kolem letecké tragédie u Smolenska. Nový ministr kultury zase nevylučuje čistky ve veřejnoprávních médiích a sám Kaczyński prohlašuje, že muslimští migranti s sebou do Evropy přinášejí nemoci, připomíná server The Economist.
„Polská politika vstupuje do období vypjatého pravicového populismu, plíživé centralizace moci, snah o ekonomickou soběstačnost, a útoku na liberální hodnoty a jejich nositele,“ uvedl pro iDNES.cz Michal Šimečka z Ústavu mezinárodních vztahů v Praze.
Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/smerovani-polska-s-vladou-prava-a-spravedlnosti-fua-/zahranicni.aspx?c=A151209_130015_zahranicni_ert

Protest proti jmenování nových ústavních soudců v Polsku (9. prosince 2015) | foto: Reuters
Polští euroskeptici ze strany Práva a spravedlnost (PiS) v říjnových volbách slavili drtivé vítězství, kterým ukončili osmileté vládnutí Občanské platformy (více o výsledcích voleb zde). Volebním triumfem si partaj Jaroslawa Kaczyńského zajistila nevídanou politickou moc: díky zisku 235 ze 460 mandátů bez problémů sestavila vládu, předsedá oběma komorám parlamentu a navíc už v srpnu do funkce prezidenta nastoupil Kaczyńského věrný žák Andrzej Duda.
„Poláci se v říjnových volbách vyslovili pro změnu politiky. Polská politika musí být jiná,“ řekla krátce po volbách premiérka Beata Szydlová a ohlásila „konec arogance moci, konec pýchy“. Na otázku ohledně programu nové vlády prohlásila, že se dá shrnout do tří slov: „Rozvoj, rozvoj a rozvoj.“
Szydlová představuje v rámci PiS relativně umírněný hlas. Její zvolení do role premiérky proto vzbuzovalo naděje, že konzervativní strana, která tradičně bojuje za zájmy katolické církve, by mohla změny prosazovat pozvolna, aby nepošramotila postavení země v rámci Evropy. Uplynulé týdny však ukazují, že Polsko zažívá politické zemětřesení.
Politika vypjatého pravicového populismu
Kaczyński totiž začíná tvrdě prosazovat své zájmy. Ministrem obrany se stál Antoni Macierewicz, jeden z nejodvážnějších konspirátorů v labyrintu spekulací kolem letecké tragédie u Smolenska. Nový ministr kultury zase nevylučuje čistky ve veřejnoprávních médiích a sám Kaczyński prohlašuje, že muslimští migranti s sebou do Evropy přinášejí nemoci, připomíná server The Economist.
„Polská politika vstupuje do období vypjatého pravicového populismu, plíživé centralizace moci, snah o ekonomickou soběstačnost, a útoku na liberální hodnoty a jejich nositele,“ uvedl pro iDNES.cz Michal Šimečka z Ústavu mezinárodních vztahů v Praze.
Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/smerovani-polska-s-vladou-prava-a-spravedlnosti-fua-/zahranicni.aspx?c=A151209_130015_zahranicni_ert

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Opusťte na chvíli Polsko, které si své problémy s "vypjatým pravicovým populismem" musí vyřešit samo. (Ale proč to proboha zase kopírujete DVAKRÁT ZA SEBOU? A včetně nesmyslného FOTO: REUTERS?!)
Věnujte raději pozornost první části důkladné analýzy Bohumila Doležala, např.:

A konečně: to, co s oblibou tvrdí prezident Zeman a jeho suita, totiž že nebezpečím číslo jedna v dnešním světě, stejně velkým jako kdysi Adolf Hitler a nacismus, je dnes Islámský stát, je hysterické přehánění, navíc zvolené účelové, aby zamlžilo skutečnou podstatu dnešní krize: Islámský stát je jen nebezpečný plevel, plod rozvratu, který vypučel na zpustlém území nikoho mezi Sýrií a Irákem. A řeči o nynější uprchlické vlně jako o invazi islámu (resp. „islamistů“, aby to nevypadalo tak hloupě) by bylo možné označit za paranoidní blud, kdyby z toho taky jako šídlo z pytle netrčela snaha zastřít a přehlušit jiná, veliká a skutečná nebezpečí.
To, co se ve skutečnosti v posledních letech a měsících stalo, je imploze euroatlantického společenství. Vina není na straně útočících islamistů (nebo dokonce islámu), ale na naší straně, v naší slabosti a rozloženosti. Nesvádějme svá selhání na jiné (např. na islám). Kde je mrtvola, slétají se supi.
http://svobodneforum.cz/bohumil-dolezal-migracni-krize-a-nase-spolecenstvi/

S něčím budete souhlasit, s něčím ne, ale v tom je přece smysl podobných textů (aspoň sám pro sebe si definovat proč ano, nebo proč ne).

Nahoru

VK st.Odlišme individuální migraci od "pochodu migrantů"

Kopíruji pane Tichý a kopírovat budu. Je to služba čtenářům.

Jinak pan Klaus Vás zařadil mezi elitu.
Klaus: Migraci řídí nedočkavá evropská elita. Má plán http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/klaus-migraci-ridi-nedockava-evropska-elita-ma-plan_365133.html

09.12.2015 13:51
Současná migrační krize není jen jednou z řady mnoha krizí, je daleko zásadnější a podstatnější, řekl bývalý prezident Václav Klaus. Viní z ní Evropu a její představitele. Společně s výkonným ředitelem Institutu Václava Klause Jiřím Weiglem o tomto tématu napsal knihu Stěhování národů s. r. o.

K sepsání Stručného manuálu k pochopení současné migrační krize, jak zní podtitul útlé publikace, je podle Klause motivovala dezinterpretace současné migrační krize. Evropské elity prý tento problém bagatelizují. "To, jak je dnes vedena debata o tomto zásadním fenoménu našich životů, považujeme za téměř skandální. Je to problém, který se okamžitě stal ideologickým střetem," doplnil Weigl.
považují za přijatelný pouze bezvýhradný souhlas. Klaus také poskytuje svůj pohled na lživou interpretaci utrpení migrantů médii, zejména televizí. Na obrazovkách je zobrazováno "cestovní" utrpení migrantů, které nijak nesouvisí s jejich utrpením v rodné zemi.

Klaus považuje za nezbytné odlišit běžnou individuální migraci od letošního "pochodu migrantů". "To jsou kvalitativně odlišné věci. Argumenty takzvaného milosrdenství vůbec nepatří k této masové migraci," poznamenala někdejší hlava státu.

Podle Weigla hrozí, že během pár let přijdou na starý kontinent desítky milionů lidí z kulturně odlišného prostředí. "Evropa se promění způsobem, jaký se dnes vůbec neodvažujeme předpovídat". Nikdo se podle něj nezabývá otázkou, jak je možné příliv migrantů zastavit.

Klaus považuje za nesmyslnou představu, že by migranti prospěli Evropě po ekonomické a demografické stránce. Letošní přesun migrantů je problémem Evropy, nikoliv Blízkého a Středního východu. Hlavní evropský názorový proud symbolizovaný německou kancléřkou Angelou Merkelovou chápe masovou migraci do Evropy pozitivně.

Evropská elita migraci podle Klause svým způsobem iniciuje a podporuje. Je to podle něj dáno také nedočkavostí politických představitelů, kdy bude Evropa sjednocena v jednotný evropský lid. "Evropské multikulturální elity jsou pořád nespokojeny s tím, že se jim ty evropské státy nedaří dostatečně rozbít. Přišly na to, že když to hezky promíchají těmi migranty, kteří žádné kořeny v evropských státech nemají, tak to bude šancí na umělé sjednocení kontinentu."

Existence evropských zájmů podle autorů brání členským státům EU, aby si chránily své hranice sami. Při debatách o nutnosti uzavření "schengenu", které nabraly na obrátkách po teroristických útocích v Paříži, chybí podle Weigla vymezení, co přesně to znamená. Zda jde skutečně o pokus o zastavení přílivu migrantů, nebo jen o zajištění jejich bezpečného a organizovaného transferu do Evropy. "Jestliže zvítězí ten druhý pohled, tak jedinou cestou je ze 'schengenu' vystoupit. Netroufám si odhadnout, jaká pozice převáží," řekl.

Nahoru

Re: VK st.Odlišme individuální migraci od "pochodu migrantů"

Institut Václava Klause!

No tak to už hovoří za vše :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Klaus je duševně nemocný člověk. Jeho vztah k realitě je nulový.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Klaus je duševně nemocný člověk. Může nám ho být líto. ale nemůžeme ho brát vážně.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - jak nás vidí Němci

Přečtěte si pozorně, je to dost smutné čtení. A vyznívá dost jednoznačně, bohužel (postřehy několika Němců, kteří dlouhodobě žijí v Česku, umí náš jazyk a sledují česká média):
http://www.respekt.cz/denni-menu/ceska-media-mluvi-jen-o-slabosti-a-naivite-kanclerky-merkelove

"Zásadním problémem českých médií je, že jim unikají desítky let každodenního, bezproblémového soužití mezi Němci a imigranty, které v Německu máme. České zpravodajství klade silný důraz na hledání a popis problémů a konfliktů. Dále to posilují nové webové portály a sociální sítě, které zčásti nenaplňují žádné novinářské standardy."

"Některé komentáře, např. Lidových novin, podle nichž se Německo svou azylovou politikou chce vykoupit ze zločinů minulosti (což Česko a ostatní Evropané nemusí), mi připadaly vyloženě trapné. Pozoruhodné byly také komentáře Mladé Fronty Dnes, které se už nemohly dočkat “puče” proti Merkelové, o němž - jakkoli byl vzdálen realitě - psal německý Spiegel. ... Za přefouknuté pak považuji zpravodajství o Pegidě a Alternativě pro Německo (AfD). Obě hnutí, když se podíváme na počty sympatizantů, zdaleka nereprezentují názor “lidu”."

"Jeden příklad za mnohé: koncem listopadu pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD) na svém sjezdu vyzvala Merkelovou k odstoupení. Nebylo to vůbec překvapivé vzhledem k tomu, že se AfD profiluje jako protestní strana proti kancléřce. V Německu byla tato výzva jednou z mnoha zpráv toho dne, na českém zpravodajském kanálu ČT24 běžela mezi nejdůležitějšími zprávami na obrazovce - přitom to byla pouze žádost strany, která ani není zastoupená v parlamentu. Samozřejmě, je to jedna momentka, ale možná výmluvná pro převažující český popis dění v Německu."

Nahoru

Re: Mirek Hudec o exprezidentovi Klausovi

Nejsem sice stoupencem pana exprezidenta Klause, na druhou stranu by mě zajímalo, zda doktor Hudec má k dispozici zdravotní kartu exprezidenta či externě působí jako jeho psycholog, případně zda zastupitel Hudec je sám duševně zdravý s nadnulovým vztahem k realitě? Mám jako volič obavy o již tak pošramocený stav českolipského zastupitelstva! Můžeme ho (zastupitele Hudce i zastupitelstvo s Hudcem) brát vážně?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Já bych byl s tím hodnocením duševního stavu exprezidenta opatrný. Vždyť velká část veřejnosti také mnohdy pochybuje o duševním zdraví zelených ekologických fanatiků. A oni to přitom s námi myslí dobře.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Při posuzování něčího duševního stavu není nezbytně nutné nahlížet do jeho zdravotní karty. Mnohdy stačí prostě sledovat jeho chování či názory, zejména když ten někdo začne rozvíjet ťáplé spiklenecké teorie a dokonce je publikovat. Ostatně ctihodní páni předřečníci při posuzování mého duševního stavu také do žádné zdravotní karty nenahlíželi. Budiž jim přesto dopřána ta radost zchladit si žáhu aspoň tímto způsobem.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Příspěvek k dg VK:
"Blouznění světových lídrů v Paříži přesahuje to, co jsme znali z dřívějška. Rýsuje se velká shoda, která povede k brždění ekonomického růstu na celém světě a k lidské nesvobodě. To je nesmyslný projekt. Měli bychom se zabývat jinými hrozbami než globálním oteplováním. Největším z nich je hrozící rozvrat Evropy migrační invazí. Francouzský prezident Hollande řekl na počátku pařížské konference, že boj proti terorismu a proti globálnímu oteplování jsou těsně spojeny. To už je opravdu na pováženou. Nenechme se tím zmást, uchovejme si vlastní rozum."
http://www.klaus.cz/clanky/3855

Klaus nebere na vědomí ani ekologické hrozby do budoucna, ani četné indicie, že mezi příčinami arabského jara (kromě svržených tyranů) je i bída venkova, nedostatek vody, masové stěhování do měst - a z toho všeho vzrůstající společenské napětí.
Zástupci 150 států se snaží věcně navázat na Kjótský protokol - ale náš pan profesor ví, že je to nesmysl, viz jeho Modrá planeta... On už v dobách, kdy hrozí přírodní katastrofy v oblastech s miliony obyvatel, nebude naživu. Já sice taky ne, ale naši (pra)vnuci ano!

Nahoru

Re: Hudcova paranoia

Pane Hudče, s Vámi je vskutku srandy pytel! Pochopil jsem, pane Hudče, že "ctihodní páni předřečníci" = já + Alan. Z čeho jste vyčetl, pane Hudče, že posuzujeme Váš duševní stav jsem však nepochopil. Pouze jsme si, pane Hudče, dovolili zapochybovat nad jednoznačností Vašeho opakovaného konstatování: "Klaus je duševně nemocný člověk". Váš duševní stav, pane Hudče, to zda jste či nejste duševně nemocný, jsme neposuzovali. O radosti zchladit si žáhu, pane Hudče, se určitě nejednalo.

Pane Hudče, se zřetelem na Vaše vzdělání určitě nejde o nepochopení ctihodných pánů předřečníků. Pane Hudče, je to paranoia, pravděpodobně stařecká! Časem nás to čeká všechny. Na zastupitelstvu se to naštěstí ztratí...

Nahoru

Re: Hudcova? paranoia

?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - a jak to dělají Němci

Mají speciální média a pořady věnované uprchlíkům, např. krátkou verzi zpráv ARD s arabskými titulky.
"Vysílání s myší" pro děti ve čtyřech jazycích.
Videa na soukromém kanálu ntv-reportér, která v arabštině vysvětlují, jak Němci přemýšlejí a žijí.
Místní fotbalové kluby zvou uprchlíky na tréninky.
Ve Stutgartu např. už loni zaměstnanci kulturních institucí začali s přednáškami pro děti uprchlíků v muzeu, s divadelními kroužky a podobnými aktivitami na dobrovolné bázi.

U sousedů je totiž už desítky let normální každodenní soužití s přistěhovalci. Jejich počet se dnes odhaduje na 16 milionů. Potomci cizinců účinkují v seriálech, zasedají v zastupitelstvech, hrají ve sportovních výběrech, pracují v médiích, uplatní se i v ekonomice (ve Stutgartu třetinu startupů založili imigranti: stánky s kebabem, ale taky IT firmy a architektonická studia).

Údaje jsou z článku T. Lindnera Velký experiment (Respekt 50), který je bohužel dostupný jen pro předplatitele.
Čtyřstránkový článek končí: "V čele Německa není naivní, nýbrž schopná a pragmatická generace politiků. Když situaci nezvládnou oni, tak už nikdo." Je to i náš zájem, tak jim místo neustálé kritiky a kecání radši držme palce!

PS: Politolog Bohumil Doležal zveřejnil pokračování své úvahy:
http://svobodneforum.cz/bohumil-dolezal-migracni-krize-a-nase-spolecenstvi-2-cast/
Ale myslím, že už v ní je až moc teoretizování. Ten německý pragmatismus je dnes užitečnější.

Nahoru

Mladí Tunisané nejvíc posilují Islámský stát.

Mladí Tunisané nejvíc posilují Islámský stát.
Mladí Tunisané nejvíc posilují Islámský stát. Řeší zklamání z revoluce
10. prosince 2015 7:29
Nejvíc bojovníků Islámského státu pochází z Tuniska. Smutná statistika tak trápí zemi, které bývá často zmiňováno jako jediná, která arabské jaro překonala bez chaosu a nakročila k demokracii. Revoluce ovšem nesplnila vše, co slibovala, a mladí lidé jsou zklamaní. Podléhají proto propagandě islamistů.
Dalších 16 fotografií v galerii

Když v roce 2011 naplno propuklo arabské jaro, populární tuniský raper Mehdi „D.J. Costa“ Akkari napsal píseň, ve které se připojil ke kritikům situace v zemi. Stejně jako tisíce mladých lidí ho trápila vysoká nezaměstnanost, nedostatek ekonomických příležitostí a hlavně chybějící svoboda pod dlouholetou diktaturou prezidenta Zína Abidína bin Alího.
Právě v Tunisku začaly protesty, které se později rozšířily do většiny arabských zemí. V prosinci 2010 se ve městě Sídí Bú Zíd upálil šestadvacetiletý Muhammad Buazízí. K zoufalému činu přistoupil poté, co mu policisté už poněkolikáté zabavili vozík s ovocem a zeleninou. Podle policie neměl k prodeji povolení. Smrt mladého zelináře se stala symbolem revoluce, která měla zemi vytrhnout z chudoby a zbavit ji nezaměstnanosti a represí (více čtěte zde).

Podařilo se to však jen zčásti. I když loni do prezidentského křesla usedl sekulární prezident Bádží Káid as-Sabsí, mladí lidé jsou stále častějším cílem náborářů Islámského státu.
Zatímco se o Tunisku často mluví jako o jediném úspěchu arabského jara, protože ho po protestech nezasáhl chaos ani občanské války, severoafrická země vládne smutné statistice. Absolutně nejvyšší počet bojovníků Islámského státu totiž pochází právě z ní.
Newyorský bezpečnostní ústav Soufan Group přinesl zprávu, že se počet zahraničních bojovníků v řadách IS za poslední rok a půl zdvojnásobil. Do Iráku a Sýrie jich už dorazilo 27 až 31 tisíc. Počet Tunisanů však ve statistice vyčnívá. K Islámskému státu se jich už připojilo šest tisíc, podle neoficiálních údajů dokonce sedm tisíc. Například Saúdů bojuje v řadách IS „pouze“ 2 500. Předpokládá se, že více než 625 tuniských bojovníků se už vrátilo do vlasti.
Radikální imámové rekrutují mladé lidi
Mezi mladými muži, kteří se k islamistům přidali, byl i mladší bratr rapera Akkariho, Júsef. „Potom, co zemřeli jeho dva přátelé, byl osamělý a deprimovaný. Během ramadánu trávil hodně času v mešitě, kde se modlil se skupinou lidí, někdy i patnáct dní v kuse. Začal je brát jako svou rodinu. Byl zranitelný a pro ně bylo snadné s ním manipulovat,“ popsal Akkari pro staniciPBS.

Júsef do Sýrie zamířil dvakrát. Podruhé proto, aby se připojil k Islámskému státu. Loni v listopadu zemřel během bojů.
„Muž, který odchází do Sýrie, není problém. To ten, kdo mu dá prostředky, aby se tam dostal, je problém. Můj bratr hrál fotbal. Rád chodil na večírky, takže se pořád cítil vinný. Měl pocit, že musí odčinit své hříchy, takže se obrátil k náboženství,“ dodal Akkari.
Júsefův příběh není v Tunisku ničím výjimečný. Extremistické nálady v zemi sílí, a to zejména mezi mladými. Revoluce totiž nepřinesla, co slíbila.
Islamisté chtějí ochromit turistický ruch
Africká rozvojová banka loni uvedla, že 34 procent absolventů vysokých škol je bez práce. Od té doby se jejich počet ještě zvýšil. Situaci paradoxně nepomáhají ani nově nabyté svobody. Radikální imámové mohou kázat otevřeněji než kdy dřív, a rekrutovat tak potenciální islamisty. Mladí Tunisané tvrdí, že jejich životy nezlepšily ani svobodné volby. Mnoho z nich policisty stále přirovnává k tyranům, píše server International Business Times.
„Mnoho lidí předpokládá, že je Tunisko sekulární, kvazievropská země, která se velmi liší od zbytku arabského světa. Tunisko je skutečně rozdílné, ale ne tolik,“ popsal tuniský politolog Júsef Šerif. „Je to muslimsko-arabská země, kde desetiletí vládla diktatura. Mezi jejími obyvateli je mnoho zloby, zejména mezi mladými. Stejnými mladými, kteří demonstrovali a zahájili arabské jaro, a kteří stále nevidí plody své revoluce,“ dodal.

