Koupaliště

Verze pro tisk |

Tak jsem se podíval na mapy a zjistil jsem, že venkovní koupaliště v centru Děčína u Kauflandu zabírá plochu stejnou jako je plocha před Českolipským bazénem a zimním stadionem. Všechny potřebné pozemky jsou města, takže žádný výkup pozemků. Jedná se o pozemky přímo před bazénem a zimním stadionem, pozemek skateparku, parkoviště vedle bytového družstva a pozemek vedle staré sportovní haly. Pro skatepark a parkování by se určitě dal použít prostor za bazénem, kde už parkoviště je, ale využité minimálně a taky dost možná pod mostem. Parkoviště u Kauflandu je taky dost velké, takže s parkováním by nebyl problém. Stavební úpravy stávající haly minimální, protože má vchod na obě strany. Nikde v přímém sousedství není bytová výstavba, takže žádné stížnosti na hluk. Koupaliště v Dubici je černá díra a nikdy nebude fungovat, tak co se podívat jak to řešili jinde. Zajet do pár měst, kde už podobné zařízení mají, poptat se na zkušenosti jak pozitivní, tak negativní. Ale hlavně ne něco provizorního, jako byl plán postavit v Dubici jeden maličký bazén a myslet si, že tím je koupaliště hotové. Když už tak ať to stojí za to.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Koupaliště

Rozhodně pozoruhodný nápad. Stál by za prověření. Možná méně místa, než by se někomu líbilo, pravděpodobně zvýšené náklady kvůli nízké hladině spodní vody.

Kdysi Město spolupracovalo s pražskou fakultou architektury a studenti dělali různé návrhy. Tudy by mohla vést cesta prvních kroků.

Nahoru