TO BYL ZASE DEN...

Verze pro tisk |

TO BYL ZASE DEN…

Časně ráno jsem šla s Bobíkem a Luďou na každodenní vyvenčení. Nějako to klouzalo. Noha ujela, sedínka mě naštěstí zachránila. Bobík se s pomocí nenamáhal. Směrem k Luďovi ucedil cosi o mé bytelné prdeli. Po sedmačtyřiceti letech manželství zůstávám v klidu. Bobík je manžel, jinak Bohumil. Luďa je náš čistokrevný pejsek. V rodokmenu má určitě několik podvraťáků, jako každý správný voříšek. Je z útulku. Jméno má po švagrovi. Když jsme ho viděli poprvé, taky se na nás tak přiblble díval. Švagr z jmenovce nadšen není.

V televizi říkali, že budou zrušeny S karty. Bobík komentoval, že další prošustrovaná miliarda. Nečas mluvil o nejmenším zlu. Ještě, že tak. Být zlo větší než nejmenší nebo dokonce největší, tak podle Bobíka budeme muset o svátcích sežrat Luďu. To bych nerada. Na Luďu jsem si zvykla. Na švagra Luďu ne. Stále mě štve. Je prostě přiblblo. S těma S kartama to stejně nakonec může být všelijak. Ministři a poslanci jsou inteligenti, študovaní doktoři z Prahy a dokonce i z Plzně. Něco je napadne. Možná pan pražský primátor je bude dávat jako bonus k jejich open kartám. Pravda, prošustrovaná miliarda by se republice moc hodila. Třeba sociálním ústavům. Tetička Maruš má od ledna důchod vyšší o 162 korun. V domově důchodců jí taky přidali – 600 korun měsíčně navíc za pobyt. To asi bude ta valorizace…

S Bobíkem jsme dali k obědu žbryndu s vánočkou. Žbrynda je kafíčko z melty s troškou mléka. Vánočku kupujeme bez rozinek a mandlí. Je lepší. Hlavně levnější. Když ztvrdne, namáčíme ji do žbryndy a nemusíme nasadit falešné zuby. Šetřit se má všude. V televizi je nový papež. František I. My v rodině Františka nemáme. Tady je Chot. Ten první bude sloužit mši v nápravném ústavu pro mladistvé. Asi nějaký pasťák. Proč ne. Johnny Cash a Michal Tučný taky koncertovali ve věznici. S Bobíkem rádi vzpomínáme. Někdy i pouštíme. Skvělá vystoupení. Možná nejlepší. František I. bude asi taký dobrý. Dvanácti odsouzeným mladým dokonce nohy umyje. Snad jim nesmrdí jako švagrovi Luďovi. Mně Bobík nohy neumyje. Ani omylem.

V televizi byl i náš nový pan prezident. Miloš. Vlastně taky první. Rád by paní Lívii na Slovensko. Jako velvyslankyni. Původem je Slovenka. Prezident by rád, premiér nerad. Pan kníže ani náhodou. To zase bude kolem toho řečí. Bude se vdávat nebo nebude? No jo, to je o Bartošové. V televizi je ale Jílková a Samková. Bobík jde do pelechu, Luďa spí dávno. Hupsnu tam taky. Bože, to byl zase den…

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: TO BYL ZASE DEN...

Babče Lipče, včetně Bobíka a Ludi, přeji příjemné prožití svátků jara, byť poněkud zimních. Obdobně všem na hydeparku. Nezapomeňte na změnu času na letní!

Nahoru

Re: TO BYL ZASE DEN...

Bomba!

Nahoru

Re: TO BYL ZASE DEN...

Budete takto komentovat častěji? Šoupnul bych vás na titulku :o))

Nahoru

Re: TO BYL ZASE DEN...

Pane Milane! Nejsem již nejmladší. Šoupnout mě na titulku, to se platí? Bobík remcá, že budu králíkům pro srandu. Pan František zdejší dokonce bombou hrozí, tak nevím? Nebude to lidičky otravovat? O to tedy, pane Milane, dnes to byl ještě více den... Tak nevím! Stačí jednou týdně či více? Jak to posílat na ten titulek? Aby titulek věděl, že je titulek? Bobík nechápe, že jste inteligent. Inteligent to jistě myslí slušně. Luďa se tulí, tak dobře. Chemii taky neumí, ale člověka cítí. Babča nad 70, snaha ale je. Krásné svátky, mladý chlapče!

Nahoru

Re: TO BYL ZASE DEN...

Vy platit nemusíte, my platit nemůžeme :o)). Jednou týdně bomba, ale klidně si nechte volnost, posílat můžete na mou adresu barta@i-noviny.cz.

Nahoru