Za poslední rok čelilo Tunisko třem teroristickým útokům, které si vyžádaly desítky mrtvých. V březnu ozbrojenci napadli budovu parlamentu a muzeum v hlavním městě Tunisu. Při útoku zemřelo 22 lidí, z toho 19 turistů (psali jsme zde). V červenci pak v turistickémletovisku Súsa zaútočil muž, který zastřelil 39 lidí, dalších 36 utrpělo zranění (vše o útoku čtěte zde). K poslednímu útoku došlo v listopadu, kdy v Tunisu explodoval autobus prezidentské gardy. Zemřelo 12 lidí.
Pro útoky jsou příznačné dvě věci. Přihlásil se k nim Islámský stát a snažily se ochromit lukrativní turistický ruch, z něhož do tuniské státní kasy proudí mnoho peněz.
Džihádisté ovládají mešity
I když se tuniská vláda snaží pozavírat ilegální mešity, islamisté se nevzdávají. Po revoluci bylo z vězení díky amnestii propuštěno asi 300 džihádistů, včetně Abúa Ljáze al-Tunísího, vůdce salafistického hnutí, jež nyní ovládá více než 400 mešit v zemi.
Tuniské ministerstvo pro náboženské záležitosti podporuje umírněné imámy a snaží se oslovit mladé lidi pomocí kampaně „My jsme islám“, kterou vede na Facebooku a Twitteru.
„Musíme používat technologii stejným způsobem jako radikálové,“ uvedla zástupkyně ministerstva Nadžet Hammamiová pro server al-Monitor. Politici věří, že nejsilnější zbraní proti džihádistům je vzdělání. Spoléhají proto na imámy, kteří ve výchově mladých lidí hrají důležitou roli. V souvislosti s problémy, které Tunisany stále trápí, však zatím nejsou příliš úspěšní.
„Jsou tu lidé, kteří jsou otrávení svými životy v Tunisku, ekonomickou i politickou situací. Propaganda Islámského státu ho zobrazuje jako ráj na zemi, kde dostanete práci, peníze i ženy,“ uvedl politolog Šerif.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Opravdu si, pane Doškáři, myslíte, že to po vás někdo čte? Člověk, který se o problematiku zajímá, si to přece už dávno přečetl někde jinde.

Nahoru

Pro pana Mirka naposledy, on i JT se vždy ozvali

Saúdové poprvé pustili k volbám ženy. Jen symbolické gesto, říká expert
Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-cejkou-o-volbach-v-saudske-arabii-fzh-/zahranicni.aspx?c=A151212_125527_zahranicni_zt

Ve volbách v Saúdské Arábii poprvé v historii kandidují a volí také ženy. Jde nicméně pouze o volby do místních rad, které nemají tak velký vliv. Jak zásadní průlom podle vás volby znamenají?
Je to spíš malý symbolický krok k určité demokratizaci v jedné z nejkonzervativnějších a nejméně demokratických zemí muslimského světa. Velký podíl na tom má dnes již zesnulý král Abdalláh, který dokonce poprvé před několika lety jmenoval do Poradní rady krále (šúry) asi třicet žen. Jeho nástupce král Salmán je ale považovaný za více konzervativního.
Marek Čejka

Odborník na Blízký východ Marek Čejka
Politolog a právník, mimo jiné působí jako výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů. Specializuje se na oblast Blízkého východu. Je autorem úspěšné knihy „Izrael a Palestina“ a řady dalších publikací. Své názory publikuje rovněž na blogu blizky-vychod.blogspot.cz.

Myslíte, že současné volby jsou první krok, který ženám otevře dveře i k vyšším rozhodovacím pozicím?
Kromě zmíněného poradního sboru zatím ve vysoké saúdské politice zatím nejsou zastoupené vůbec. Teoreticky to možné je, ale myslím, že to je nyní velmi předčasná úvaha. Vysoká politika se v Saúdské Arábii navíc dělá především na úrovni velké královské rodiny. Většinu významných funkcí v podstatě zastávají příbuzní. Současné komunální volby jsou proto opravdu spíše symbolické gesto.
Ženám v Saúdské Arábii jsou upírána práva v řadě dalších oblastí. Platí stále, že nesmějí říditauto, bez mužského povolení nesmí podstoupit operaci či vycestovat ze země?
Ano. Probíhaly tam různé pokusy o změny. Aktivistky se například pokoušely o omezení zákazu řízení žen. Ale naprostá většina zákazů a omezení žen v Saúdské Arábii stále platí. Je to výrazně patriarchální společnost, navíc formálně následující jednu z nejpřísnějších interpretačních škol islámu - wahábismus. Ženy jsou v ní velmi závislé na manželích, případně na svých otcích a bratrech.
Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-cejkou-o-volbach-v-saudske-arabii-fzh-/zahranicni.aspx?c=A151212_125527_zahranicni_zt

Pane Bárto, vždy se ozvali. Ozvěny od pana J. Tichého i pana Hudce byly vždy velmi neotřelé a zajímavě stejné.
Hezké vánoce!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

On ho nechal zavřít Havel? Mimochodem, jak by asi vypadaly moderní dějiny, kdyby někdo zavřel Hitlera ještě předtím, než byly přijaty zmocňovací zákony, jež zrušily demokratický systém Výmarské republiky? Ještě obecněji, má jít demokracie ve svých formálních procedurách tak daleko, aby přispívala ke svému zničení?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - jen pár poznámek

Že tisíce Tunisanů odcházejí mezi žoldáky IS? To může být třeba i proto, že jim rodící se nový režim nevyhovuje. (U nás máme odpůrců režimu víc než těch pár tisíc, "Holý" a spol. je pěknej regionální příklad.)

Do místních rad se v sobotních volbách v Saúdské Arábii dostalo 17 žen. Nějak se začít musí.

Pokud Trump v kampani republikánů uspěje, je skoro jisté, že proti Clintonové nebudou mít šanci. A už dnes jsou z jeho excesů upřímně vyděšeni.

Tradiční poznámka pro propagandistu "Holého": Ačkoli mě tady furt bombardujete nesmyslnými výzvami, oznamuju vám, že je ignoruju stejně, jako ignoruju sputniknews a podobné dezinformační zdroje :)

Poučná glosa, doporučuju: http://echo24.cz/a/wduXb/kdo-opravdu-jsou-evropsti-dzihadiste

PS: Francouzští voliči mají rozum: "Poté, co Marine Le Penová nevyhrála ve druhém kole ani jeden francouzský region, je prý vcelku jasné, že se francouzskou prezidentkou nestane." (Jan Macháček)

Nahoru

Re: Vědci nedají pokoj:

Pane Bárto, čtou to oba. Nedají pokoj.

Mne už to taky unavuje . Merklová posiluje." Le Pen" má nejlepší výsledek v historii. Posiluje i Zeman a Putin.
http://zpravy.idnes.cz/dozivoti-pro-teroristy-ve-svedsku-dt9-/zahranicni.aspx?c=A151214_150619_zahranicni_mlb
Švédsko dalo navrátilcům ze Sýrie doživotí, usvědčila je nahrávka vraždy
Švédský soud poslal na zbytek života do vězení dva teroristy, kteří před lety odjeli do Sýrie a bojovali za hnutí Islámský stát. Po návratu do Evropy u nich policie našla disk s videem, kde slaví podříznutí hrdla svých zajatců. Skandinávie přitom bývá k navrátilcům shovívavá, například Dánové sází na převýchovu.
Švédsko poslalo na doživotí dva muže bojující za IS | (0:27) | Švédsko poslalo na doživotí dva muže bojující za IS
Dvaatřicetiletý Hassan Al-Mandlawi a o dva roky mladší Al Amin Sultan se podle švédského deníku Dagens Nyheder před dvěma lety účastnili vraždy dvou zajatců Islámského státu. Nebyli to sice oni, kdo vězňům Aleppu podřízl hrdlo, oba švédští občané však čin na záznamu oslavovali.
Právě video, které policie našla při domovní prohlídce u jednoho z odsouzených, soudce dovedlo k rozhodnutí poslat oba muže na doživotí za mříže. Trest dostali za terorismus a vraždu ve formě spolupachatelství.
Al Amin Sultan před soudem v Göteborgu vinu rázně odmítl. Do Sýrie prý skutečně odjel, ale nikdy se nezapojil do bojů. Hassan Al-Mandlawi v soudní síni nepromluvil. Není toho schopen kvůli střelnému zranění hlavy, které na něm zanechalo doživotní následky.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/dozivoti-pro-teroristy-ve-svedsku-dt9-/zahranicni.aspx?c=A151214_150619_zahranicni_mlb

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Marně vzpomínám, zda v dějinách USA se někdy stal prezidentem někdo jako Donald Trump. Nestal.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - dobrá zpráva

Návrh EK na zřízení společné evropské agentury na ochranu hranic „European Border and Coast Guard Agency“, která má zaměstnat tisíc pohraničníků a nahradit má slabou a bezzubou agenturu Frontex.
http://www.lidovky.cz/machacek-evropsti-pohranicnici-ochrani-schengen-a-vyresi-krizi-psn-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A151216_134441_monitor-jana-machacka_ELE#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

PS: Méně dobrá zpráva o nevyváženosti zpravodajství v ČT i na Nově:
„Pokud ale média nezdůrazňují to, že se v těchto oblastech válčí, působí to tak, že příčinou krize jsou uprchlíci sami,“ upozorňuje Pospěch a všechno dokresluje daty.
On ani jeho kolega mediální analytik Michal Tkaczyk se nezabývali tím, zda je jednostranné pokrytí v médiích záměrné. Obě televize vycházely ze zpravodajských hodnot, které jim velí pokrývat události aktuální a blízké. Proto má šanci dostat se do zpráv spíš situace na hranicích v Maďarsku než boje v Sýrii. Projevuje se určitě i ekonomické hledisko – mít zpravodaje v Sýrii je daleko náročnější než ho poslat do Maďarska. „To ale neznamená, že se redakce nemají snažit najít rozumnou rovnováhu. V okamžiku, kdy nejsou zmíněny příčiny uprchlické krize, tak není naplněn smysl zpravodajství a není možné poskytnout úplné porozumění.“
http://www.veda.muni.cz/veda-a-vyzkum/6936-televize-nepokryvaji-uprchlickou-krizi-vyvazene#.VnJ20bnSn1J

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

koukám, že tu jsou stále dva zaslepené extrémně krajní názory, bez jakékoli snahy naslouchat jiným hlasům, než těm svým, Tichý a Holý.
Ale při přečtení tohohle:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/389629-berlin-nezvlada-peci-o-migranty-nedokazeme-je-integrovat-priznal-primator.html
jsem si vzpomněl, že Berlín nám tu byl dáván nedávno za příklad...ale ono je možná něco jinak.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Holý, opravdu berete sputnik jako důvěryhodný zdroj? Přemýšlím, jestli je to z vaší strany zlomyslnost, hloupost nebo placená funkce.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pan Beneš si bohužel nedočetl avizovaný článek do konce. Primátor Berlína upozorňuje na DOČASNÉ problémy při zvládání tak velkého počtu příchozích - a dodává:
„Víme, že organizaci práce s uprchlíky musíme zlepšit. Ale rozhodně to není tak, že bychom jim neuměli pomáhat, nebo že bychom jim dokonce pomáhat nechtěli,“ řekl primátor.
Přesvědčte se sami. I ten "senzační" redakční titulek jako by patřil k jinému obsahu, bohužel. Pan primátor přece říká něco jiného.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Leitmotiv pro založení tématu i všech mých příspěvků tady je pořád stejný:

"Cílem této výzvy není zlehčovat skutečná rizika plynoucí z imigrace. Cílem této výzvy není agitovat za konkrétní kroky ve vztahu k uprchlíkům. Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi rozdmýchávána a všeobecně tolerována etnická a náboženská nesnášenlivost - dopřáváním sluchu extremistickým hnutím, šířením překroucených i zcela lživých zpráv, které posilují paniku, jež ve výsledku vede k dehumanizaci lidí v nouzi, diskriminaci i k násilí z nenávisti. ... Radikalizace společnosti skrze strach je podle nás jedno z největších nebezpečí, které nám v souvislosti s imigrační krizí hrozí."

Pokud tohle někdo považuje za zaslepený a extrémně krajní názor, ať si klidně poslouží :o)

PS: Co k tomu říká hlava německých katolíků:
http://svobodneforum.cz/islamizace-evropy-podle-nemeckeho-kardinala-nehrozi/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Ono se to přece nevylučuje, pane Holý. Ti lidé mohou být současně ilegální imigranti a současně uprchlíci. Co se týče islámu jako nenávistné ideologie, tolik do toho nevidím. Ale třeba křesťanství by dnes asi nikdo nenávistnou ideologií nenazval. A přece se doslova před pár let navzájem pobíjeli irští katolíci s protestanty. I na teroristické útoky s množstvím mrtvých došlo - a obětmi také byli obyčejní lidé, na konfliktu nijak nezúčastnění. A nemusí jít jen o náboženství a jen o pološílence Breivika. Kolik lidí mají na svědomí teroristické útoky německé Rote Armee Fraktion? A kolik italské Brigatte Rosse? Spíš si myslím, že terorismus je ideologie "an sich". Zkrátka existují na světě lidé (to slovo v jejich případě vyslovuji s rozpaky), kteří se domnívají, že násilí, teror, hrůza jsou legitimními nástroji politiky, legitimní cestou za získáním moci. Takové typusy byly, co svět světem stojí, a nezbavíme se jich, co lidé lidmi budou. Jediné co můžeme, je maximalizovat opatření, která jim co nejvíce zúží prostor k jejich zlo-činnnosti, a minimalizovat její dopady. To je hlavně nedávat jim prostor v médiích, nešířit ani soukromě (internet) jejich pochybnou slávu a NESTRAŠIT veřejnost, neboť tím bychom jednali v souladu s jejich přáním a napomáhali jejich cílům. A samozřejmě necpat všechny muslimy do jednoho pytle, neboť i to je přáním teroristů - dostat proti sobě 1,5 miliardy muslimů a západní svět.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Většina demagogických tvrzení virtuálního "kolegy Holého" tady už padla dřív. Kdo se o problém zajímá, určitě ví, že je to ve skutečnosti "trochu" jinak. Kdyby se "Holý" konečně podepsal skutečným jménem, asi by zvažoval svoje odsudky odpovědněji a věcněji. A taky bez nadbytečných soudů a nálepek...

V Evropě už milion "nových" uprchlíků je, nelze je vyhnat ani se jich zbavit nějak jinak. Lze ale spolupracovat s Německem a dalšími státy na dlouhodobém řešení v zájmu celé Evropy. Sobectví není řešení.

V Sýrii válčí každý s každým už skoro pět let. V Turecku živořily některé syrské rodiny několik let jen z humanitární pomoci bez možnosti zaměstnání a obživy, bez možnosti posílat děti do školy, bez lékařské péče atd. - než se letos rozhodly vydat dál do Evropy.

Miliony muslimů se v různých zemích už dávno úspěšně integrovaly. Milion a půl indických muslimů a 70 duchovních z celého světa podepsalo fatvu proti IS a terorismu.

A šlo by ve výčtu věcí, které propagandista "Holý" záměrně zkresluje, pokračovat dál.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Hudče, máme-li proti sobě 1,5 miliardy muslimů, to bychom tu bitvu měli vyhrát.
Jenomže ta bitva nebude. Dojde opět na výkonost rozmnožování. V klidu s rozkoší.

Závažnější je, že z té 1,5 miliardy muslimů je 1 až 2 % radikálů.
Čili ve světě je momentálně podle odhadu 15 až 30 miliónů islámských radikálů.
Nesmíme je zlobit, jinak bude zle.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Neřekl jsem, že máme 1,5 miliardy muslimů proti sobě, pane Doškáři. Řekl jsem, že islamisti ruku v ruce s fašizujícími silami si tohle přejí. Obojí touží po krvi a vůbec neberou ohled na následky. Rozumná většina lidstva (ať už vyznává jakoukoliv víru nebo je bez ní) musí ty i ony fanatiky izolovat a zabránit jim ve vyvolání krvavého konfliktu.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Blíží se Vánoce a tohle sem nepatří jen zdánlivě:

A po pohřbu se šlo slavit. Na koncert Pocta Havlovi do Paláce Lucerna. Když jsem o tomhle muzikantském minifesťáku, ubíhajícím v zběsilém rytmu, aby skončil před půlnocí (ráno byl Štědrý den), mluvil s kytaristkou Plastic People Evou Turnovou, řekla mi: „Cítila jsem tam atmosféru porozumění, jako by každému došlo, že skončila jedna etapa. Etapa víry, že nás může spasit nějaká mravní autorita. A že odteďka musíme kopat sami za sebe. Ve smyslu práce na sobě.“
Před čtyřmi lety to skutečně vypadalo, že si národ v něčem porozuměl. Kam se ale poděli ti lidé, kteří táhli v nekončícím smutečním zástupu na Hrad?

Přečtěte si, prosím, celou úvahu Jiřího Leschtiny:
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/68187/vzpominame-na-havla-a-bahno-zatim-stoupa.html?utm_source=reflex.cz&utm_medium=copy

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Listina práv a svobod

Asi je nutné zopakovat některé články platné Listiny základních práv a svobod:

Článek 3
(1) Základní práva a svobody se zaručují VŠEM bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, VÍRY A NÁBOŽENSTVÍ, politického či jiného smýšlení, NÁRODNÍHO nebo sociálního PŮVODU, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.
(3) NIKOMU nesmí být způsobena újma na právech pro uplatňování jeho základních práv a svobod.

Článek 4
(2) Meze základních práv a svobod mohou být za podmínek stanovených Listinou základních práv a svobod (dále jen "Listina") upraveny POUZE ZÁKONEM.
(4) Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení NESMĚJÍ BÝT ZNEUŽÍVÁNA k jiným účelům, než pro které byla stanovena.

Článek 14
(5) Cizinec může být vyhoštěn jen v případech stanovených ZÁKONEM.

Článek 42
(1) Pokud Listina používá pojmu "občan", rozumí se tím státní občan České a Slovenské Federativní Republiky.
(2) CIZINCI požívají v České a Slovenské Federativní Republice lidských práv a základních svobod zaručených Listinou, pokud nejsou přiznána VÝSLOVNĚ OBČANŮM.
(3) Pokud dosavadní předpisy používají pojmu "občan", rozumí se tím KAŽDÝ ČLOVĚK, jde-li o základní práva a svobody, které Listina přiznává bez ohledu na státní občanství.
Článek 43
Česká a Slovenská Federativní Republika poskytuje azyl cizincům pronásledovaným za uplatňování politických práv a svobod. Azyl může být odepřen tomu, kdo jednal v rozporu se základními lidskými právy a svobodami.

PS: Doporučuju zamyslet se nad tím, abyste byli imunní proti nesmyslům, které se tady opakovaně objevují - viz například rozlišování syrských uprchlíků podle pohlaví, věku a "bojeschopnosti", o islámu jako "nepřípustném" náboženství atd. Konvičkovy ani Okamurovy zákony v ČR "zatím" neplatí, naštěstí!

