Výhra na Kladně přinesla České Lípě první barážový bod

Českolipští florbalisté odstartovali barážový souboj o postup do Tipsport Superligy výborně, když dokázali na hřišti Kladna zvítězit těsně 5:4. Náskok si vybudovali zejména v první třetině, kdy na rozladěného soupeře vtrhli aktivně a dostali se do vedení o dvě branky.

Utkání začal tým ze severu Čech lépe, když po dobrém zastavení soupeřova útoku podnikl po levé straně výpadl Ekl a přesnou ranou na vzdálenější tyč dokázal otevřít skóre již zkraje čtvrté minuty. Pak ovšem o sobě dali vědět Kanonýři a brzy srovnali. Po útočném faulu Českolipských rozehráli domácí standardní situaci tak rychle, aby Lacko dostal na pravé straně tolik prostoru ke střele, že dokázal vymést všechny pavouky ze šibenice Dvořákovy branky.

Ve čtrnácté minutě však dokázal osvědčit svůj důraz na brankovišti Jansa. Dobrou práci předvedl Ekl, jenž vyjel z rohu hrací plochy a nahodil míček před Pecha. Na brankovišti se pak nejlépe zorientoval právě Jansa a bekhendem vrátil České Lípě náskok. Do kabin se pak šlo hostům ještě lépe poté, co Kněžour v rychlé protiakci oslovil před brankou stojícího Kamila Bříšku, a ten se v českolipském dresu trefil vůbec poprvé.

Druhá třetina se celkově odehrála velmi rychle. Narodily se v ní pouze dva gólové momenty. Nejprve po rychle rozehrané standardní situaci na útočné polovině trefil Nushart z těžkého úhlu přesně na bližší tyč a Kanonýři snížili na rozdíl jediné branky. Neuběhla však ani jedna minuta a bylo to zase o dva góly. Slaného střelu nejprve kladenští zadáci zablokovali, ale českolipský matador se posléze opět chopil míčku, posunul ho před branku na Jansu, jehož další bekhend zase poslal míček za Pechova záda. Škoda jen další nevyužité šance Jirsy, který v tváří v tvář kladenskému gólmanovi hledal obsazeného Jansu a akce tak skončila nezdarem.

Ani ve třetí části hry to dlouho žádnému kladenskému vzepjetí nenasvědčovalo. Hosté pohodlně kontrolovali svůj náskok a v dlouhých pasážích drželi míček na svých holích. Ve 48. minutě navíc Tichý vyrazil zleva do rychlého protiútoku, našel před brankou hůl Slaného a nastala další gólová radost FBC.

Bez dramatu se však nakonec závěr utkání neobešel. Kanonýři totiž opět využili svižné rozehrávky standardní situace a tečovaná střela Lacka skončila za zády Dvořáka. Klid na stranu České Lípy pak mohli v obrovských šancích přinést také Novák s Bříškou, ale duel zůstával otevřený až do samotného konce. Při hře bez brankáře se navíc dokázal prosadit necelé čtyři minuty před koncem Soukup a domácím zbývala na vyrovnání ještě spousta času.

Při dlouhé hře bez brankáře si Kladno vytvořilo největší příležitost během standardní situace, kterou zakončoval Louvar pouze do hrudi brankáře Dvořáka. Jinak hosté zvládali většinu střel blokovat, jiné pokusy zase mířily mimo branku. Českolipští podporováni opět mohutnou skupinou svých příznivců si tak z Kladna odvezli cenné venkovní vítězství 5:4 a vedou v sérii 1:0 na zápasy. Další duely se hrají na severu Čech v sobotu a v neděli, a pokud by domácí uspěli v obou případech, oslaví již o tomto víkendu postup do Tipsport Superligy.

Kanonýři Kladno – FBC PULLO TRADE Česká Lípa 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)
Branky: 6. a 52. Lacko, 30. Nushart, 57. Soukup – 14. Ekl, 15. a 31. Jansa, 18. Bříška, 48. Slaný.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:0. Bez využití: Střely na branku: 13:23. Diváci: 344. Stav série: 0:1.

Další duely se na v českolipské sportovní hale odehrají v sobotu 29.4. (od 19h) a v neděli 30.4. (od 13h).