Okurková sezóna v Novém Boru

Verze pro tisk |

Třeba vám uniklo , že......

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Okurková sezóna v Novém Boru

Kde má trvalé bydliště nevím, ale vlastní v Novém Boru nemovitost , takže je občanem NB a
může se ptát vedení města na to, co ho zajímá.

Nahoru

Re: Okurková sezóna v Novém Boru

A kde on vlastně občan Uxa má trvalé bydliště?

Nahoru

Re: Okurková sezóna v Novém Boru

Dne 13.7.2013 byl první přímý satelitní přenos na plátně novoborského kina. Pravda , poprvé po třech letech od nákladné digitalizace kina , ale nešť ! Pravda, nebylo to z Metropolitní opery v NY, ani z Londýna nebo Tokia, ale z Obecního domu v Praze Cimrmanova opereta Proso, ale nešť ! Jestlipak do kina přišli věrní borští milovníci operety ? Otík, Věrka, Jindřiška ?
Poslanci zrušili pro důchodce úlevy z poplatků za psy . Dosud byl maximální poplatek 200Kč, nyní až 1500 Kč. Starosta Nového Boru se v tisku vyjádřil , že město má problém s volně pobíhajícími a opuštěnými psy. Odchyt a pobyt v útulku nás stojí nemalé peníze, ale pochybuje , že navýšení poplatku by tohle vyřešilo. A to ještě vůbec nezmínil, kolik stojí kurz vyškolení příslušníka městské policie k odchytu psů, který se pořádá v Brně a kolik se jich vyškolilo.
No, kdysi měla obec rasa na psy (antouška) a ten to řešil bez průtahů a nákladů , do pytle atp.
Na webu města jsou mezi poskytnutými informacemi 3 zajímavé - i pro ostatní občany
města nejen pro tazatele. V inf.č.12 se tazatel ptá podrobně , jaký subjekt provádí pro město veškeré nakládání s odpady. Je to COMPAG CZ s.r.o. Firma ještě udržuje pro město zeleň.
Letní a zimní údržbu komunikací provádí firma AVE z CL. Druhá část dotazu byla ,kdy končí tyto smlouvy - tak 31.12. 2014
V informaci č.11 se občan Danys ptá na využití demontované kamenné dlažby z Kalinovy ulice a všichni si teď můžeme přečíst , že je uložena v deponii k příštímu použití , ale kde to je ?
V informaci č.10 žádá občan Uxa cestovní zprávu ze starostovy služební cesty organizované Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezka do Pobaltí letos v červnu.
Přiznám se, že mě udivilo, že tazatel poukazuje na to, že Rada města České Budějovice své zastupitelce tento zájezd nezaplatila a Rada města Nový Bor vyslání a zaplacení služební cesty
odsouhlasila. Tak to prostě může být , Rada města ČB není Rada města NB .
Bych předpokládal, že to ví . Jak řekli ( rozhodli ) , tak udělali .

Nahoru