Nahoru

Keňští muslimové zabránili islamistům v masakru křesťanů

Po dlouhé době příkladné chování!

http://zpravy.idnes.cz/zabijte-i-nas-kensti-muslimove-zabranili-islamistum-v-masakru-krestanu-1aa-/zahranicni.aspx?c=A151222_092547_zahranicni_kha
Zabijte i nás. Keňští muslimové zabránili islamistům v masakru křesťanů

Teroristické hnutí aš-Šabáb na archivním snímku | foto: AP
Šedesátka Keňanů v pondělí cestovala z hlavního města Nairobi do daleké Mandery u hranic se Somálskem a Etiopií, když je nedaleko cíle napadla skupinka somálských radikálů. Ti při incidentu zabili dva lidi a tři zranili.
Jednu z obětí islamisté zastřelili poté, co se pokusila o útěk. Ke zranění přišli i někteří muslimové, kteří se zastali křesťanských spolucestujících. „Odmítli se oddělit od nemuslimů a útočníkům řekli, aby je zabili všechny, nebo odešli,“ potvrdil incident keňskému serveru Daily Nation tamní guvernér Ali Roba. Somálská milice aš-Šabáb už se k útoku také přihlásila.
„Začali na náš autobus střílet, čímž nás donutili zastavit. Jedna střela mě zranila na zadku. Když se pustili do rozdělování cestujících podle jejich víry, uslyšeli jsme přijíždět další autobus. Útočníci se rozprchli, protože si mysleli, že je to policie. Když zjistili, že není, tak ten autobus zastavili. My jsme pádili zpátky do našeho autobusu a odjeli,“ popsal jeden z přeživších Abdirašíd Adan.
Policejní důstojník, který si nepřál uvést své jméno, keňským novinářům řekl, že do Mandery minulý týden přijelo mnoho členů aš-Šabábu. „Oznámili jsme to vládě, ale nic se nestalo a militanti dál terorizují místní.“ Varoval také, že Keňané se nejspíš budou muset sami ozbrojit, aby s teroristy mohli bojovat.
Kvůli útokům z Mandery utíkají zdravotníci a učitelé
Aš-Šabáb v minulosti v Keni podnikl několik podobných útoků, při kterých se zaměřoval jen na křesťany. Loni radikálové napadli autobus nedaleko Mandery a zabili 28 lidí, kteří právě jeli do Nairobi oslavit Vánoce. Jen o měsíc dříve také vystříleli autobus plný učitelů (více zde).
Letos v dubnu zastřelili 148 lidí na univerzitě Garissa. Mnoho muslimů tehdy pustili na svobodu, zatímco křesťany oddělili od ostatních a bez milosti zavraždili (více zde). Na incidenty na severu Keni doplácí i muslimové, kteří z velké většiny pocházejí ze sousedního Somálska. Za jejich statečností může stát i frustrace, protože od loňského útoku u Mandery odtamtud uprchlo přes dva tisíce učitelů a zdravotníků, píše BBC.
Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/zabijte-i-nas-kensti-muslimove-zabranili-islamistum-v-masakru-krestanu-1aa-/zahranicni.aspx?c=A151222_092547_zahranicni_kha

Nahoru

Re: krásné svátky vánoční a nový rok 2016

Vážení přátelé (stejně tak případní virtuální nepřátelé)!
Přeji všem vše krásné, hlavně ve zdraví, pohodě, optimismu, s úsměvem a sluníčkem nad hlavou,
do nového roku 2016!
TvonL

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - PF 2016

Taky se připojím s přáním hodně zdraví, aspoň trochu štěstí a klidných Vánoc všem. A aby byl následující rok klidnější doma i ve světě.

http://www.lidovky.cz/zdobeni-stromecku-a-stedrovecerni-vecere-i-uprchlici-v-ceskych-zarizenich-slavi-vanoce-g5y-/zpravy-domov.aspx?c=A151223_160149_ln_domov_sk#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

A já všem přeji, aby názoru každému přáli, protože skutečnost je tak složitá, že žádný názor ji nemůže reflektovat stoprocentně. Nejvíce se pravdě podobá, že každý názor (včetně těch zde vyjadřovaných) postihuje té skutečnosti jen určitou část.

Nahoru

Držme se odkazu MJH

Protože ještě stále běží rok MJH, držme se jeho odkazu : "Také prosím, abyste se milovali, dobrých násilím tlačiti nedali a pravdy každému přáli."

Nahoru

Banáš nám pomýleným mluví z duše

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mila-pani-Angelo-to-jste-to-dopracovali-Lide-vam-uz-neveri-Slovensky-spisovatel-Banas-napsal-kanclerce-skutecne-ostry-dopis-414654
Milá paní Angelo, to jste to dopracovali. Lidé vám už nevěří. Slovenský spisovatel Banáš napsal kancléřce skutečně ostrý dopis
Nejpřekládanější slovenský spisovatel, politik a diplomat Jozef Banáš napsal otevřený dopis německé kancléřce Angele Merkelové. ParlamentníListy.cz dostaly jeho text k dispozici. Právě Merkelová totiž v roce 2011 napsala Banášovi, aby mu poděkovala za jeho román Zóna nadšení, popisující situaci v NDR. Dnes, na sklonku roku 2015, se však mnohé změnilo, a proto tentokrát píše Banáš Merkelové. Nejde však ani tak o poděkování jako spíše o zamyšlení a řadu otázek, které trápí většinu Slováků i Evropanů a na něž mají plné právo se německé kancléřky zeptat.
Dnes je moje země bez cizích vojsk. V té, jíž jste kancléřkou, je však stále bezmála šedesát tisíc cizích vojáků. Rozuměl jsem důvodu jejich pobytu v době, kdy byla ve Vaší bývalé NDR sovětská vojska jako součást Varšavské smlouvy. Dnes je Varšavská smlouva mrtvá, ale vojáci USA a Velké Británie u Vás nadále jsou. Proč? Předpokládám, že znáte slova prvního generálního tajemníka NATO lorda Barona Ismaye, kterými zdůvodnil pobyt cizích vojsk v Německu: „To keep Americans in, the Russians out and the Germans down.“ (Držet Američany uvnitř, Rusy venku a Němce dolů.) Dnes jsou již Rusové venku, a tak logicky zbývají jen dva důvody pobytu cizích vojsk na německém území – „držet Američany uvnitř a Němce dolů“. Možná je i jiný důvod pobytu Američanů u Vás, jen nás, prosím, nepřesvědčujte, že jím je ruská hrozba, kterou nás neustále straší média hlavního proudu

Chcete nám kvótami vnutit migranty. Můžete nám vysvětlit, jak to chcete udělat? Máme snad postavit koncentrační tábory, v nichž budeme tyto lidi proti jejich vůli zadržovat? Copak Vy sama byste zůstala dobrovolně v zemi, v níž dostanete podstatně nižší sociální podporu než v Německu
Atd.atd. Banáš nám pomýleným mluví z duše.
Více na http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mila-pani-Angelo-to-jste-to-dopracovali-Lide-vam-uz-neveri-Slovensky-spisovatel-Banas-napsal-kanclerce-skutecne-ostry-dopis-414654
Profesionální a politická kariéra[editovat
1972 – absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě, obor zahraniční obchod.
1973–1976 – Chirana Export Piešťany, obchodní referent.
1977–1992 – Federální ministerstvo zahraničí, Praha.
1983–1988 – velvyslanectví Berlín, NDR, tiskový atašé.
1990–1992 – velvyslanectví Vídeň, zástupce velvyslance.
1992 – Raiffeisenleasing Vídeň.
1993–1994 – Tatraleasing Bratislava, ředitel.
1994–2001 – Slovak International Tabak, ředitel průmyslové politiky.
2001–2002 – Aliancia nového občana (ANO), generální sekretář.
2002–2006 – poslanec Národní rady zvolený ve volbách za ANO. Byl místopředsedou výboru pro evropskou integraci, členem výboru pro obranu a bezpečnost a Stálé delegace NR SR při parlamentním shromáždění Rady Evropy a členem zahraničního výboru NR SR a vedoucím stálé delegace NR SR při Parlamentním shromáždění NATO.
2003 – viceprezident parlamentního shromáždění Rady Evropy.
23. února 2004 – poté, co se nestal lídrem na kandidátce ANO do voleb do Evropského parlamentu, oznámil, že vystupuje z ANO a bude působit v Národní radě jako nezávislý poslanec.
1. června 2004 – vstoupil do poslaneckého klubu SDKÚ.
17. srpna 2004 – vstoupil do SDKÚ.
11. listopadu 2004 – v Benátkách zvolen jako první Slovák na post viceprezidenta Parlamentního shromáždění NATO.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Skutečně!?

Vltavín sám tu pomýlenost trefil už v titulku, i když to tak nemyslel :)
Pan Banáš totiž nahrazuje nedostatek informací a nadhledu neprokazatelnými hypotézami a dokonce spikleneckými teoriemi. Už po přečtení prvních odstavců je jasné, jak z toho čouhá prokremelská propaganda. Tak si ten článek ani nehledejte.

Tohle má na Slovensku tisíckrát větší váhu, doufám:
https://www.prezident.sk/article/vyhlasenie-prezidenta-kisku-k-teme-utecencov/
Taky bratrům Slovákům závidíte pana prezidenta, kterého si zvolili?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - X tý díl nepomýleného Jana Tichého.

Je to jasné pane Tichý. Banáše platí Putin. Proto byl11. listopadu 2004 – v Benátkách zvolen jako první Slovák na post viceprezidenta Parlamentního shromáždění NATO a proto mu poslala Merklová osobní dopis.
Mimochodem, byl to Putin, který nechal tajně odposlouchávat Merklovou.
Nebo to bylo jinak?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Uprchlická krize není jediná hrozba následujícího roku, tady je dalších osm:
http://www.lidovky.cz/machacek-pesimisticky-pruvodce-rokem-2016-polsko-uklidnuje-investory-1iz-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A151229_130702_monitor-jana-machacka_ELE#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

"Optimistickým průvodcem čtenáře zatěžovat nebudeme. Docela optimistické by totiž bylo, resp. by docela stačilo, kdyby se nic z výše zmíněného nestalo," končí Macháček.
Doufejme, že státníci a jejich poradci nebudou uvedené hrozby ignorovat.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Jste z toho zase jednou uvařil pěkný guláš, pane Holý. Nevím třeba, jak jste přišel na těch 90% slušných Němců, kteří nenávidí paní Merkelovou. Podle posledních průzkumů veřejného mínění má podporu více než 50% VŠECH Němců (dle prosincového průzkumu 54%). A velmi silnou podporu dostala i na kongresu CDU 18. prosince. Naopak nevím nic o tom, že by nám Němci záviděli Zemana. To jste zjistil kde? A aby ten váš guláš byl ještě více nejedlý, smícháte prezidenta Kisku s Tisem. To je, jako byste tvrdil, že Masaryk a Hitler byli v podstatě to samý. Nezačal jste toho Silvestra slavit nějak moc brzo? Ale možná jsem vás špatně pochopil a vy jste jen z téhle diskuse chtěl udělat silvestrovský humoristický koutek.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Novoroční projev AM!

Toto řekla mj. kancléřka Merkelová:

"A proto bych dnes chtěla říci především jedno slovo: Děkuji. Díky za spontánní, ohromující a opravdu dojemnou vlnu pomoci, kterou jsme letos zažili, kdy na sebe tisíce lidí vzalo často životu nebezpečné riziko, aby u nás našli bezpečí. Děkuji bezpočtu dobrovolníků za jejich lidskost a odhodlání, které už navždy zůstanou ve vzpomínkách na rok 2015. Děkuji všem pomocníkům z povolání, děkuji všem policistům a vojákům za jejich službu, děkuji zaměstnancům spolkových, zemských i obecních úřadů. Ti všichni dělají mnohem více, než je jejich povinností. Všichni, dobrovolníci i zaměstnanci, spolu dokázali něco vynikajícího a dokazují to stále, i v tuto chvíli.
Je nepochybné, že příchod tak ohromného počtu lidí bude ještě hodně vyžadovat. Bude to stát čas, sílu a peníze – především s ohledem na integraci těch, kteří se rozhodnou u nás zůstat natrvalo. Při tom se chceme a musíme poučit z chyb minulosti. Naše hodnoty, tradice, smysl pro spravedlnost, naše řeč, naše zákony a naše pravidla jsou nositeli naší společnosti a jsou základním předpokladem pokojného a respektem se vyznačujícího soužití všech lidí v naší zemi. To platí pro každého, kdo u nás chce žít. Ze zdařeného přistěhovalectví ale země vždy profitovala – hospodářsky i společensky..."

http://svobodneforum.cz/novorocni-projev-angely-merkelove-se-nesl-ve-znameni-diku-a-odhodlani/
Přečtěte si pozorně celý projev - a průhlednou "Holého" antipropagandu klidně ignorujte, on už je takovej - a takovej i zůstane, chudák. V tom jeho virtuálním světě se mu moc šťastně nežije :o)

PS: A tady je originál s anglickými titulky:
http://english.zdf.de/en/video/2637198

Nahoru

To jsou holt ty paradoxy, pane Vaněk." Blbá, nebo navedená"

http://www.lenovo.cz/100mil/?utm_campaign=q4smb100mil&utm_medium=parlamentni&utm_source=fullbrand
Je Merkelová blbá nebo navedená, zamýšlí se Ondřej Hejma. Kavárníci a trenýrkáři vykládají snůšky pitomostí, ale lidé mají jasno
„Paní Merkelová a další nejsou šílenci, jsou to inteligentní a skvěle informovaní lidé. Za našich časů, když někdo udělal hloupost, jsme se ptali, jestli je ‚blbej nebo navedenej‘. Stále se přikláním k té druhé variantě,“ tvrdí v kontextu s uprchlickou krizí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz hudebník, frontman skupiny Žlutý pes a také novinář a překladatel Ondřej Hejma. Podle něj by v tom mělo Česko rozhodně naši historickou izolaci od nezodpovědné imigrační politiky Západu zúročit jako výhodu.
Atd.atd.
Ohledně imigrantů se píše o rizicích týkajících se kriminality, nemocí, zatížení sociálního systému, asociálního chování... Co si o tom myslíte? Jsou zde i názory, že „sociální Evropa“ imigrantům nabízí na talíři příliš mnoho – kartu sociální pojišťovny, přičemž pojištění za ně platí stát, mobilní telefon bez smlouvy, placený nájem, bezplatnou zdravotní péči, peníze bez potřeby důkazů na jaký účel, bezplatné jazykové kurzy či volné lístky na dopravu. Je to podle vás v pořádku?
Chápu, že tuto otázku kladete jako nahrávku na smeč, jako možnost artikulovat různé strachy, které jsou třeba i reálné, ale děkuji, není třeba. Lidé v tom mají jasno a skvělé je, že jsou v tom zajedno, i když to třeba každý říká jinak. Takový soulad si pamatuji naposledy ze sametové revoluce. To jsou holt ty paradoxy, pane Vaněk...

Hezky to řekl i Václav Klaus starší: Na migraci není nárok. Ta současná je navíc uměle vyvolaná k ovládnutí Evropy
31. 12. 2015 15:40 | http://www.mujzpravodaj.cz/clanky/klaus-na-migraci-neni-narok-ta-soucasna-je-navic-u.aspx#.VoZU3PnhDIU
Politické elity záměrně škodí Evropě. Uměle vyvolávají uprchlickou krizi, aby mohli získat více pravomocí pro své vládnutí z Bruselu, tvrdil bývalý prezident Václav Klaus v pořadu České televize Události komentáře. Podle Klause žádný nárok na migraci neexistuje, současní uprchlíci se ho ale dovolávají a politici jim ho zase přiznávají.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Naše země je to jistě. Zbývá vyřešit otázku, kdo je to ten MY. Jsou to všichni, kdo tu žijí? Tedy i cizinci, kteří tu žijí? A všichni nebo jen někteří? Jsou to i zločinci s českým občanstvím? Co třeba Kajínek? A co třeba násilníci z fotbalových stadiónů? A nebo ten masový zastřelič ze Žďáru? Taky těm všem tahle země patří? A co kdyby se tu objevil nějaký "cizák" s intelektem Alberta Einsteina? Pustíme, nepustíme ho sem? A kdyby přišel nový Ibn Síná, pravda, muslim, ale lékařský genius, poženeme ho odtud svinským krokem? Tak, babo, raď!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - expert Hejma?

To máte marný pane kolego. Voni ty dva pánové moc nepřemýšlejí - jen jeden exemplární příklad:
Hejma se obává nemocí imigrantů - a SOUČASNĚ kritizuje bezplatnou zdravotní péči pro ně. Dovedeno do důsledků: imigrant se zápalem plic nebo se zlomenou nohou bude podle jeho "vlasteneckých" zásad ponechán vlastnímu osudu před nemocnicí, Syřany po dopravní nehodě nechá vykrvácet na ulici atd.

Taky by mohli oba pánové pro nás vypátrat, v kterých evropských zemích KONKRÉTNĚ platí všechny ty vyjmenované výhody, např. ten telefon bez smlouvy? U nás teda zrovna ne. Patrně to jen sebral "někde na internetu", který snese cokoli, co tam Hejmové píšou - a ochotníci to kopírujou znova a znova, aby tomu uvěřilo co nejvíc prostých duší :)

Naštěstí Hejma, Klaus, Doškář a "Holý" (stejně jako my dva) o ničem nerozhodují a počkají si na volby, po kterých se budou upřímně divit, že jejich prognózy zase nevyšly.
Teď záleží na evropských státnících, jejich poradcích a na spolupráci tajných služeb, včetně naší (měla by například honem něco udělat s tou padělatelskou dílnou pasů na našem území)!

Je smutné, když bývalý prezident nemá žádné povědomí o platném právu na azyl...

PS: Jak vidíte, oba pánové nám ty Hejmovy nesmysly vzápětí přesvědčivě vysvětlili a zdůvodnili...

Nahoru

Moje prognozy pane Tichý vyšly. S prezidenty jsem spokojen.

Pan prezident Václav Klaus ve funkci od 7. března 2003 – 7. března 2013.
Pan prezident Miloš Zeman zvolen na roky 2013 - 2018.
I příští pan prezident bude můj prezident. Bude to opět ten , který se Vám nebude líbit.
Bude to opět ten, který bude říkat, že tato země je naše země a že není pro všechny.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Tato země již zažila prezídenty,kteří tvrdili,že tato země není pro všechny.Bylo to za Háchy,který tvrdil,že Židé tu nemají co dělat.A tak se i přes vědomí,že jdou do koncentráků,vraceli židovští uprchlíci do hitlerovského Německa /doloženo třeba vrácení běženců - českolipských Židů po tzv. Křišťálové noci.A to měli povolení českol.něm.úřadů k vystěhování/.
Dalším prezidentem-velikánem byl K.Gotwald.Ten zas tvrdil,že tato země není pro kulaky černoprdelníky,buržousty a podobné.Následovala vlna emigrace a kdo neutek, skiončil v komunistických lágrech,které nepřežilo 10% z nich.
Doufám,že se dalších takovýchto nedočkám.I když se najdou tací,co po nich touží a jsou naladěni na stejnou nacionalistickou notu.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Nic nového. Anonymní nula, okresní trollík "Holý" s Hejmou tady neuspěl, tak se pro změnu otírá o památku státníka, kterého zná celý svět.

Ubohé - a většinou po tolika letech neprokazatelné - drby ukřivděného a zakomplexovaného pana Wolfa ani nečtěte. Proti autentickým záběrům z Havlova pohřbu (nedávno jsme si je k výročí oživili) takovéhle bahno neznamená vůbec nic.

Nahoru

Pro JT ještě jednou dobrej Hejma a velmi dobrej Klaus

Hejma uspěl. To jsou holt ty paradoxy, pane Vaněk." Blbá, nebo navedená"

1. Leden 2016 - 11:29 | vltavín

http://www.lenovo.cz/100mil/?utm_campaign=q4smb100mil&utm_medium=parlamentni&utm_source=fullbrand
Je Merkelová blbá nebo navedená, zamýšlí se Ondřej Hejma. Kavárníci a trenýrkáři vykládají snůšky pitomostí, ale lidé mají jasno
„Paní Merkelová a další nejsou šílenci, jsou to inteligentní a skvěle informovaní lidé. Za našich časů, když někdo udělal hloupost, jsme se ptali, jestli je ‚blbej nebo navedenej‘. Stále se přikláním k té druhé variantě,“ tvrdí v kontextu s uprchlickou krizí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz hudebník, frontman skupiny Žlutý pes a také novinář a překladatel Ondřej Hejma. Podle něj by v tom mělo Česko rozhodně naši historickou izolaci od nezodpovědné imigrační politiky Západu zúročit jako výhodu.

.

