Vánoční koncert BIG BANDU CL, DPS Talent a trumpetisty Hloucala

Verze pro tisk |

V úterý 10. prosince 2019 jste srdečně zváni BIG BANDEM CL a Dětským pěveckým sborem Talent na jejich společný Vánoční koncert do KD Crystal od 19 hodin, kde vystoupí spolu s trumpetistou, skladatelem a členem Big Bandu Gustava Broma Miroslavem Hloucalem. Vstupenky v hodnotě 150,- Kč jsou již v předprodeji - www.cl-kultura.cz.

Talent je dětský pěvecký sbor Základní umělecké školy Česká Lípa. Uměleckými vedoucími jsou učitelky zpěvu Petra Jandíková a Zdeňka Cmuntová. Sbor zpívá při různých příležitostech a na akcích města i školy, např. každoročně na prosincovém benefičním koncertu "Sláva Budiž" na podporu činnosti Farní charity v České Lípě. Hlavní aktivitou sboru je od roku 2013 projekt Muzikálové divadlo. Žáci již nastudovali Minioperky - čtyři nejznámější zhudebněné pohádky z dílny pánů Svěráka a Uhlíře, věnovali se muzikálovému představení Dracula z autorské dílny Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese. V letošním roce Draculu vystřídal muzikál Pomáda, nezapomenutelná a nestárnoucí love story ze střední školy padesátých let, která měla premiéru v červnu 2019 a jejíž reprízy můžete navštěvovat celý letošní školní rok. Ve společném koncertě s Big Bandem CL se věnuje sbor vánočním koledám v jazzové úpravě Milana Svobody.

Big Band CL je českolipský swingový a jazzový orchestr založený Josefem Nečasem v České Lípě roku 1987. Již několik let je vedoucí big bandu saxofonista a dirigent Josef Pelz. V současné době se obsazení orchestru skládá z učitelů hudby ZUŠ severočeského kraje doplněné několika zakládajícími členy souboru a mladými talentovanými hudebníky.

S orchestrem hráli či zpívali v průběhu jeho existence mnozí známí muzikanti: Láďa Kerndl, Josef Laufer, Tomáš Savka, Marcela Králová, Leona Machálková, Ondřej Ruml, Sváťa Košvanec, Jiří Kulišev, Jaroslav Kopáček, Jaroslav Svěcený, Pavel Větrovec, Jiří Stivín, Pepa Pelc a další. 

Během své dlouholeté existence BIG BAND CL se úspěšně zúčastňuje každoročně mnohých hudebních přehlídek, soutěžích, festivalů a koncertů, hraje na mnoha pódiích celé republiky, ve svém domovském městě pravidelně vystupuje na městských slavnostech, Večerech s Jazzovou Farmou, pořádá vánoční koncerty - letos právě společně s DPS Talent při ZUŠ Česká Lípa.

Miroslav Hloucal je v současné době na české i mezinárodní jazzové scéně znám a uznáván jako jeden z předních trumpetistů. Je také skladatel, aranžér a velký umělec při nahrávání ve studiu. Ovládá všechny druhy hudebních žánrů. Během svých studií na Konzervatoři a VOŠ J. Ježka v Praze začal spolupracovat s vůdci české jazzové scény, mezi které patří například Emil Viklický, Roman Pokorný, Karel Růžička, Matěj Benko, Gustav Brom Big Band a další. Na podiu vystupoval Miroslav Hloucal s některými význačnými světovými hudebníky, jakými jsou např. Hiram Bullock, Benny Golson, Jerrry Bergonzi, George Mraz, Roberta Gambarini, Alex Sipiagin, Boris Kozlov, Kevin Mahagon, Harry Sokal, Anne Sajdera atd.
Získal několik významných mezinárodních ocenění: „Getxo“ (Španělsko), „Hoileaart“ (Belgie), „Jazz an der donau“ (Německo) atd. V roce 2017 získal cenu „Nejlepší česká jazzová skladba 2017“ vyhlášenou festivalem Bohemia Jazz Fest a OSA za skladbu Butterfly Effect.

Je zakladatelem autorského projektu Miroslav Hloucal Quartet, který mísí vlivy moderního mainstreamu, prvky free jazzu a přiklání se k hard bopové tradici. Hraje v několika hudebních formacích, například Lanugo, Matěj Benko Quintet, Infinite Quintet a mnoha dalších.

alt
Nahoru