Boží mlýny...

Verze pro tisk |

Novinář Petr Zídek psal pro LN seriál o manželkách našich premiérů. Článek o Livii Klausové pak zařadil i do souhrnného vydání v knize "Po boku".
O činnosti Štefana Mištiny, otce Livie Klausové (žil v letech 1904-1959), za války v cenzurním oddělení bratislavské Ústředny státní bezpečnosti ani o jeho poválečném členství v KSS a kariéře kriminalisty ještě v roce 1950 (dokumenty jsou neúplné) se v článku ani v knize VŮBEC NEZMÍNIL - a zdůvodňuje to takto:

"Nic jsem o této minulosti nevěděl a ani vědět nechtěl. Přestože jsem již tehdy měl určitá podezření, která vyplývala z archivních dokumentů, záměrně jsem je dále neprověřoval, protože jsem připravoval životopis Livie Klausové, nikoli text o jejím otci - děti přece za své rodiče nemohou. - Argumentovat proti někomu minulostí jeho rodičů či příbuzných je mimořádně hloupé a nevkusné. S rodinnou historií by se měl každý popasovat sám: ve střední Evropě nebude mnoho těch, jejichž předci či příbuzní se nijak nezapletli s žádným z nedemokratických režimů, jež tu v minulém století vládly..."

Jako odezvu nečekané angažovanosti rodiny prezidenta Klause ve volební kampani napsal Petr Zídek článek "Otcové a děti ve střední Evropě" do sobotní přílohy LN z kterého jsem citoval (a toto je stručná zpráva o něm):
http://www.lidovky.cz/klausuv-tchan-pracoval-u-tajne-policie-fasistickeho-slovenska-p7z-/zpravy-domov.aspx?c=A130208_180718_ln_domov_sk

Poznámka: Hoax "o Šalgovičovi", o kterém se tady diskutuje v tématu Prezidentská volba - první kolo - soutěž, je samozřejmě nepravdivý a směšný na první pohled: když se narodila paní Klausová, byl Šalgovič v SSSR nebo na východní frontě. A zemřel až 1990 vlastní rukou - nejspíš mylně očekával, že budeme jako oni.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Boží mlýny...

Tak hlavně, když vaši rodiče jsou bez poskvrnky ... vy máte asi dobrou úchylku, teď čekáte, jak vám zase Doškářovci budou předhazovat vašeho otce a vy si v tom budete lebedit.

Nahoru

Re: Boží mlýny...

To si myslíte vy.
Podívejte se ale na podivnou výměnu názorů v tématu Prezidentská volba - první kolo - soutěž, včetně vaší velice vtipné poznámky o bukvicích.

Pokusil jsem se tady jen věcně informovat, protože to považuju za důležité (a s tipováním prezidenta už to nemá vůbec nic společného).

Nahoru

Re: Boží mlýny...

Pane Kafko, vy jste to vůbec nepochopil. Ta poznámka o bukvicích se Vám povedla.
Ale pan Tichý není jako oni.

Nahoru

Re: Boží mlýny...

Zajimavé je, že nám tchána pana Klause moc nebráníte. Na obranu Erwína Pfohla jste reagoval okamžitě. Erwín Pfohl jako spolupracovník STB práskal na církevní hodnostáře ( mimo jiné i na biskupa Trochtu).
Podle pracovnic našeho muzea vedl příkladný politický a kulturní život.

Nahoru