Václav Klaus na Primě: Svět se zbláznil. Paní Merkelové, Šabatové a Marksové chtějí to co kdysi Hitler a Stalin
3. 1. 2016 12:31

Václav Klaus na Primě: Svět se zbláznil. Paní Merkelové, Šabatové a Marksové chtějí to co kdysi Hitler a Stalin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Křest knihy Václava Klause a Jiřího Weigla Stěhování národů, s.r.o.
„Já jsem proti šíření nálad, což jsme slyšeli v průběhu devadesátých let. To vyhlásil můj předchůdce ve funkci a já jsem se strašlivě zlobil. Já nemyslím, že Češi měli blbou náladu, ale šířil se tady nesmyslný pesimismus,“ posteskl si druhý prezident České republiky. Uznává, že se všem lidem nežije dobře, mají např. osobní problémy, ale s těmi jim mohou a mají pomoci odborníci

Český občan nemá osobní zkušenost, jen záleží na tom, jestli se nechají či nenechají zastrašit večerními zprávami. Protestují málo, a to především proti pasivitě premiéra,“ udeřil Klaus. Bruselské elity by chtěly uprchlíky vítat. Vzorem jim je německá kancléřka Angela Merkelová. „Podobného člověka považuji téměř za opočlověka, který je egoistický a nehledí do budoucnosti,“ pokračoval druhý český prezident. Migranty je podle jeho názoru třeba zastavovat už na hranicích Schengenu. Tady vznikl určitý diskurz, že ti lidé prchají před válkou ve světě a v Evropě hledají ochranu. A to je nesmysl. Ti lidé by se sem neodvážili vydat na masový pochod. K tomuto pochodu byli vyzváni, pozváni,“ poznamenal druhý český prezident.
Důrazně odmítl argument, že uprchlíky budeme potřebovat jako pracovní sílu.
Bruselské elity chtějí migrační krizi zneužít k proměně Evropy, která by se jim jinak nezdařila. „Naše paní Marksové, Šabatové a Dienstbierové chtějí vytvořit opravdového Evropana. Spolu s nimi i Gauckové a Merkelové. Evropana chápou jako jakousi tvárnou hmotu, která se stane tím Evropanem. To chtěli všichni ti diktátoři jako Hitlerové a Stalinové a podobně,“ udeřil někdejší prezident. Jde o pokus změnit shora etnické složení Evropy. Chceme-li odstranit tenhle problém, podle Klause nestačí bojovat proti kvótám. To je jen marginálie. V první řadě je třeba zastavit migranty na hranicích Schengenu.

Zásadní je, jestli k nám přijdou lidé, kteří k nám mají blízko, např. z Balkánu. Ti se rychle asimilují a stávají se přirozenou součástí naší společnosti. Ale pokud k nám přicházejí lidé z Blízkého východu, ti se u nás neintegrují. Stačí se podívat do Francie, která s pokusem je integrovat začala poměrně brzy a dnes se ukazuje, že se jim to nedaří.
„Migrační krize není parciální, to je komplexní krize, která na území Evropy od konce druhé světové války nebyla,“ varoval druhý český prezident. V důsledku této velké krize už se mění politická mapa Evropy. „Politicky nejstabilnější zemí Evropy bylo vždycky Německo. Ten mindrák, ten komplex z hrůz ze druhé světové války, vedl k tomu, že se zafixoval politický systém a ten se neměnil. Ale teď vzniká Alternativa pro Německo,“ připomněl Klaus. Pokud na to zavedené politické strany nebudou reagovat, zpláčou nad výdělkem. „Budou smeteny z povrchu zemského a budou nahrazeny jinými. Otázkou je, zda to budou politici nadějní nebo horší,“ upozornil.
Je mu blízký prezident Miloš Zeman, který se jasně vyjadřuje k uprchlické krizi, což je zásadní problém dneška.

Tolik (zkráceně) Václav Klaus

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Václav Klaus si snad vůbec neuvědomuje, že tímhle zvráceným přirovnáním vlastně zbavuje Hitlera a Stalina viny za genocidu milionů lidí. Plivl do tváře i žijícím obětem nacismu a stalinismu. Nechtěl bych teď být na jeho místě.

Nahoru

Pane H., pan prezident Klaus neplive, neplival a plivat nebude

Pane Hudče, pan prezident VK neplive, neplival a plivati nebude. Určitě pro Vás není problémem pustit si záznam dnešní rozhovoru na TS Prima před 12. hodinou. Tuším , že pořad se jmenuj PARTIE.

Jinak VK patří mezi ty politiky, kteří tvrdí že toto je naše zem a že není pro všechny. Takže , kdyby se rozhodl znovu kandidovat, měl by třetí šanci.
Pak by se "plijáda" rozjela. Plivalo by se i z kaváren z ČL a z NB.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Inu, máme svobodu slova, tož si říkejte, co chcete. Já si trvám na svém. Vycházím z ověřených informací, dnes např. si ten Klausův výrok znevažující EU (prý EU chce za pomoci uprchlíků unifikovat Evropu podobně jako Hitler a Stalin!) můžete přečíst v nejedněch novinách. A ta "kavárna" je jen nálepka, jíž používají lidé, kterým je buď líno myslet vlastní hlavou, nebo kteří ji záměrně používají stejně, jako se kdysi používala Davidova hvězda na kabátech nebo střelecký terč nakreslený tamtéž. Má usnadnit identifikaci nežádoucích těm, jež by na to sami nepřišli, aby věděli, kdy a na koho volat "Ukřižuj!". Zeman a Klaus jsou typičtí "machtmani", jimž jde jen o moc a o vliv, a to za každou cenu. Klaus už rozbil Československo, když zjistil, že nemá na Slovensku šanci porazit jiného "machtmana" Mečiara. Teď se bez skrupulí pokouší rozbíjet EU, ač jako ekonom musí vidět, že zemi členství prospívá, a že kdybychom v EU nebyli, nemáme žádnou perspektivu. Proč to dělá? Rád by získal zpátky vliv a moc, které ztratil mimo jiné tou děsivou amnestií, jež znemožnila pohnat před spravedlnost velelumpy, kteří za tzv. velké privatizace tuto zemi okradli v souhrnu o stovky miliard a zničili řadu prosperujících podniků. Udělá pro získání moci cokoliv, obávám se, že tohle poštvávání jedné části obyvatel země proti druhé je jen začátek. P.s. jsem přesvědčen, že tohle všechno dobře víte, i když to zřejmě zase popřete.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Klaus st. jako prognostik?

- a navážu:
Pan Klaus st. se jako prognostik už jednou znemožnil svým originálním pohledem na globální oteplování.
Kdyby byl důsledný, měl nedávno v Paříži demonstrovat, rozdávat svůj antikvární spis a otvírat oči zástupcům 200 zemí na klimatologické konferenci. Přesvědčit je, aby se nezabývali chimérami a radši odjeli domů.

Taky jeho spikleneckým teoriím a chmurným věštbám nevěřím. Jeho znova probuzené ambice mají - možná? - jednu výhodu: jestli budou kandidovat OBA naši velikáni, hlasy jejich příznivců se zákonitě rozdělí a uvážlivější část národa si zvolí jiného prezidenta. Konečně :o)

A ještě počtení speciálně pro vltavína Doškáře, aby se mu rozsvítilo, koho tady neúnavně propaguje:
http://svobodneforum.cz/klaus-zeman-kojzar-po-zadech-mrtvych-vpred-ke-korytu/

Nahoru

Klaus a jiní ein Volk, jeden lid nechtějí. JT a MH už plivají

Tak se nám pánové Hudec a Tichý "rozplivali".
Rád bych je upozornil, že oba prezidenti byli demokraticky zvoleni.

Trochu Klause:
Multikulturalismus by měl znamenat lidi mnoha kultur, a nikoli jediného člověka, nebo ne?
To rozhodně ne. Multikulturalismus je nenávist k vlastní kultuře, odmítání, škrtání své vlastní původní kultury. To je součást relativizace veškerých hodnot, která probíhá v západní společnosti. Tito lidé, jako je Merkelová, vždy chtěli vytvořit, a já provokuji německým slovem, ein Volk, jeden lid. Klausové a jiní extremisté v Evropě ein Volk prostě nechtějí.
Říkáte, že je třeba bojovat s islamismem, a nikoli s islámem jako náboženstvím. Přitom váš kolega Weigl dobře popisuje, jak jsou muslimové právě kvůli svému náboženství neintegrovatelní do evropské společnosti a vytvářejí pak v Evropě paralelní společnost. Není problém v samotných islámských komunitách a islamisté jsou jen jedovatá třešnička na dortu?
Ano i ne. Máte pravdu v tom, že tzv. umírnění muslimové, což je mimochodem velmi zvláštní termín, vytvářejí neasimilovatelná ghetta na okrajích evropských velkoměst. Ten fenomén je ale v něčem jiném. Normální muslim nemigruje do Evropy a zůstává doma. Jiný než normální muslim emigruje na jiný kontinent. Emigrace na jiný kontinent je v dějinách lidstva vždy mimořádná a vzácná. Jestliže jsem navíc říkal, že první kapitola naší knihy odlišuje migraci známou z historie od letošního pochodu do Evropy, tak dva absolutně odlišné fenomény migrace, individuální a masovou, odlišuje druhá část knihy. Individuální migrace je běžný lidský jev, kdy migrant s vědomím očekávaných obřích ústrků vůči sobě přichází do jiného světa, jiné kultury, ví, že se musí přizpůsobit a asimilovat. Muže si jistě ponechat světonázor i víru, ale jako svou výrazně privátní záležitost. Masová migrace je něco úplně jiného. To je stádní jev, kdy tyto motivace chybějí a jsme svědky úplně jiného jevu, než byla a je migrace individuální. A nesmyslné hlášky o milosrdenství vůči migrantům jsou dětinskou hloupostí a nemyslím, že evropští politici jsou tak hloupí, aby to z jejich strany byla opravdu jen hloupost. Milosrdenství je namístě při individuální migraci. Masový migrant si žádné milosrdenství nezaslouží.
Je ale celkem nesporné, že lidé v Sýrii trpí válkou. To není o milosrdenství?
V Sýrii je samozřejmě válka, ale nemigrují jen Syřané. V září a říjnu nejvíce migrantů do EU přicházelo z Kosova, kde žádná válka dávno není. Zde není důvod, kdyby to nebylo organizované, aby přicházeli. Špatná situace je i v Afghánistánu, ale tam je špatná už asi dva tisíce let a ti lidé doteď masově nemigrovali. Co se tam teď stalo? Došlo snad ke zhoršení bojů, nebo je tam katastrofálnější situace než jindy? Asi ne. V Pákistánu je nepořádek, ale válka tam není. Takže to tímto způsobem nevysvětlujme. Když je válka, tak se lidé samozřejmě pokusí přejít do sousední země, která je jim klimaticky, sociálně a kulturně blízká, ale nevyrážejí v zástupech na jiný kontinent.
Proč si myslíte, že je odpor k migraci silnější v postkomunistických zemích než na Západě? Bývá užíván argument, že zde lidé vlastně nemají zkušenost s muslimy.
Pane redaktore, teď mluvíte sluníčkářsko-pravdoláskovsky, což jsem od vás nečekal. Východní země jsou naopak velmi poučené všemi šílenými konstruktivistickými experimenty, jakkoli byly vedeny jinou ideologií. Ale manipulace a násilná indoktrinace lidí, na to jsme strašlivě přecitlivělí. Lidé ve východní Evropě se nenechají tak zmanipulovat a ponechávají si spíše vlastní názor a tu zhoubnou ideologii multikulturalismu u nás lidé ještě v takové míře v sobě nemají. Po komunismu jsou opatrnější na různé ismy než lidé v západní Evropě.
Dá se říci, že jsou citlivější na riziko ztráty svobody?
To jistě. Jezdím po Evropě a říkám v různých jazycích: Ano, jsme citliví, ne-li přecitlivělí na tuto věc. Jsme jako ti pověstní ptáčkové v dole, kteří dříve než člověk zaregistrují nebezpečný plyn. V tom, že to nechápe, nesmírně Západ obviňuji.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Mnoho slov, slovní průjem dokonce, řekl bych. Jde o názory, žádný však důkaz jejich pravdivosti tu nevidím. Čiší z nich zato agresivita, zlomyslnost, vztek - všechno je to špatně, protože to není po mém. Ten člověk by byl snad schopen vinit někoho z toho, že voda neteče nahoru.

P.s. demokraticky zvoleni mohou být nejrůznější jedinci. O jejich kvalitě včetně kvalit mravních to nevypovídá vůbec nic. A k demokracii patří i právo na takové lidi upozorňovat, ukazovat, v čem jsou společenským nebezpečím, kritizovat je, snažit se, pokud to jen jde, aby se jimi lidi nenechali omámit.

Nahoru

Voda nahoru neteče. Na průjmech se již neshodnem.

Velmi dobře pane Hudče,
proto kritizuji ty, které Vy nekritizujete.
Dostal jste se na stranu novodobých soudruhů. Píšete a mluvíte jako Rudé právo v dobách nejhlubší normalizace.

I Hollande a Merklová byli zvoleni. Merklová se zatím drží. Uvidíme jak dopadnou.
U nás budou zvoleni ti, jež tvrdí, že tato země je naše a není pro všechny.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Vážení, doporučuji k poslechu a zamyšlení brilantní projev pana profesora Piťhy.
http://gloria.tv/media/QrketPv4z4U
Nesmiřitelný souboj mezi sluníčkáři a antiislamisty unavuje svým stereotypem. Pan profesor nabízí z pozice hluboce věřícího křesťana jiný pohled na problémy dnešní doby.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl Piťha

Ano, Piťha je vynikající! Myslím si , že jsem ho již v i novinách někde uváděl.

Váš " Piťha" je krátký asi je to výřez z jeho skvělé řeči. Níže je delší projev z jeho řeči.

https://www.youtube.com/watch?v=5GclvuFN0g8

Profesor Petr Piťha ve svém proslovu, který koluje po internetu, říká, jak můžeme po muslimech chtít, aby nás respektovali, když oni mají náboženství a my žádné nemáme, protože jsme nekonečně liberální. Neměli bychom zohledňovat i toto hledisko? Případně stojíme a můžeme trvat na zachování struktury naší současné kultury a společnosti?
Profesor Piťha má pravdu. Každý národ potřebuje mít svůj duchovní základ, svoje kořeny. Nemusí se přímo jednat o nějakou konkrétní církevní denominaci, ale zdravý a silný národ musí mít své pevné kořeny, z nichž vyrůstá jeho sebedůvěra. My Češi svůj duchovní základ máme v podobě určité syntézy antického odkazu, keltského pohanství, slovanského pohanství a křesťanství a tento duchovní základ dal vzniknout i nejslavnějším dobám našeho národa. Bohužel, v Evropě stále převládající postmodernismus a neomarxismus tyto kořeny zcela záměrně ničí a vysmívá se jim. Je naprosto logické, že hédonistická společnost odmítající a shazující své vlastní tradice, upřednostňující cizí kulturu před svoji vlastní, ustupující a podřizující se každému, kdo si jen trochu dupne, může vzbuzovat jen opovržení a nejenom u muslimů, ale i u nás.

Nahoru

Pomluvy místo argumentů

Opět, tvrdit můžete, co chcete. Z důkazní nouze si zjevně nic neděláte. Ono pojmů typu "Rudé právo" a "v dobách nejhlubší normalizace" se leckdo lekne tak, že zapomene střízlivě uvažovat a prostě si vaše tvrzení v příspěvcích ověřit. Ať už tu dobu pamatuje nebo ne. Je to jen další způsob pohodlného nálepkování oponenta, když argumenty chybí. Jinak je pozoruhodné, jak dopředu víte, kdo bude u nás zvolen. Tak se vás zeptám, jestli vyjadřují totéž pojmy "tato země není pro všechny" a "tato země není pro každého". Uvidíme, jak máte ve věci jasno.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Já bych to vrátil na zem: Jsou země, kde už pomalu padají na hubu, aby uprchlíky zvládli. Celkový poměr je ale 500 miliónů Evropanů na cca 1 milión loňských uprchlíků. Že by se průměrných 500 lidí organizačně i finančně nedokázalo postarat o jediného příchozího (naučit jazyk, zaškolit, sehnat bydlení, školu nebo zaměstnání)?

Stačilo by přece víc solidarity a míň sobectví v zemích, které si navykly hrabat z fondů a dotací, ale pomáhat Unii v těžkých časech se jim nechce. Odpovědný prezident nemá strašit, měl by naopak dodávat sebedůvěru, že se to dá zvládnout.

Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Zeman, Klaus, Konvička, Okamura, Brichta, Doškář a ti další prokazatelně nechtějí, tak neustále jenom vymýšlejí krkolomné hypotézy, proč to "nejde".

Prohlášení FCM:
"Miloš Zeman již tři roky poškozuje Českou republiku.
Důsledky jeho působení jsou pro pověst naší země stále tíživější. Je třeba o tom mluvit. Je třeba něco proti této skutečnosti dělat.
My Češi vypadáme kvůli Miloši Zemanovi před světem jako nahnědlá xenofóbní lůza, která nenávidí každého, kdo patří k odlišné kultuře. Vypadáme jako lidé, kteří od partnerů v Evropě chtějí pouze brát, ale nechtějí se podílet na společném řešení vážných problémů společného evropského domu a nechtějí pro své partnery udělat na oplátku vůbec nic. Miloš Zeman zneužívá pochopitelných obav mnoha méně informovaných spoluobčanů a zasévá do společnosti semena nenávistného nacionalismu..."
http://svobodneforum.cz/fcm-je-nutne-aby-se-co-nejvice-cechu-distancovalo-od-milose-zemana/

Nahoru

dík M.Zemanovi nahnědlý, nahnědlý byl i čin JT v 1/2006

Jestliže,pane Tichý sdělujete, že pan prezident Zeman poškozuje již 3 roky naši republiku a že z Vás udělal nahnědlou xenofóbní lůzu, mohl bych Vám odpovědět , že již 10 let poškozujete Nový Bor a potomky doktora Trägera a potomky rodiny Rachmannů. Dne 25.ledna 2006 Vámi řízená Mgr. Lovecká, na námitku doktora Coufala zda nebyli popravení Němci fašisté, sdělila , že popravení Němci nebyli fašisté, že ráda poskytne důkazné materiály z archivu.
Již 31..ledna 2006, 6 dnů poté Vám poslal zeť dr. Trägera, Helmut Schöler mail ve kterém uvádí, že doktor Träger byl členem NSDAP a SS, dále Vám sděluje, že členem NSDAP byl také Albert Rachmann.
To Vám sdělil H.Schöler 29. ledna 2005.

Pane Tichý (díky M. Zemanovi nahnědlý) měl jste povinnost vystoupit i hned na dalším ZM v únoru 2006 a tuto skutečnost jim sdělit! Měl jste dále tuto skutečnosti ihned zveřejnit v březnovém Zpravodaji. Tuto skutečnost jste zamlčel a zalhal.
Tuto informaci ( skutečnost) jste mi poslal vloni mailem. Zveřejňuji ji poprvé. Veřejně Vás obviňuji!
Obelhal jste demokraticky zvolené zastupitelé města. Zachoval jste se jako podvodník. Na toto tvrzení mám důkazy, rád je předložím.

Vraťme se na zem do naší vlasti k Piťhovi.

4. Leden 2016 - 14:08 | vltavín

Ano, Piťha je vynikající! Myslím si , že jsem ho již v i novinách někde uváděl.

Váš " Piťha" je krátký asi je to výřez z jeho skvělé řeči. Níže je delší projev z jeho řeči.

https://www.youtube.com/watch?v=5GclvuFN0g8

Profesor Petr Piťha ve svém proslovu, který koluje po internetu, říká, jak můžeme po muslimech chtít, aby nás respektovali, když oni mají náboženství a my žádné nemáme, protože jsme nekonečně liberální. Neměli bychom zohledňovat i toto hledisko? Případně stojíme a můžeme trvat na zachování struktury naší současné kultury a společnosti?
Profesor Piťha má pravdu. Každý národ potřebuje mít svůj duchovní základ, svoje kořeny. Nemusí se přímo jednat o nějakou konkrétní církevní denominaci, ale zdravý a silný národ musí mít své pevné kořeny, z nichž vyrůstá jeho sebedůvěra. My Češi svůj duchovní základ máme v podobě určité syntézy antického odkazu, keltského pohanství, slovanského pohanství a křesťanství a tento duchovní základ dal vzniknout i nejslavnějším dobám našeho národa. Bohužel, v Evropě stále převládající postmodernismus a neomarxismus tyto kořeny zcela záměrně ničí a vysmívá se jim. Je naprosto logické, že hédonistická společnost odmítající a shazující své vlastní tradice, upřednostňující cizí kulturu před svoji vlastní, ustupující a podřizující se každému, kdo si jen trochu dupne, může vzbuzovat jen opovržení a nejenom u muslimů, ale i u nás.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Tak, prohlášení jsem si přečetl a zcela výjimečně se zapojím do této "plodné", "vyvážené" a "přínosné" diskuse: Nemohu si pomoci, ale anonymní skupinka namyšlenců (cit.: "My Češi ...") ostatním občanům, počítaje v to prezidenta, předepisuje co mají dělat, jaké postoje mají zaujmout.
Opravdu to nelze charakterizovat jinak než známými slovy: ... pohrdáme těmi, kdo v nezkrotné pýše ješitné nadřazenosti, sobeckém zájmu nebo dokonce za mrzký peníz ...
Obávám se ale, že budou zklamáni, že těch "... co nejvíce Čechů ..." bude opět jen pár set sluníčkářů.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Můžete tady sice psát co chcete, ale že našeho prezidenta po jeho nedomyšlených výrocích i činech neberou v zahraničí vážně, a že tím kazí pověst celé republiky - to tím přece neoddiskutujete.

PS: Sdružení novinářů proti omezování svobody médií Free Czech Media vzniklo v Praze dne 18. listopadu 2014. Založili ho Pavel Šafr, Tomáš Klvaňa, Barbora Tachecí, Jan Jandourek.
To je podle vás "anonymní skupinka namyšlenců", pane Chote? Za své varování ručí svým jménem - ne jako třeba zdejší srab "Holý". A přirovnáním k Antichartě a Švorcové jste tomu dal korunu, asi si moc nepamatujete. Kdyby byly dnes srovnatelné poměry jen s opačným znaménkem, seděl byste kdesi v kotelně a o kandidování ve volbách nebo psaní do novin by se vám leda tak mohlo zdát.
Jak můžete místo věcných argumentů napsat takové pitomosti?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Donald Trump je pošuk. Potrhlý milionář, který roupama neví, co by. Oblbuje lidi i ohledně těch muslimů. Ti přece v USA už dávno žijí a většinou jsou méně problémoví než ten Donald.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Jestli není Donald Trump pošukem, pak nevím, kdo už. Tedy jestli opravdu říká, co si myslí. Oni ti populisti rádi říkají, co chce slyšet ta nejhorší část obyvatel, aby si u ní šplhli. Ale i to přestává zabírat. V USA i jinde. Podle posledního průzkumu veřejného mínění by ho Clintonová ve volbách porazila. A ve Velké Británii už půl miliónu lidí podepsalo petici žádající vládu, aby Trumpovi zakázala vstup do země. Dokonce autorka Harryho Pottera Rowlingová se měla vyjádřit, že Trump je horší než Lord Voldemort.

P.s. jestli je milionář nebo miliardář, je z tohoto hlediska naprosto fuk. A vy jste byl u toho, když si plnil měšec, že tak přesvědčeně tvrdíte, že tak činil "vlastní pílí a prací"?

P.p.s. s tím návrhem kamenování jste to myslím dost přešvihl - jako by vám více vadilo, kdo kamenuje, než samotná nelidskost takového trestání. Už chybí jen, abyste podle smutně proslaveného vzoru dodal: "a kdo je násilník, mohamedán atp., určujeme my". Tož děkuju pěkně.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - případ "Holý"

Ctirad Mašín je expert na polistopadový vývoj u nás.
Protože kdysi chodil s Havlem do školy, je expert i na celý jeho život a dílo.
České cigarety a auta jsou samozřejmě lepší než ty zahraniční, například.
Havel byl proti restitucím, včetně těch církevních.
Havel je odpovědný za všechno, co se od listopadu 89 stalo, například i za každé rozhodnutí kteréhokoli úředníka nebo nezávislého soudce.
Místo pod heslem "Nejsme jako oni" měla změna režimu u nás probíhat třeba jako v Rumunsku?
Trump je favoritem amerických prezidentských voleb.
Útoky u kolínského nádraží byly "masové", včetně "znásilňování" - u nás zločin znásilnění vůbec neexistuje, protože tady nemáme uprchlíky?
V Německu funguje "mediální embargo", čili cenzura všech médií, včetně bulváru?
Zaveďme v Evropě právo šaríja.
Atd., to je jen z jeho posledních příspěvků.

Virtuální "Holý" od novoborského nádraží nás opakovaně krmí podobnými nesmysly. Asi je to následek toho, že soustavně sleduje sputniknews a je exemplární součástí hybridní ideologické války.
Má vůbec smysl jeho nesmysly vyvracet? Za nějaký čas ty dnešní potichu opustí a bude hlásat úplně jiné.
Soudný čtenář si o něm myslí svý a nemůže ho přece brát vážně.

Jako obvykle, skutečnost je komplikovanější, než tvrdí "Holý":
http://svobodneforum.cz/silvestrovsky-policejni-skandal-otrasa-nemeckem-mapujeme-prubeh-den-po-dni/
Co takhle počkat na výsledky vyšetřování?

PS: Jak se dalo čekat, "Holý" 9 vyjmenovaných nesmyslů šmahem opustí a bude rozmazávat jen ten "mediálně nejvděčnější". (Knihu bývalého pana starosty B. jsme tady probrali už v listopadu. Kalergiho plán připomíná smutně proslulé Protokoly sionských mudrců, které taky bere vážně jen nevzdělaný extremista :)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

"Genocida pomocí míšení ras?" Aha, vy jste tedy zastánce tzv. rasové hygieny. Já si dlouho lámal hlavu, kam vás zařadit. Teď jste se zařadil sám. Akorát jsem myslel, že mezi Čechy, kteří byli, což zřejmě nevíte, nacisty zařazeni mezi nižší rasu, taková obludnost už zastánce nenajde.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Zeman, "Holý" a Doškář

Výjimečně kopíruju obšírněji, protože je to nejen o Zemanovi, ale i o "Holém" a o panu Doškářovi:

Pokud jde o uprchlickou krizi, spíše to vypadá, jako by Miloš Zeman dostával či záměrně šířil informace z ruských dezinformačních serverů a od různých trollů.
Pokud se Miloš Zeman ještě diví, že na oficiální státní návštěvu může zamířit jenom někam na východ a že v západní Evropě je persona non grata, je to také proto, že západní analytici, zpravodajské služby a západní ambasády samozřejmě mají o ruských dezinformacích a jejich zdrojích informace také, a pokud tyto dezinformace někdo veřejně opakuje a šíří, je pak také logicky někam zařazen.
Existuje dosti zásadní diskrepance v tom, jak o uprchlické krizi informují západní a většina českých médií. Česká média vybírají pouze negativní zprávy, jako třeba že na sebe uprchlíci vytáhli někde na ubytovně nože. Většinou jsou to věci, které se opravdu staly, ale patří pouze na stranu 14 do spodního rohu, nikoli nahoru na stranu 1.
Ruské dezinformace se ale na pravdě nezakládají vůbec. Patří sem i naprosto nesmyslné vývody o tom, že do centra německých měst se už bojí chodit slušní lidé a hlavně policisté. Rusové jsou tím masírováni od rána do večera. Moskvané pak říkají vykuleným západním reportérům, že se bojí jet do Německa na dovolenou.
A pak to opakuje český prezident. Ne náhodou se říká: „Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi.“ Český prezident používá ruské dezinformace jako seriózní zdroj a servíruje mu je patrně u dopolední sklenky vína poradce Martin Nejedlý.
Podobné je to s představou, že organizovanou a řízenou uprchlickou krizi diriguje ze zákulisí Muslimské bratrstvo. Podobný nesmysl se člověk může asi dozvědět také pouze z ruského zdroje.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/machacek-sifra-mistra-leonida-djy-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A160107_132150_monitor-jana-machacka_ele#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl Máte pravdu pane Tichý

Za všechno může ruská propaganda. Proto mají Američané 70.000 vojáků v bývalém Západním Německu a sovětská vojska z těchto důvodů utekla z bývalé NDR. Od nás neutekla. Od nás je vyhnal Kocáb s Kratochvílem.
Český prezident dezinformuje EU a jak jste sám napsal poškozuje již 3 roky naši republiku z Vás udělal nahnědlou xenofóbní lůzu.

Dnes jsem obdržel zprávu ( zatím nepodloženou) , že Zemanova popularita roste překvapivě i v SRN. a jeho projevy jsou překládány i do němčiny.

Viz:

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl Máte pravdu pane Tichý

Kocáb že někoho vyhnal? To jako koštětem...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl Pokračování mailu

Ve vnímání české hlavy státu a jeho postojů k islámu i uprchlické krizi je zjevně zřetelný rozdíl v tom, co o Miloši Zemanovi říkají západní média a politici a jak ho naopak vnímá část tamních obyvatel - dle všeho nikterak zanedbatelná. Dokládají to i čerstvé reakce na Zemanův vánoční projev jak na německém blogu Politically Incorrect, tak třeba i na YouTube, kde se část projevu prezidenta objevila s německými titulky. Až na nepatrné výjimky jde o reakce kladné, ba nadšené. Mohlo by se z nich zdát, že část Němců závidí Čechům jejich prezide nta a přáli by si mít takového politika v čele Spolkové republiky.
"Zatímco v naší zemi bylo vánoční poselství odbyto obvyklým dobrolidským blabla, prokazují naši východní sousedé jako obvykle zdravý lidský rozum," píše Politically Incorrect a cituje pasáže týkající se nynější masové migrace z řeči Miloše Zemana.
Z následujících 126 diskusních příspěvků pod článkem (stav 28. 12. dopoledne) se téměř všechny vyjadřují k Zemanovu projevu kladně a naopak kritizují kancléřku Angelu Merkelovou, politiku Berlína a dalších vlád Západu. Vyberme některé typické reakce:
- Dokážu si na 100 % procent představit Česko jako novou vlast. Sympatičtí lidé. Kromě "ahoi", "piwo" a "zmrzlina" neumím, bohužel česky. Úkol navíc.
- Zeman si nenechá jako Gauck (spolkový prezident) a Merkelová vymývat mozek transatlantickými tajnými lóžemi a elitářskými myšlenkovými fabrikami jako "Atlantik-Brücke". Zjevně si uvědomuje, že invaze (migrantů) je vyhlášením války národní státnosti a svobodě Evropy.
- Takové starostlivé politiky lze Čechům jen závidět.
- Smekám před českým prezidentem (. ). Tento projev by se měl vysílat ve zpravodajství v celém Německu (.).
- Lidé, mějte trpělivost! Také brzy dostaneme nějakého "Zemana". Předtím bude ale zlá "občanská válka".
- Hezké, že je Česko v EU. EU je třeba vidět v zásadě pozitivně, její rozpuštění není řešení. EU musí být akutně demokratizována.
- Pane Zemane, zůstaňte tvrdý a ignorujte, co říká Merkelová. Pomozte zachránit naši evropskou kulturu! Mnoho díků z německé strany!
- Kdybych pracoval v ZDF (německá veřejnoprávní televize), vyměnil bych kazety. Namísto Gaucka projev Zemana.
- Českému prezidentovi by měl být dodatečně předán úřad německého spolkového kancléře. Češi jsou pilný, chytrý národ a určitě přínos pro naši churavějící "DDR 2.0" (NDR).
- Už jsou Cameron a Hollande na cestě do Mnichova, aby se setkali s Merkelovou (zjevná narážka na Hitlera a Mnichovskou dohodu ze září 1938)?
Podobné komentáře příznivé Zemanovi se v německém jazyce začaly objevovat i na YouTube, kde je část vánočního projevu českého prezidenta s německými titulky (" To je státník. Závidím Čechům, protože nám Němcům vládnou šílenci." "Hlava státu, jakou by si člověk představoval. Merkelová musí pryč!").
Politically Incorrect se k Zemanovu projevu vrátil ještě jednou i dnes, kdy kritizoval německý "lživý tisk" (Lügenpresse) za to, jak údajně drze řeč českého prezidenta zfalšoval. Blog se konkrétně zaměřil na článek v magazínu Focus, přičemž čtenářům přinesl i informace z české, respektive československé historie. "Ve výsledku musíme vždy vycházet z toho, že když žurnalistická banda něco napíše, je tomu právě naopak."
Politically Incorrect (PI) je blog vzniklý v roce 2004. Jeho tvůrci ho označují za konzervativní, jdoucí proti mainstreamu, proti islamizaci Evropy, současně jako proizraelský a proamerický. Ve své kategorii se PI vyvinul ve zjevně nejvýznamnější blog v německém jazyce. Blog je z různých míst přiřazován k extrémně pravicovému a pravicově populistickému spektru.
Steffan Herre, zakladatel Politically Incorrect, odmítá rozlišování mezi islámem a islamismem. Muslimskou víru neoznačuje jako náboženství, ale jako násilnou ideologii, která nemá žádný jiný cíl než odstraňovat jiné společenské formy.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Nikdo nepopírá, že "Holí" i Doškářové jsou i v ostatních evropských zemích. Pak je taky docela logické, že se navzájem překládáte a citujete, abyste se povzbudili a aby to vypadalo, že je vás víc :)

My ostatní už víme, že vás o ničem nepřesvědčíme (opakuje se to tady v různých tématech pořád). Můžeme si ale posilovat imunitu proti vaší propagandě, například touto chytrou analýzou Marka Wollnera:

„Pravda, kterou se před vámi snažili utajit.“ Když vidím tuhle zaříkávací formulku, většinou už ani nečtu dál. Slovo pravda se v digitální éře stalo platidlem, které úplně pozbylo ceny. Je to nekrytý šek. Pouhý reklamní trik, který má přilákat pozornost – asi jako „Tohle je jediný opravdový prací prostředek“...

http://svobodneforum.cz/marek-wollner-az-bude-v-televizi-pravda/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Tichý jste slepý a nepoučitelně hloupý.Nemá smysl s Vámi diskutovat. Neoslovujte mne prosím a nezatahujte mne do dalších diskuzí.
Děkuji.

Nahoru

Re: premiér Fico & White Media

Pan Tichý možná nečekaně překonal vrozenou provozní slepotu a hluchotu (obdobně hrstka zdejších stejně postižených) a pečlivě se seznámil s dnešním vystoupením slovenského premiéra Roberta Fica k problematice migrace (živě vysílala ČT24).

V tvrdé, jednoznačné a racionální reakci na německou silvestrovskou causu obtěžování žen premiér Fico mimo jiného uvedl, že Slovensko nebude poskytovat finanční pomoc na řešení migrační krize do žádných fondů, například potravinových, peníze chce dávat jen na ochranu schengenských hranic. Opět zopakoval, že země odmítá povinné uprchlické kvóty. Druhou zásadní změnou pak podle něj je, že Bratislava nebude přijímat migranty ani na dobrovolném základě.

Nevylučuji, že pan Tichý & spol. vystoupení slovenského premiéra označí předvolebními a populistickými nálepkami, přiřadí k pánům Doškářovi a „Holému“ a podobně. Oproti panu Tichému & spol. však hlas premiéra Fica není hlasem žíznivého na poušti či vzdechem z probublávajících kališť.

Apropó, komerční televize NOVA ve včerejších hlavních TN informovala o „amerických“ webových stránkách WHITE MEDIA. Buďme upřímní, jistě nikoliv v zájmu objektivní informovanosti českého diváka. Stránky znalo minimum občanů (včetně mě), nyní naopak. NOVA nepochybně dobře ví, proč tak činí… V kapitole „xenofilové“ má zastoupení také Česká Lípa a to v osobách Miroslava Hudce a Františka Riga. Jmenovaní si to (třeba) budou pokládat za čest, jiní budou závidět… Pro milovníky odkazů a zájemce o podrobnosti nezištně uvádím link:
http://www.white-media.info/amk_watch_xenofilove.html

Nahoru

Re: premiér Fico & White Media

No jo, na Slovensku se blíží volby, což vzápětí po Ficově vystoupení připomněl slovenský politický komentátor. Takže ten putinismus v jeho tónu je snadno vysvětlitelný. Co by politik (zvláště jeho jistý druh) neudělal, aby ho zase zvolili! Když si navíc laťku dal tak vysoko, že chce získat tolik hlasů, aby mohl vládnout sám. Se divím, že po tolika rocích ještě může někdo na tenhle špek skočit.

Nahoru

Internetové komentáře Zemanova projevu SRN

Německo má kolem 80 miliónů obyvatel, stovka či dvě nadšených ohlasů na Zemanovo vystoupení tedy znamená co? Kromě toho už je známo, že v internetových diskusích projevené názory nejsou totéž co převažující názor v dané společnosti. Čili, jako zajímavost beru, ale dělat z toho nějaké závěry o oblíbenosti Zemana a jeho názorů v SRN či jinde v zahraničí je, mírně řečeno, poněkud příliš odvážné.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl mohu potvrdit ZDF i SAT1

Osobně hledám informace od zdroje, sleduji hlavní německé programy.Mohu konstatovat,že denně jsou ukazovány především desítky pozitivních věcí- děti běženců navštěvují školy,zapojujíse do sportu,dospělí se učí německy, někteří již pracují,jsou společně pořádány různé akce-vaření,oslavy vánoc,Sylvestra,návštěvy v rodinách.
Spousta Němců tvrdí,že osobní kontakt je nejlepším prostředkem k překonání strachu.
Potvrzuji,že jednou pod tím běžely výroky Zemana -o trojských koních,,ženách kterým již neuvidíme do tváře atd.
Vypadalo to ale spíše náramně směšně než obdivuhodně.
Doporučuji se podívat,jaká je skutečná situace v Německu.U Němců,ne u Slováků,či našich mediích.Tam se jenom předhání,kdo má víc bobků v těch červených trenýrkách.

Nahoru

Re: Internetové komentáře v SRN viz níže

Omylem byl příspěvek zaznamenán 2 krát!

Nahoru

Re: Internetové komentáře v SRN

https://www.facebook.com/deon.luyt/videos/10154432283080760/

https://www.youtube.com/watch?v=BY0ZcGKDIkI

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Někdo si tu plete němčinu s holandštinou u videa,kde se ani neví,kde bylo natočeno.A doporučuje české komentáře...Presstitutky z čt:takhle s vámi začneme taky jednat,pokud budete vysílat sračky,jako doposud!!!
Takový zemanovský slovník.Co dodat

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Hezkou sobotu pánové,

koukám, že je to tu pořád stejné :-) Dva extrémy, které si melou svoji a neposlouchají žádné jiné názory.
Když jsem dnes četl tohle: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/391328-nemecti-redaktori-zakazovali-v-televiznich-poradech-zminky-o-migrantech.html
napadlo mě se zdejších odborníků zeptat - nepřijde Vám to zrůdné? Nepřijde Vám zrůdná ta "politická korektnost" ve které žijeme? To, že se nesmí věci označovat pravými jmény, to že se nesmí o některých věcech mluvit, to, že se nesluší mít určité názory? Tlacháme o právech, ale nejsme schopni právo vymoci. Bojíme se požadovat dodržování práva, zodpovědnosti se bojíme.
V souvislosti s uprchlíky se ukazují jen pozitivní věci, proč? Proč se nesmí říci skutečnost?

Mně tohle přijde děsivé, ale bílá, evropská, civilizace, tak jak jsme ji znali končí a politická korektnost ji k tomu zásadní měrou pomohla.

Hezký den :-)

Jarda Beneš

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Děkuji za poznámku.A zeptám se nepřijde Vám divné ,pane Beneši,že se okolo nádraží pohybovaly stovky žen,bez přítele ,či manžela? Ti by je jistě ochránili.To tam měly nějaký babinec?Nebo o tom se taky nesmí mluvit?
U vás v Boleslavi se také ženy srocují na Sylvestra u nádraží,kde se většinou pohybují pochybné živly?
Jinak máte pravdu.Když se podívám na naši a německou televizi ,vidím dvě Německa.Které je to skutečné?
Možná,kdyby v té německé dali také jednostranně zprávy o dění v ČR-dcera hejtmana ubiodána,nedávno v Bílině ubodána též žena z NB,žena v MB pobodána do krku,málem vykrvácela,,v pražském metru pobodán do krku pro zábavu Slovákem muž a podobné poslední zprávy z Novy,taky by z nás měli strach.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - divoký Silvestr - pokračování

Jedno ale říká Heribert Prantl, komentátor Süddeutsche Zeitung jasně už teď: „Hostitel si od kriminálníků rozhodně nemusí nechat nic líbit. Pokud byli mezi pachateli uprchlíci, připravili se sami o nárok na ochranu. Můžeme je odsunout.“ A dodává: „Nemá cenu diskutovat o bezprávních zónách; právo platí v Německu všude a bez výjimky. Je třeba ho jen prosadit.“

http://svobodneforum.cz/po-divokem-silvestru-v-koline-odvolan-policejni-reditel-pod-ministrem-se-houpe-kreslo/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Už jsem to tady napsal 7. ledna:

Virtuální "Holý" od novoborského nádraží nás opakovaně krmí podobnými nesmysly. Asi je to následek toho, že soustavně sleduje sputniknews a je exemplární součástí hybridní ideologické války.
Má vůbec smysl jeho nesmysly vyvracet? Za nějaký čas ty dnešní potichu opustí a bude hlásat ÚPLNĚ JINÉ (HOVADINY). Soudný čtenář si o něm myslí svý a nemůže ho přece brát vážně.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Holý, vy už víte, že Donald Trump bude americkým prezidentem?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Trump ne Trump, poslední dobou se začínají objevovat zajímavé zprávy, třeba:
http://www.novinky.cz/krimi/391482-kazda-vterina-byla-jako-vecnost-popsal-taxikar-cestu-s-bezenci-po-kradezi-v-nocnim-klubu.html

nebo:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/391489-kolin-strhl-lavinu-svedska-policie-pres-rok-tutlala-osahavani-nezletilych-divek-na-festivalu.html

Co by na to asi řekli vědci? Já myslel, že ti uprchlíci jsou většinou zbídačené rodiny, či doktoři a inženýři, chudí a potřební? No, možná taťkové od rodin osahávají po Evropě mladá děvčátka, a zbídačení inženýři jezdí si vyhazovat z kopýtek do bordelů.

Možná nebylo ale správné, varovné a opatrné hlasy, které se od začátku ozývaly, umlčovat či zlehčovat. A nebo to na stará kolena vidím špatně, to je taky možné.

:-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Co by řekli vědci? To, co každej: Organizované osahávání je prasáctví. Je dobře, že se německá (i švédská) policie probrala. Pachatelé budou vypátráni a potrestáni, protože si prostoduše sami své řádění nahrávali. Jen to bude nějaký čas trvat.

Uniká mi ale zdrcující logika ironického podtextu 3. odstavce. Uprchlíků je za loňský rok 1 100 000, silvestrovských osahávačů byly 2 000?
Vyslovovat na podkladě tohoto incidentu bohorovné soudy o sociálním složení, postojích, případně zločinných úmyslech těch "zbývajících" 1 098 000 lidí? Vyslovený nesmysl - "většina" jsou přece statisíce! Podobně primitivně to zneužívá Pegida nebo teď "naši" odpůrci Tříkrálové sbírky (ačkoli ta nebyla vůbec určena pro uprchlíky).

Fakty podložené varovné hlasy ignorovat nikdo nemá, souhlasím. Mezi ně ale nepočítám Konvičku a spol.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Včera dávali na krimizprávách,že v Jihlavě na Sylvestra znásilnila skupina mužů ženu a od té doby došlo k několika dalším znásilněním-Kupodivu v tisku nic !
Zato jsem se dozvěděl,že na Jihlavsku došlo za minulý rok k 14 ohlášeným znásilněním,těch neohlášených ale bude daleko více.Kam se na nás Mohamedáni hrabou.
A teď dávali reportáže ze Sýrie.Civilní obyvatelstvo,které neuteklo,pomalu umírá hlady.
Jinak vytahovat případy taxikářů v zemi,kde se běžně vraždí,už mi připadá jako zoufalost sama
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/cernakronika/vrazdy-taxikaru-nejsou-nicim-vyjimecnym-podivejte-se-na-jejich-prehled.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - ještě k Silvestru

Ještě jednou na totéž téma:

Mariam Lauová ,politická korespondentka deníku Die Zeit, napsala pro Financial Times komentář, při jehož čtení se možná budou tetelit ti v Budapešti, Praze, Bratislavě a Varšavě, kteří nepokrytě vítají silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem a jinde s poukazem na to, že jim konečně dává vývoj za pravdu, když říkali, „že se Němci zbláznili“.
Autorka píše, že než se Německo pustí do gigantického programu převýchovy (= uprchlíků), musí se především soustředit na nastolení veřejného pořádku.
Obtěžování kolem kolínského hlavního nádraží trvá roky, stejně jako kradení mobilů. Silnou policejní přítomnost ale tradičně odmítá koalice SPD a Zelených v Severním Porýní-Vestfálsku.
Nakonec ale autorka skeptické Čechy moc nepotěší: Záchrana lidí z hororů války v Sýrii zůstává noblesním počinem. Kdyby všichni nenechali Německo ve štychu, ke Kolínu nemuselo vůbec dojít... Vzdát se otevřenosti kvůli stovkám chuligánů by byla chyba.
Poznámka autora Monitoru: Německo má skutečně obrovské potenciální zdroje v podobě velkého rozpočtového přebytku, které může nyní masivně investovat do policejní přítomnosti, bezpečnosti a ochrany pořádku. Tuto skutečnost většinou čeští komentátoři podceňují.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/machacek-nemecko-a-poradek-093-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A160112_132922_monitor-jana-machacka_ELE#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Holý Berane a co vaše Novoborská výjezdová protifašistická družina? Oprášili jste plakáty a transparenty Stop neonacisnu! nebo Dnes oslava nacismu?
Já bych řekl,že nyní musíte mít napilno ! Nemáte to daleko tam,kde se mluví o semletí lidí na masokostní moučku,volá se po otevření bývalých nacistických koncentráků.
Pochlubte se taky jako dříve místním čtenářům svojí protinacistickou činností
Nebo si trufnete pouze na malého,postaršího a slušného pana Tichého?
Nejste náhodou již taky na jiné barikádě?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Zatím se jako stádo chovají ti různí Beranové,Holí,Bumerangové a lidé kolem nich .
A co ta výjezdová protifašistická družina?Pochlubte se nezištným bojem proti neonacismu.Pokud tedy neměl pravdu ten recenzent -Kdo je tady nácek?
A jako konzervativní člověk vyznávám tradičního Sylvestra.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Myslet, myslet vlastní hlavou neznamená někam konvertovat, pane Holý. Řekl bych, že spíše naopak.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Tak pane Holý Berane,kdy se pochlubíte,jak vaše výjezdové protinacistické družstvo dojíždí protestovat proti neonacistickým a nacistickým projevům do Drážďan?
Spíše to vypadá na to,že cílem je pan Tichý a neonacismus vás absolutně nezajímá.
Vypadne vám taky z hlavy něco vlastního,než neustálé napadání pana Tichého, nebo pouze budete přeptiskovat články jiných?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Nutíte? Vy jste jak ten Haškův hostinský, co mluví i za hosta: "Dá si pán pivíčko? No jakpak by si nedal. A k pivíčku papričku? No jistě, co jiného než papričku. S rohlíčkem? No jakpak jinak než s rohlíčkem." Jediné, co host opravdu musel, dodává Hašek, všechno to zaplatit. Tedy nejste úplně jako ten hostinský. Ta paprička s rohlíčkem dle dobových svědectví bývala opravdu dobrá.

P.s. vidím, že jak se blíží ten 30.leden, nejste k udržení, už už musíte kamsi posílat lidi, jejichž názory se vám nelíbí .

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

P.s. mně na těch násilnících či vochmatácích vadí to, že jsou to násilníci a vochmatáci (což víme). Vám více to, že jsou to "mohamedáni" (což se zatím jen domýšlíme). Je vochmaták "nemohamedán" menší hnusák než vochmaták mohamedán?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Jestli ona za většinu z nás nemluví i hostinská Merklová s pohostinskými sluníčkáři : " Dá si občan hostitel Afgánce? No jakpak by si nedal. A k Afgánci Somálce? No jistě, co jiného než Somálce. S Marokáncem? No jakpak jinak než s Marokáncem." Jediné co občan hostitel opravdu musí, všechno to za hosty zaplatit.
A dát si opravdu dobrou papričku s rohlíčkem? Až po večerní modlitbě, máme ramadán.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Vochmatáci byli, jsou a budou. Mezi mohamedány i nemohamedány. Blbý je, když těch nadržených vochmatáků, co neměli rok ženskou, přijede do města najednou celý konvoj.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

váš rozhovor je myslím mimo cestu. Snažil jsem se to vysvětlit již výše, ale část zdejších "diskutérů" to nepochopila a část nechtěla pochopit. Nejde přeci o to, zda "násilník a vochmaták" je muslim, nebo křesťan. Oba dva zaslouží adekvátní trest jejich postavení.
Hlavním problémem je to, jak o celé věci referovala či spíše nereferovala většinová média. A nejen o tom Silvestru!
Evropa totiž dojíždí na svou přehnanou politickou korektnost! Bojíme se říct pravdu. Proč se záporné správy o imigrantech nezveřejňují či potlačují při nejmenším?
Sedněte si třeba s Němcem do hospody, co vám řekne o imigrantech a celé situaci kolem toho. Ale současně Vám řekne, že to, co říká vám by na veřejnosti nikdy neřekl. Proč jsme to v Evropě tak dopracovali, že neumíme/nesmíme nahlas říci pravdu?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Věděl byste o tom, kdyby se to "nesmělo" nahlas říkat ani psát? A odkud to teda víte?
Snad jde o to vyhnout se oběma extrémům. Výhoda fungující demokratické společnosti (v Německu) je v tom, že je "poučitelná", odstraňuje neracionální výkyvy a vyvíjí se.
Proto taky může být zdravě sebevědomá. Je o tom třeba tenhle článek:

http://svobodneforum.cz/jan-martinek-nemci-uprchlickou-krizi-zvladnou/
"Není to proto, že si vedou hospodářsky tak skvěle. Důvod je hlubší, a právě i on je příčinou všech německých, nejen hospodářských, úspěchů. Spočívá ve způsobu řešení problémů. Ne, nejedná se o žádný nový a už vůbec ne o převratný způsob. Naopak, měl by být samozřejmostí všude, při řešení jakéhokoliv problému. Ať už problému jednotlivce, rodiny, komunity, nebo států. Jde o racionální, a právě proto je asi tak těžká, analýzu situace, nalezení optimálního řešení a jeho následnou realizaci. Kolik jednotlivců to dokáže? Kolik z těch, co se o to pokusí, zvládne důsledně hubnout, přestat kouřit? Na úrovni států jsou podobné vlastnosti ještě vzácnější. Státy jsou složeny z mnoha takových individuí, a tím jsou těžkopádnější, svázané mnoha neefektivními a často i zbytečnými procesy. A to jsme se ještě vůbec nedostali k procesům v hlavě: předsudky, vůle (abych jmenoval aspoň některé)...."

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Tichý, čekal jsem od Vás nějakou takovouhle reakci. Problémy více méně bagatelizovat, ale nepostavit se k nim čelem. Vy tady vlastně informujete stejným způsobem jako většinová média. Dáváte sem pouze optimistické a pozitivní příspěvky. A když někdo upozornění na nepříjemné věci, tak šup a snažit se to zlehčit.

A ten článek? Autor píše to, co vidět chce. Lze nalézt mraky podobných článků, ale jinak zaměřených.

S čím souhlasím je, že by mělo jít o to, vyhnout se oběma extrémům....

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl Soros tahá za nitky

Trochu jiný názor. Obecně si myslím, že europapoušků ubývá. Realita migrace je umrtvuje.
http://svobodnenoviny.eu/soros-taha-za-nitky-na-obou-koncich-syrskeho-uprchlickeho-chaosu/
Pro představu, část článku.
Šalakova studie odhalila, že 93% všech tweetů o Německu obsahovalo pozitivní zmínky o německé pohostinnosti a uprchlické politice. Některý vzorky:
 Německo ano! Levičáci stříkají graffiti „Vítejte uprchlíci“ na vlak v arabštině
 Skvělí lidé – video, kde Němci vítají syrské uprchlíky ve své komunitě
 Respekt! Fotbaloví fanoušci říkají „Vítejte uprchlíci“ po celém stadionu v Německu. Tento vlak s arabským graffiti projíždí Drážďany vítajícími uprchlíky: (ahlan wa sahlan – vřele vítejte)
 „Milujeme Německo!“, křičí radostní uprchlíci na mnichovském nádraží
 Tisíce vítají uprchlíky v Německu – Sky News Australia
 Ať se toto německé město, které vítalo autobus se syrskými uprchlíky vítacími transparenty a květinami, nachází kdekoliv – děkujeme.
A teď přijde skutečný kladivoun. Převážná většina těchto tweetů „Německo vítá uprchlíky“nepochází z Německa, ale ze Spojených států a Británie, dvou zemí namočených až po krk v krvavých činech ISIS a Al-Kajdy a bezpočtu dalších teroristických gangů řádících v Sýrii v posledních čtyřech letech.
Šalak analyzoval 5,704 původních tweetů obsahujících spojení “Uprchlíci vítejte“ a název země, která je vítala. Ukázalo se, že téměř 80% všech tweetů tvrdilo, že Německo je nejpřívětivější země v Evropě. Druhou nejpřívětivější zemí bylo Rakousko, s 12%. Nicméně studie také zjistila, že ony tweety „Německo vás vítá“ neměly původ v Německu. Více než 40% všech tweetů mělo původ v USA, Británii nebo Austrálii. Pouze 6,4% jich mělo původv Německu (důkaz, že jde o válku námořní frakce proti eurasii – p.p.).
George Soros je také Taťka Štědroň financující nový mozkový trust EU s názvem Evropská rada pro zahraniční vztahy (ECFR). Na internetové stránce ECFR je úvodník s názvem „Pokud Evropa chce zastavit utonutí, musí je nechat létat“. Sorosův mozkový trust tvrdí, že hlavním důvodem, proč si přivandrovalci volí lodě, je direktiva EU 51/2001/EC: „Tato direktiva EU byla schválena v r. 2001. Řečeno jednoduše, stojí tam, že dopravci – ať již aerolinky nebo lodní společnosti – jsou zodpovědní za zajištění, že cizí státní příslušníci přející si cestovat do Evropské unie mají platný cestovní doklad. Pokud takovýto cestující dorazí do EU a je vrácen zpět, jsou aerolinky povinny zaplatit účet za jejich leteckou přepravu domů.“ Jinými slovy, „otevři bránu nebes dokořán, milý bože“.
Sorosovy syrské nevládní organizace buší do válečných bubnů
Cynismus Sorosovy výzvy, aby daňoví poplatníci EU zatáhli účet a přijali miliony nových uprchlíků, aby je letecky přepravovali bez papírů, a další, je jasný, když se podíváme na tutéž Sorosem financovanou síť nevládních organizací aktivních v Sýrii, které se pokouší vytvořit propagandistické pozadí pro získání souhlasu s další americkou „bezletovou zónou“ nad Sýrií, jak to bylo učiněno proti Iráku po r. 1991 a proti Libyi v r. 2012, aby se mohly tyto země vybombardovat do doby kamenné.
Jedním z klíčových internetových obhájců americko-britské „bezletové zóny“ nad Sýrií, něčeho, co ruská intervence po 30. září de facto zablokovala, je organizace známá jako Avaaz.

Co na migraci říká Kaczyński: Kdo láká ekonomické imigranty jako magnet?
https://www.youtube.com/watch?v=i7G2Uo_4qnM

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

To je pravda. Vochmatákům bez rozdílu předstírané či popírané víry je třeba měřit stejným metrem - pěkně tvrdým. To jest i českým. Jen loni bylo podle policejních statistik nahlášeno v ČR přes 500 znásilnění. Kolik asi bylo neohlášeného vochmatáctví? Zejména na různých masových akcích, najmě takových, kde alkohol teče proudem?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl Soros tahá za nitky

Kaczyński mluví nejen o migrantech On taky říká, že katastrofa polského letadla u Smolenska byl ruský teroristický čin. Závěry o věrohodnosti toho, co ten pán říká, ať si udělá každý sám.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Po útocích v Turecku a nejlidatnější muslimské zemi Indonesii pochopí snad i Beran Holý,že nejde o Německo,Evropu,křesťanství a migranty.Nejde ani,jak správně poznamenal Obama o Islamský stát.Jde o zlo a fanatismus.A fanatiků se najde i tady dost.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Trochu pozdě, ale přece k "trochu jinému názoru" vltavína.
Europapoušci - skutečný kladivoun - Taťka Štědroň - buší do válečných bubnů... co tím chtěl básník říci?
Ruský akademik Šalak jako autorita přes tweety? K zjištění, že Německo je nejpřívětivější země přece stačí číst třeba naši diskuzi. Používáte někdo vůbec pravidelně Twitter?

2 citace z dnešní MFD (o žalobě na Twitter v USA):
Masivní růst ISIS v nejobávanější teroristickou skupinu na světě v posledních několika letech by bez Twitteru nebyl možný.
a:
Právě Twitter je kvůli vysoké míře anonymity jedním z hlavních informačních kanálů radikálů. Jen ISIS zde má podle odhadů neziskových organizací 70 tisíc účtů, z toho nejméně 80 oficiálních. Tyto profily chrlí do světa až 90 příspěvků každou minutu...

(A prosťáčci šíří jejich propagandu po světě i po Českolipsku prostřednictvím journal-neo.org, Svobodných novin bez cenzury a v překladu - taky anonymního! - zvědavce.org.)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Zapomněl jste Co na migraci říká Kaczyński: Kdo láká ekonomické imigranty jako magnet?
https://www.youtube.com/watch?v=i7G2Uo_4qnM

Obecně si myslím, že europapoušků ubývá. Realita migrace je umrtvuje.
Našim prosťáčkům se to zatím vyhýbá. Změna nastane až to přijde oficiálně z Bruselu, pardon z Berlína.
I když i tam se pohledy na věc mění.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Jako vždycky: myslíte, že si vltavín nejdřív přečte, co mu tady adresujeme?
A ještě pro "Holého" (viz jeho 14.leden 2016 - 15:59), aby to rozhodně nepřehlídnul:

Z 31 uprchlíků, které Dreier dopravil do Berlína, chtějí v metropoli zůstat jen dva. Ostatní se rozhodli vrátit do Landshutu. Běženci uvedli, že jim představitelé okresu slíbili, že v Berlíně dostanou byty, vedení metropole jim však nabídlo pouze místa v ubytovnách podobného druhu, v jakých žijí v Bavorsku. Podle Tagesspiegelu se běženci cítili PODVEDENI a ZNEUŽITI k Dreierovým politickým účelům.

(I oni mají víc rozumu než "Holý".)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pan Tichý se proměnil v množné číslo.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Tak "Holý" už se projevuje jako kovanej rasista a je na to dokonce hrdej. On je (asi?) bílej - a odborník na nižší rasy je pro něj veterinář. Až by se splnil jeho návrh cedule v CL-bazénu, byl by to další důkaz naší zaprděnosti ve srovnání s civilizovanou Evropou :)

Ani ten článek nedočetl:
„Říkám zcela jasně, že o našem respektu k rovnosti mezi muži a ženami nebudeme v Německu diskutovat," prohlásil Markus Schnapka ze sociálního úřadu města.
Uprchlickou ubytovnu navštívil a běžence s důvody zákazu seznámil. Řekl také, že jakmile město od sociální služby dostane vyrozumění, že běženci zásady chování k ženám chápou, ZÁKAZ SE ZRUŠÍ. Radnice tvrdí, že tímto opatřením nechce dlouhodobě trestat nevinné.

Jako vždy: "H" si něco povrchně přečte, část zkopíruje - a snaží se zblbnout nepozorné a stejně povrchní čtenáře.

Tady je vhodný protijed, "H" by se jistě taky odmítal koupat s panem doktorem ve stejném bazénu:
http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/odchod-oblibeneho-lekare-vyvolal-vlnu-solidarity-20160115.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

jo, jo, to je to multi-kulti a inkluze :-)

Já prostě se svým myšlením občana střední třídy, který tvrdě pracuje, má slušný plat, po práci si užívá, má rád život a svoje děti, svůj národ a jeho dějiny, prostě nějak ty moderní trendy nechápu.... už sem asi starej :-))

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

To by byla dovolená, přijet na válečku do Antalie či k Rudému moři, a tam najít na pláži ceduli, že těm vybledlým sviním ze střední Evropy tady nenaléváme. Odpoledne po příletu by bylo školení, na němž by se turisté dozvěděli, že v jejich kultuře není zvykem celý den se válet na pláži a chlastat Efez.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

pane Bárto, buď záměrně, nebo z nerozumu, si pletete pojmy a dojmy. Turismus je přeci něco jiného, než migrace, ne? Má někdo něco proti turistům z jiných zemí a kultur, kteří navštíví Evropu?

A nebo jest to dle pořekadla, kdo chce psa býti, hůl si vždy najde? :-)

Myslete člověče ;-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Jasně, je v tom rozdíl. Oni sem migrují v rámci boje o život, my k nim proto, že v létě máme hovno co na práci. Společné máme to, že si všichni myslíme, že ta naše kultura je ta správná. A ti druzí by ji měli přijmout.
Tím se nechci nikoho zastávat, jen se snažím nějak zkoncentrovat svůj názor. Jinak jsem typický výplod naší kultury: nechci tady žádný vetřelce, rád bych k nim jezdil na čumendu a vadí mi, že zrovna teď do Sýrie nemůžu. A co se týče Holého: brzo mu jeho účet za ty jeho rasistický kecy zruším. Stále čekám, že se zdejší komunitě diskutérů omluví, že se třeba opil nebo tak něco.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Technická: von ten "H" ale v kontextu vůbec nerozlišuje mezi turistou z Afriky nebo Asie - a migrantem. Zvěrolékař je podle něj odborník na oba dva :)

Pane kolego, až "Holého" zablokujete, oddechneme si všichni. (Do chvíle, než se jako Kostěj Nesmrtelný vynoří pod novým nickem...)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Myslím si, že i takoví lidé mají právo na názor, ale on je na hranici zákona. A tento web má nějakého majitele, který zodpovídá za příspěvky i podobných nácku a rasistů. Takže si počkám na omluvu a úpravu příspěvku.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Jenom K Holého migrantům.Byl jsem dost dlouho v CL nemocnici.Stojí dnes hodně i na migrantech.ukrajinci,rusky,arabové,černoši.
Bohužel dnes jeden migrant z Tanzanie,oblíbený lékař zemřel.Ženy,které odrodil smutní,Holý jistě ne.
Jen nevím,co kdyby ty zdravotníky-migranty napadlo jít v České Lípě do bazenu.Co kdyby narazili na Holého?
Včera dopoledne docela ostře na ČT 24 hovořili na adresu vlády zástupci Svazu průmyslu a dopravy,že nejsou schopni využít migranty.V naší ekonomice je potřeba až 60tis.pracovníků na dělnických až středních pozicích.Prý se to negativně projeví v dalším období

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Nevím, jestli má blokace nějaký smysl. Je to jednak cenzura, jednak si může okamžitě zřídit nový účet. Ale dělejte, jak myslíte.

Pravdou je, že Evropa si to svým přístupem k migraci podělala, vědci nevědci, a teď už je pozdě bycha honit.

I když teď už je to jedno, stále jsem se nedozvěděl, proč mám migranty na hranicích vítat. I když prý je to v nějakém zákoně.... ale vítačů nějak ubylo v poslední době, nebo možná nejsou tak vidět, tak jsem si myslel, že bych vyrazil na hranice s plyšákama alespoň já.
Jenže třeba ty zatrolené ploty staví čím dál víc zemí. Není v tom nějaký zmatek, já ho mám.... :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Nevím, proč mluvíte o cenzuře. Ať si doma říká, co chce, ale tady se pohybuje na serveru, který má nějakého majitele. Představte si situaci, že se vám někdo vykadí na zápraží, vy to uklidíte a on pak bude zpoza plotu křičet, že jste cenzor. A já tu jeho větu za jedno velký lejno považuji, je to zkrátka za čárou.
Nevím, kde se vzal pojem vítač. Znám lidi, co jeli do Makedonie nebo Maďarska pomáhat, ale nevím o nikom, kdo by stál s plyšáky na hranicích. Přece každý soudný člověk by byl raději, kdyby situace vypadala úplně jinak. Migrace byla a bude, v rozumné míře je asi prospěšná, to by nám mohli vysvětlit demografové, ekonomové. Tohle je spíše stěhování národů v přímém přenosu. NAvíc na tom asi někdo dost vydělává.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

vítači s plyšákama byli v TV ve zprávách. To, že bychom měli běžence na hranicích vítat tady hlásal pan Tichý, když jsem mu napsal, že já nevidím důvod na vítání, odkazoval se na nějaký zákon.

Jinak já se přiznám, že příspěvky páně Holého nečtu, myslím, že jest to ztrátou času, tudíž nemohu posouditi jejich společenskou závažnost. Takže jsem to možná i s tou cenzurou přehnal, se omlouvám :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Musím se ozvat:
O "povinném" vítání na hranicích jsem NIKDY tady nepsal. Jen jsem vám, pane Beneši, připomínal, že VZÁJEMNÁ komunikace je nezbytnou podmínkou úspěšné integrace.

"H" volí otevřeně rasistické a hnusné kecy.
Vy tady opakovaně zdůrazňujete, že žádný migrant od vás nikdy neuslyší vstřícné nebo přátelské slovo (ani obnošeného plyšáka byste zřejmě dítěti ze Sýrie nedal, když to furt tak ironizujete).

V obou případech ale NEGATIVNĚ ovlivňujete průběh integrace ("H" samozřejmě mnohem víc, někteří cizinci taky umějí česky!), protože je to SOCIÁLNÍ PROCES MEZI DVĚMA STRANAMI, těmi příchozími - a těmi domácími.
V Německu tohle vědí už od začátku, protože mají praktické zkušenosti z minula.

PS: V zákoně je právo na azyl, to s tím přece souvisí.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Tichý, je to trošku jinak, než píšete, ale co s tím již naděláme :-)

Nevím, jestli já osobně negativně ovlivňuji proces integrace, ale je pravdou, že já jsem svou podstatou proti integraci a proti multi-kulti. To prostě a jednoduše nefunguje. Nehledě k tomu, že nevidím vůbec žádné výhody v multi-kulti.
Nerozumím stejně tak tomu, proč by se měla domácí strana nějak sociálně procesovat s nějakou stranou příchozí. Běženci jsou jen přítěž pro evropskou kulturu, nic ji nepřinesou a znamenají ke všemu její konec. Já prostě na tom co se děje nevidím žádné positivum. Tak proč bych tomu nějak výrazně pomáhal.
Současně mi prosím nepodsouvejte, že tvrdím něco, co jsem nikdy neřekl - třeba o tom obnošeném plyšáku. Nevím jak Vy, ale já na charitativní věci přispívám pravidelně každý měsíc a to docela slušně!

A ještě mě napadá jeden příklad. Přijde mi totiž divné, že zde obhajujete uzavření basénů v Německu pro běžence do doby, než se naučí respektu k ženám. Já bych ve Vašem případě spíš pochopil, kdyby jste prosazoval stejný koncept, jako u koupání se oblečených Arabů v basenu v Hradci Králové. Tudíž zvláštní hodiny v německých basenech pro domácí a zvláštní pro přistěhovalce. Nebo ne?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Tak jsme se dočkali ubohé polo-omluvy za údajného zvěrolékaře, jako by ten CELEJ příspěvek v obvyklém popůlnočním rauši "Holý" nenapsal, viz 16. leden 2016 - 0:14.

Pro pana Beneše: Nemohl byste vysvětlit, co myslíte pojmem multi-kulti a proč jste proti? Co nefunguje ve Švýcarsku (které kdysi chtěl mít Beneš za vzor)? V USA a dalších zemích, které nevyhnaly/neoddělily všechny menšiny? Nezdá se vám, že ČR patří v dnešním světě mezi velmi řídké výjimky?
O vzájemném obohacování kultur dávno uvažují chytřejší hlavy než my.
Co jiného je Schengen, který platí i pro integrované příchozí odkudkoli, pokud v EU získají občanství?
Myslím, že neprávem zobecňujete pochopitelné současné problémy.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Tichý, jestliže máte Švýcarsko jako stát, který je multi-kulti, pak proti tomu nic nemám. Pod pojmem multi-kulti si já osobně nepředstavuji soužití lidí z různých národů, mluvících třeba i různým jazykem, ale kteří pocházejí ze stejného kulturního prostředí. Což je třeba to Vámi vzývané Švýcarsko.
Tedy, jestli je podle Vás obyvatelstvo, které žije v Schengenu společností, která se dá označit jako multikulturní, tak pak souhlasím. Šengen je podle mne velkým výdobytkem evropské civilizace. Ale dá se prostor Šengenu označit za multi-kulti? V Německu žijí Němci, ve Francii Francouzi v Česku Českoni :-) každý ve svém státě. Multikulturní prostředí to je, ale není to to, co jsem měl na mysli.

Já si představuji pod označením multi-kulti něco spíš jiného. Co ale nefunguje, Je to soužití lidí naprosto rozdílných kultur, z naprosto rozdílných kulturních prostředí. V USA to nefunguje úplně dobře, i když mají již hodně let za sebou a integrace muslimů v západních zemích také nefunguje.

Já nemám ničehož proti vzájemnému obohacování kultur. Ale jde o to slovo obohacování! Né jejich vzájemné ničení! Tím, že budeme do Evropy zatahovat arabské zvyky naši kulturu ničíme. Stejně tak jako vývozem evropského myšlení do muslimských zemí.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Mně připadá, že se nakonec skoro shodneme.
Žádný odborník (sociální psycholog, politolog, fundovaný historik apod.) se, pokud vím, neodhodlal k zobecňujícímu výroku "kultura X je s kulturou Y naprosto neslučitelná, jakýkoli pokus o soužití skončil a vždy taky skončí neúspěchem, konfliktem nebo tragédií". Jisté tendence lze jistě vysledovat, ale nakonec záleží na osobnosti a postojích jednotlivce, který do jiného kulturního prostředí přichází - a taky: jak ho toto prostředí přijme.

Proto považuju laické soudy jako "islám je s Evropou neslučitelný" nebo "integrace je jen utopie" za jednostranně pesimistické. Ostatně sama anticko+židovsko+křesťanská Evropa je přece v základu multikulturní. A globalizovaný svět už ani jiný být nemůže. Měli bychom to tedy vzít na vědomí a potencionálním konfliktům raději předcházet, než se v nich rochnit nebo vytvářet nové (viz tady náš expert "H").

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Už jsem tu jednou napsal, že ti vochmatáci mají být dle zákona potrestáni a podle možností vyhoštěni. Podle možností proto, že ono je i dost vochmatáků českých, které bohužel ze země dost dobře vyhostit nejde. Tuhle "kulturu" nám sem opravdu nikdo importovat nemusel, ta je tady doma "od počátku věků". Až teď to vypadá, že vochmatáci to budou mít SNAD i u nás těžší, na masových akcích, jako je třeba to české slavení Silvestra, různé pivní festivaly apod. A, rovněž se musím opakovat, mně jde hlavně o to, aby se "vochmatákům všech zemí světa" zatnul tipec, jakkoliv to bude obtížné. Vám zjevně o to zase tu něco nakydat na uprchlíky, ať už se vochmatu účastnili, nebo ho odsoudili.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Proč ty útoky relativizujete?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Podívejte se na kapitolku Sex jako tabu (včerejší 168):
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10117034229-168-hodin/216452801100117/

A ještě článek, kterej napsala Angličanka pro pana Beneše:
http://svobodneforum.cz/nerikam-mu-kdyz-jdu-na-rande-pise-reporterka-ktera-si-vzala-do-bytu-syrskeho-uprchlika/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Spíše, proč Vy chcete, pane Chote, aby se čeští lumpové schovali za cizí lumpy? Žijeme v ČR, uprchlíci tu prakticky žádní nejsou. Logicky tedy našim ženám hrozí daleko větší nebezpečí od českých vochmatáků.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Ale no tak, pane doktore! Naprostá většina diskuse je o imigrantech v Evropě - nejen v Česku. Zde jich je (z této, podle mého soudu uměle vyvolané vlny, jinak zde totiž máme desetitisíce a statisíce Ukrajinců, Vietnamců ..) skutečně prozatím nevelký počet. A ti Vaši "vochmatávači" se tak zatím projevili především v Německu, na to se poukazuje, tak do toho netahejte "domorodce". Motivace "domorodců" navíc zřejmě není dána "kulturní tradicí", ale spíše pudem, že ... Takže tuto "tradici" neschovávejte za obviňování "domorodců" - ostatně, o tom, jak se kvantita umí změnit v "kvalitu" jste již jistě slyšel.

Hezký den

F. Chot

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Ale no tak, pane Chote! Jsme jeden lidský druh, ač se tu mnozí snaží vehementně naznačovat, že je tomu jinak - už to kdosi v minulosti zkoušel a skončilo to jednou z největších tragédií lidských dějin. Měli bychom se z toho poučit a nezkoušet to znovu. "Z kultur ač jsme různých", ty pudy máme všichni společné. A tudíž i tu motivaci u těch vochmatávačů. Snad si nemyslíte, že se do toho vochmatu pouštějí neradi a s mrmláním, že holt jen chtějí dostát těm otravným folklórním zvykům?! Tu i tam puštěni postpuberťáci z řetězu, chovaj se - inu jako vodvázaní. Fotr s pádnou rukou na ty i ony, to je účinné řešení. A roli toho fotra si klidně může zahrát stát a jeho represivní orgány, pokud fotři biologičtí či náhradní se k tomu nemají. P.s. co Vy máte s těmi domorodými vochmatávači, že si tak vehementně přejete je do toho nazatahovat? Vy byste jim dal volnou ruku?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Ale, ale, pane Chote, my starší s jakýmkoli diplomem samozřejmě máme povědomí o zákonech dialektiky. Jenomže psát o "kulturní tradici" na podkladě excesu několika tisíc adolescentů je pavědecké zobecnění, Engels by vás nepochválil. Nebo snad z řádění fotbalových rowdies (kdekoli) si troufáte vyvozovat hypotézy o kulturní tradici dané země nebo celého národa??!

Na Sex jako tabu jste se zřejmě vůbec nepodíval?
A víte o téhle novince?
http://svobodneforum.cz/silvestrovske-utoky-copak-si-arabove-umeji-chut-na-sex-naplanovat/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl,co prozradila státní zástupkyně

Ve včerejších OVM /17.min./ prohlásila Lenka Bradáčová...V ČR je ročně objasněno zhruba 100 tis.trestných činů / neobjasněno ???/ a v 94 % je viník potrestán.Majetková trestná činnost vloni dosáhla výše 25 mld.Kč,zajištěno 8,5mld.
Pokud ta čísla aplikujeme na běžence,tak aby nás dostihli,museli by ročně spáchat minimálně 10 tis.trestných činů, tzn.30 denně.A za rok každý z nich, od starců po nemluvňata ukrást 2500 Kč.
Pak by nás dostihli.
V Ústí se ubíjejí důchodci do bezvědomí pro pár stovek.Ale co je to proti tomu,že v utečen.táboře pro muže v Maďarsku se poprala skupina mužů a ještě házela kameny na policisty.To plní čelné stránky masmediíí.
Pro nepřemýšlivé fanatiky je to zpráva,co chtějí slyšet.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Holý, doporučuji vám jako terapii kapinku se dovzdělat. Přečtěte si Starý zákon. A dělejte si čárku, kdykoliv se tam dočtete o nějakém zvěrstvu, o něčem, co se nesrovnává s naší kulturou, s našimi dnešními civilizačními zvyky. Pořiďte si na to hodně tlustý sešit. A až dočtete, můžete sem napsat malou esej na téma (ne)umění interpretace dobových textů.

Nahoru

Skóre- islám versus křesťané. Islám jasně vede.

Mirku doporučuji se i Vám kapínku dovzdělat.
Vraťte se zpět k doktoru Billu Warnerovi.

Pan Dr. Warner je z USA a je bohužel názorově osamocen. Nemá petici. Bohužel.
Sděluji tři videa. První a třetí trvají cca 2 až 3 minuty. Druhé je delší, něco přes hodinu. Doporučuji to vydržet!

https://www.youtube.com/watch?v=xRHNopee9wA
https://www.youtube.com/watch?v=Im0IisZ77QI
https://www.youtube.com/watch?v=B6MiiR9XKAY

Pro zlepšení nálady trochu Samkové:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Smrst-Klary-Samkove-Nemci-se-chovaji-jako-autisticke-deti-Stali-se-nebezpecim-pro-Evropu-Ta-prezila-fasismus-nacismus-a-komunismus-Prezije-i-islam-ktery-bude-znicen-415430
Smršť Kláry Samkové: Němci se chovají jako autistické děti. Stali se nebezpečím pro Evropu. Ta přežila fašismus, nacismus a komunismus. Přežije i islám, který bude zničen
Pro info pár odstavců:
V nedávném rozhovoru pro Lidové noviny Viktor Orbán říká: „Evropa rezignovala na vybudování obranné linie na svých hranicích. Místo toho, aby urychleně uvolnila síly a peníze na bezpečí svých občanů, nesmyslně se toho dožaduje Turků. Tím sama sebe pasovala do role žebráků.“ Můžete prosím tento názor okomentovat?
Evropa nerezignovala na vybudování obranné linie na svých hranicích. Evropa rezignovala na sebe samu. Evropa a především západní Evropa ztratila schopnost nazírat na realitu.
Ještě jednu věc bych dodala: bezpečí se nezajišťuje zbraněmi, respektive jenom zbraněmi, to se zajišťuje právem, právními nástroji a vynucováním si dodržování práva. Jestliže Evropská unie žádá zabezpečení své bezpečnosti od Turecka, pak zároveň žádá, aby tak Turecko učinilo pomocí svého právního řádu... ten je na cestě k islámskému právu šaría. Takže pakliže něco chceme po Turecku, přestaňme studovat rozhodnutí Soudu Evropské unie a Evropského soudu pro lidská práva a začněme studovat fatwy...

Rusko bylo po svém angažmá na východní Ukrajině a anexi Krymu v postavení jakéhosi vyděděnce. Zdá se, že se tato situace letos poněkud změnila. Souhlasíte?
No... nevím... Spíše bych to přerámovala takto: Evropská unie považovala Rusko za vyděděnce. A co na to Rusko? Rusko půjde vždy svou cestou. Někdy si, pravda, na řadu desetiletí zajde tak, jak si zašlo s komunismem, ale posléze se zase vrátí na svou svébytnou cestu. Pocit vyděděnectví Ruska není, paradoxně, pocitem Ruska samotného, protože ono se vztahuje pouze samo k sobě, nepotřebuje sebepotvrzení od Evropské unie... Spíš bych to řekla tak, že Evropské unii došel dech. Nejdříve se jí ale zatraceně nepodařila „akce Ukrajina“, potom rozvrat s „migranty“... přitom společné mají obě „akce“ jedno: naprostou neschopnost čelit realitě a vidět ji takovou, jaká je... Paradoxně to může dopadnout tak, že to bude Rusko, které se stane strážcem evropských hodnot, zrazených západní Evropou... a to bez ohledu na anexi Krymu, na občanskou válku na východě Ukrajiny, na angažmá Ruska na Ukrajině. A ti, kteří v západní Evropě procitají ze svého barbínovsko-habermasovského snu, najednou začínají zjišťovat, že pravoslavný chrám je pořád o moc lepší než mešita...
Jak moc ovlivní globální vývoj výsledky, ale i průběh a předvolební kampaň prezidentských voleb ve Spojených státech amerických? Může vyhrát Donald Trump?
To skutečně nevím... Vítězství Donalda Trumpa osobně vnímám jako poslední šanci na záchranu Ameriky takové, jakou jsme ji měli rádi a k jaké jsme vzhlíželi. Musím ovšem říci, že i když Donaldu Trumpovi fandím, mám mezi republikány ještě dva další oblíbence: Bena Carsona, neurochirurga z nemocnice Johna Hopkinse a také mám velmi obdobné názory se senátorem Marcem Rubiem. Oba bych považovala za velký přínos pro USA i pro svět, kdyby byli zvoleni. Zato jsem opravdu přesvědčena, že dost bylo Bushů a kteréhokoliv kandidáta od Demokratů považuji za katastrofu, s výjimkou Hillary Clintonové, tu bych považovala za celosvětovou pohromu.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Ono je tam těch videí ještě mnohem víc. Máme svobodu názoru. Tak holt pan doktor říká, čemu věří (aspoň doufám, že tomu věří). Jiní zas věří na zelené mužíčky nebo na zázračné diety. Důležité je z toho nezblbnout. Jako ta šedesátiletá Italka (viz dnešní Právo), která se tak bála znásilnění, o němž dnes a denně slyšela v televizi, že si prý vlastnoručně vyrobila pás cudnosti, otvíratelný na číselný kód. Jenomže ten kód zapomněla a po marných pokusech se musela vydat na hasičskou stanici v Padově, aby ji osvobodili. Myslím, že se chlapi z té hasičárny chlámou eště dneska.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Tak virtuálnímu "Holému" už zas rychle otrnulo.
Jen jedna otázka pro něj: KOLIK případů znásilnění (nikoli obtěžování), kde je prokazatelným pachatelem uprchlík a obětí "bílá žena", se v Evropě vyšetřuje?
O žádném neví, jinak by ho tady určitě rozmazával.
Na doporučenou 168 se neobtěžoval podívat (Sex jako tabu).

Vybavuje se mi "povedenej" fór, kterej mě udivil už jako kluka před víc než půlstoletím: Žena je nejdokonalejší tvor po člověku! To neříkal žádnej uprchlík, ale bílej macho.
Podívejte se, co říkají naši regionální machové dnes:
http://www.i-noviny.cz/hydepark/krasne-zeny#.Vp4cvbnSn1I
Nešlo by to taky zkarikovat v několika číslovaných bodech?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Jak už to bývá, zprávy o významných světových událostech se rozletí do světa a ke konzumentům dorazí často v různých podobách. Zpráva zdejší pobočky Rádia Jerevan se trošičku liší od verzí, které přináší světový tisk.
Tak ta Italka se prý nebála znásilnění, ale měla obavy ze své vlastní promiskuity. Na hasičskou stanici se nevydala, ale hasiče si zavolala k sobě domů. Pás cudnosti nebyl otvíratelný na číselný kód, ale byl opatřen zámkem s klíčem, který paní ztratila. A ti chlapi z hasičárny se prý nechlámali, ale tvářili se velmi rozpačitě. Otazníky jsou i kolem věku zúčastněné, od šedesáti ji ještě nějaké roky dělí.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Zásadní rekapitulace loňského roku:
Na své letní tiskové konferenci z 31. srpna 2015 Angela Merkelová na téma uprchlíků řekla: „Naprostá většina z nás naštěstí nikdy nezažila pocit naprostého vyčerpání, spojeného se strachem o vlastní život, život svých dětí nebo partnera… Pro zacházení s lidmi, kteří k nám nyní přichází, musí platit jasné zásady. Tyto zásady nevychází z ničeho menšího, než z našich zákonů, z naší Ústavy. Za prvé: je to základní právo všech politicky pronásledovaných na azyl… Ochranu poskytujeme i všem, kdo k nám utíkají z válek… Druhá zásada je lidská důstojnost každého člověka. To je zásada, kterou obsahuje už 1. článek naší Ústavy. Jedno, zda se jedná o našeho občana, nebo ne, jedno, odkud a proč k nám přichází a jaké má vyhlídky, že bude na konci řízení uznán za uchazeče o azyl…“
http://svobodneforum.cz/koho-doopravdy-pozvala-angela-merkelova-a-za-co-nemuze/

PS: A nepřipomíná vám tohle něco?
„Prezident České republiky tvrdí, že integrace muslimů v západní Evropě je prakticky nemožná. Ignoruje přitom všechny muslimy, kteří jsou již v naší společnosti úspěšně integrováni a jsou do poslední tečky úspěšní,“ píše rozčileně Verhofstadt, který tak reaguje na Zemanovo vyjádření v rozhovoru pro Blesk.cz.
„Máme muslimské hasiče, ředitele firem, designéry, učitele, sociální pracovníky, policisty, úředníky, architekty, majitele restaurací, obchodníky, právníky."
Nakonec belgický politik píše: „Zeman se plete, protože to, že má někdo jinou kulturu nebo víru, mu vůbec nebrání sdílet stejné hodnoty, jako máme my, a budovat jednotnou společnost.“
http://svobodneforum.cz/belgicky-politik-verhofstadt-ostre-proti-ceskemu-prezidentovi-zeman-se-plete/

Proč ignorovat Parlamentní listy?
http://neviditelnypes.lidovky.cz/media-smrduta-stoka-ceske-novinariny-dwf-/p_spolecnost.aspx?c=A160118_170314_p_spolecnost_wag

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Už jsem se smířil s tím, že Vy, pane Holý, nikdy nepochopíte, jaký je rozdíl mezi muslimem a islamistou. Že je zhruba stejný jako mezi Němcem a nacistou. A už vůbec nepochopíte, že tím nerozlišováním se stavíte na stranu nepřátel evropské civilizace. Holt vám není dáno.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Opatrná formulace "je připisován" napovídá, že "H" moc dobře ví, že ani tohle není pravda:

...údajný Werichův text není nikde k dohledání a podle všeho je smyšlený. „Po sociálních sítích začala kolovat fotografie s údajným citátem Jana Wericha srovnávající islám s nacismem. Tato věta údajně zazněla ve vysílání rozhlasu 23. září 1938. Český rozhlas prošel svůj archiv, přehled vysílání i noviny a žádné takové prohlášení nenašel,“ uvedl Český rozhlas.
„Víme, že Jan Werich ten den měl jiné starosti, neboť vozil vojáky během mobilizace a můžeme s největší pravděpodobností říct, že se jedná o podvrh. Zároveň se ohrazujeme proti zneužívání dobrého jména Českého rozhlasu v kampani proti uprchlíkům,“ dodal rozhlas.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/fiktivni-werich-o-islamu-samkova-ovcacek-ffx-/domaci.aspx?c=A151104_143629_domaci_jw

Ono to ani nedává smysl (tváří se mile?), když se v té době na hranicích střílelo.
A tak je to u "H" se vším: polopravdy + výmysly + nesmysly. Pořád dokola.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - "Holého" průhledné triky

Můžete spočítat, které z těchto metod Goebbelsův žák pravidelně používá?
http://svobodneforum.cz/jak-si-zachovat-soudnost-aneb-sedm-triku-medialni-manipulace/

Včera třeba podvržený Werich:
1. Hoax
Jde o populární termín pro nepravdivé, poplašné zprávy, které působí dostatečně věrohodně, aby jim publikum uvěřilo a samo je pak šířilo dál. I když se časem ukáže, že sdělení je lživé, náprava či dokonce omluva se už nikdy nedostane k takovému počtu čtenářů jako původní sdělení.

Dnes kickboxer, už zas ten pojem "znásilnění" v titulu článku, uříznutý nos:
2. Zobecnění
Informaci, které chce manipulátor dodat větší váhu a posílit naši emocionální reakci na ni, doplní zobecňujícím komentářem nebo ještě lépe začne popisem obecného jevu a informaci uvede jen jako jeden z mnoha příkladů.

atd.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

V britské sněmovně byl D.Trump veřejně nazván idiotem .Idiota může obdivovat pouze ...... Holý Beran.
Nechtějte,aby si Holý zachoval rozum.Na to nemá.
Jistě však bude pravdou,jak píše.... jsem totiž přesvědčen, že mohamedánská zrůda-manžel oběti již utíká do Evropy.
Ano je to pravda.Přečetl si nějaké zprávy z české nejoblíbenější televize Nova za poslední dva měsíce

Po ubodané dceři hejtmana zůstala dcerka, útočník je ve vazbě
Schizofrenik ze Zlína honil sestru po bytě. Pak ji brutálně ubodal
Nebezpečný pachatel: Ubodal svou přítelkyni, před policií uniká
Muž ubodal partnerku a oběsil se, dvě malé děti zůstaly bez rodičů
Vrah ubodal historika se ženou, byt zkusil odpálit! Kolik dostal
Slováka potrestal soud za vraždy kamarádů! Ubodal je v Praze

Je jisté,že cílovou zemí tohoto mohamedána je Česká republika.Zde se může zdokonalit v práci s nožem.Co nějaký uříznutý nos.Zem s 10 mil.obyvatel,kde se opěvuje snížení trestných činů na pouhých 250 tis.za rok je pro něj zemí jistě zaslíbenou.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Už je to tady - vymyšlené znásilnění:
http://echo24.cz/a/wGUi2/uprchlici-znasilnili-ruskou-divku-propaganda-kremlu-jede

PS: Je dobré o nich vědět:
http://echo24.cz/a/isYwV/42-ceskych-a-slovenskych-webu-ktere-siri-ruske-lzi

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Jak málo Vám stačí, pane, aby Vám ruská propaganda udělala radost.
Rusko je velmi nebezpečné! Ohrožuje světový mír. Říká to i generál Pavel. Ten musí mít přehled. Rusko navíc zbrojí.

Rusko vydá 85 miliard dolarů. Je to částka , která ohrožuje světový mír.

Aby naše děti, ženy mohly žít v míru, musí USA vydat na zbrojení jen 610 miliard.
Jsou to peníze, které si americké rodiny rády odtrhnout od úst.
Díky těmto financím na zbrojení, mohou pak migranti svobodně táhnout do SRN, kde se migranti podle klíče rozdělí do zbývajících zemí EU.
Když to nepůjde po dobrém máme v záloze humanitární bombardování. Ekonomika poroste. Nahoru půjdou i důchody.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Průhledná kremelská propaganda by tolik nevadila, kdyby jí tolik našich prosťáčků nenaletělo a nešířili ji ze všech sil dál. Nevelký pokrok je v tom, že nepoužíváte klasické pojmy "boj za mír", "vojensko-průmyslový komplex" a "americký imperializmus". Ale ty už ani v Moskvě nepoužívají :)

PD: Zase ta dg: odstavcová koktavost (viz nahoře/dole)?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Pane Tichý , ušlo Vám, že jste převzal (i) klasické formy " vlezprdelismu" západní terminologie.
Jsou to názory novodobých soudruhů z EU . Čest!
Rusko je velmi nebezpečné! Ohrožuje světový mír. Říká to i generál Pavel. Ten musí mít přehled. Rusko navíc zbrojí.

Rusko vydá 85 miliard dolarů. Je to částka , která ohrožuje světový mír.

Aby naše děti, ženy mohly žít v míru, musí USA vydat na zbrojení jen 610 miliard.
Jsou to peníze, které si americké rodiny rády odtrhnout od úst.
Díky těmto financím na zbrojení, mohou pak migranti svobodně táhnout do SRN, kde se migranti podle klíče rozdělí do zbývajících zemí EU.
Když to nepůjde po dobrém máme v záloze humanitární bombardování. Ekonomika poroste. Nahoru půjdou i důchody.
Ta koktavost je pro Vás pane Tichý.

Nezdá se vám rozdíl ve zbrojení velký.
Rusko jako agresor, Vámi obávaný nepřítel vydává na zbrojení 85 miliard

USA vydává na zbrojení jen 610 miliard + 60000 tisíc vojáků v SRN.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl ruské zdroje o zbrojení

pravda přímo od Rusů....http://nvo.ng.ru/realty/2014-11-28/1_budget.html
překlad

Ve Státní dumě Ruské federace byl minulý týden ve třetím čtení schválen návrh zákona № 611445-6 "O federálním rozpočtu na rok 2015 a na plánované období let 2016 a 2017". Jednou z hlavních zvláštností návrhu je výrazný růst výdajů "na obranu". Ve srovnání s rokem 2014 se zvýší o 33% - z 2 471 bilionů rublů na 3 287 bilionů.

Výdaje tak v roce dosáhnou 4,2 % HDP. Zároveň plánované výdaje v letech 2016 a 2017 mají dosáhnout 3,7 a 3,6% HDP. Ale to jsou také značné částky, které v minulosti nebyly pro Rusko typické. V roce 2014 dosáhly výdaje na zbrojení 3,4% HDP a v roce 2012 3,0% HDP.

V červencových vládních návrzích nicméně byly plánovány výdaje ještě vyšší.

Výdaje na modernizaci ruských ozbrojených sil a vojenských jednotek přitom v tomto rozpočtovém návrhu nefigurují.

V roce 2015 budou výdaje z kapitoly "obrana" představovat 21,2% výdajů ruského státního rozpočtu, v roce 2016 19,6% a v roce 2017 19,9%.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - nabídka UNHCR: Hello CR

Podívejte se na metodickou příručku, komiks a film, které jsou podle prezidenta Zemana "idiotské":
http://www.meta-ops.cz/metodicke-a-vyukove-materialy#Hello

Ve středu 20. ledna 2016 proběhla veřejná prezentace materiálů. V souvislosti s touto prezentací se v Televizních novinách TV Nova a několika dalších médiích objevily nepravdivé, poplašné a zavádějící informace vztahující se ke kampani Hello Czech Republic, vůči nimž se META i UNHCR důrazně ohrazují:
http://www.meta-ops.cz/aktuality/prohlaseni-meta-ops-a-unhcr-k-medialnimu-obrazu-kampane-hello-czech-republic

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

hmm, hezké příručky....

mně spíš přijde skandální tohle:
http://www.novinky.cz/zahranicni/392716-bezenci-v-calais-vtrhli-na-trajekt-dopravci-zadaji-nasazeni-vojaku.html

jak je možné, že se něco takového může v Evropě dít? A to již dlouhou dobu? Armádu bych nasadil bez rozpaků a to vč. ostré munice.
I když, jsme tam, kam nás evropští top politici dostali...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - nabídka UNHCR: Hello CR

Podíval bych se také na něco jiného. Podle výroční zprávy za rok 2014 tato firma obdržela dotace ve výši 12 092 000 Kč, Dary pak ve výši 71 000 Kč a vlastní tržby a další výnosy činily celkem 862 000 Kč.
Osobní náklady pak činily 8 023 000 Kč, blíže nespecifikované služby celkem pak 2 674 000 Kč a rovněž nespecifikované ostatní náklady 1 897 000 Kč.
Dále je zde uvedeno celkem 14 osob, o kterých by se dalo soudit, že mají k firmě pracovní poměr.
Rovněž ne nezajímavý je údaj o "výsledcích práce" - tu 32 dospělých (zřejmě migrantů) absolvovalo kurzy češtiny, tu něco podobného 40 dětí. Největší "výsledky" jsou u seminářů pro pedagogy - 225 pedagogů ZŠ a SŠ, 110 pedagogů MŠ ...

Podtrženo a sečteno - hodně drahá "legrace" z veřejných financí.

Zajímavé je také zaměření na "mladé" migranty - není ono to něco jako diskriminace z důvodu věku???

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Thirty-five people were arrested, the Pas-de-Calais prefecture said, according to CNN affiliate BFMTV.
The prefecture said that 24 of those arrested are migrants and 11 are members of the pro-migrant activist group No Borders, according to BFMTV. About 110 migrants were removed from the port zone.
The incident disrupted ferry traffic between Calais and Dover, England, for up to two hours, the British firm P&O Ferries said via Twitter.
http://edition.cnn.com/2016/01/23/europe/france-port-calais-jungle-migrant-crisis/index.html

= Bylo zadrženo 24 migrantů a 11 aktivistů, provoz přístavu na dvě hodiny přerušen a cca 110 migrantů vytlačeno z přístavu. Pan Beneš to hned vylíčí jako válečný incident a rovnou by střílel! Naštěstí tamní policii velí rozumní a kvalifikovaní lidé.
Ale poskytl nám pěkný příklad poplašné zprávy a samozřejmě hned i "povinného" protiunijního zobecnění, jako by v Calais nerozhodovali o všem jen Francouzi :)
PS: Policie pořádek obnovila za dvě hodiny. Armádu ani výjimečný stav k tomu nepotřebovala. To není bagatelizace, jen realita.

Pan Chot by si místo ptaní měl aspoň prolistovat příručku.
PS: Pokud se někdo snaží aspoň něco užitečného pro školy udělat, dočká se od vás jen paušální kritiky. Ačkoli jste ani nemohli tak bleskově stihnout přečíst si komiks, pustit si video a aspoň prolistovat metodickou příručku.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

pane Tichý, je již tradicí, že všechny zprávy, které neukazují migranty v positivním světle, bagatelizujete. V Calais jsou problémy už dlouho a já si stojím zatím, že bych tam nasadil i armádu a obnovil pořádek za použití všech prostředků, vč. násilí. Zákony musí platit všude! A migranti se musejí dle nich chovat!

Jinak jsem nic nevylíčil jako válečnou zprávu, nepleťte si pojmy a dojmy, dal jsem sem pouze odkaz na zprávu na novinkách.

V Calais o všem možná i rozhodují Francouzi, ale ta migrace, kterou tu máme, je dána z velké míry špatnou politikou evropských představitelů v minulosti. A co si to nepřiznat, loni to dodělala Anděla.

A klid, je nedělní odpoledne ;-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Ministryně školství se k té stupidní příručce jasně vyjádřila už ve čtvrtek .

http://zpravy.idnes.cz/vzdelavaci-program-na-podporu-uprchliku-neni-v-nasi-rezii-rika-valachova-1qm-/domaci.aspx?c=A160121_221247_domaci_rych

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

pane Zahradníku, vy jste to taky nepochopil....

;-)

uprchlíky musíme vítat, ploty nejsou řešení, obohatí naši kulturu, budou tu pracovat, protože Evropa vymírá.... a potíže s nimi? Jaké že, za obtěžování si ženy v Kolíně i jinde mohou sami, násilí v Calais je prkotina, naopak my bychom měli odstranit z jídelníčku vepřové, nedávat na vánoce na náměstí stromečky, abychom je nepopuzovali... a Vy nic....Vy to stále ne a ne pochopit... člověče, styďte se :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Stydět byse měl pan Beneš.Do lidí,kteří mají nárok na ochranu dle mezinárodních smluv, by asi nejraději střílel ostrými.
Ale ukázka prkotin z českých luhů a hájů -na tv Nova v pátek
zpráva-do Jihlavy se mají přistěhovat běženci,důchodci se houfně bojí...vemte si,co se děje ve světě a ty ženy v Německu
Následuje zpráva.Jednadvacetiletý Čech v Náchodě osahával a pokusil se znásilnit 14.a 11.letou dívenku.Naštěstí se jim podařilo utéci Policie předpokládá,že těchto útoků bylo více a proto vyzývá....
Je možné,že se tu něco takového děje pane Beneši?
Ale co je to proti těm běžencům.Dnes přiletí.Ženy v burkách a opásány trhavinami,muži s kalašnikovy.
Fakt se jich bojím,už jsem si pořídil pistol.S ostrými

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Co si myslí o Zemanovi
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=571242109718791&set=a.362763723899965.1073741827.100004990215589&type=3&theater

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Co si myslí o Zemanovi
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=571242109718791&set=a.362763723899965.1073741827.100004990215589&type=3&theater

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl - KONEC 3. DÍLU

Protože je stále komplikovanější sledovat téma a doklikat se na pokračování diskuze, odstartovalo super srdeční téma pana Jana Tichého a jeho souvěrců již do čtvrtého dílu. 3. DÍL ZDE KONČÍ, NASTUPTE SMĚLE DO 4. DÍLU!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 3. díl

Migranti v Calais vtrhli na trajekt. Nasaďte armádu, žádají dopravci
Několik stovek uprchlíků v sobotu vtrhlo do přístavu ve francouzském Calais. Padesáti z nich se podařilo nalodit na jeden z trajektů. Incident doprovázela demonstrace asi dvou tisíc lidí, kteří žádali zlepšení podmínek v uprchlickém táboře. Dopravci nyní vyzývají, aby vláda do Calais nasadila vojáky.

Více na http://zpravy.idnes.cz/migranti-v-calais-vtrhli-na-trajekt-d61-/zahranicni.aspx?c=A160124_123031_zahranicni_san

Nahoru