Start na lopatkách, finálovou sérii si zahraje Česká Lípa

Dlouhá série mezi Českou Lípou a Startem je u konce. Z postupu do finálové série se radují Severočeši, kteří před výbornou kulisou deklasovali Pražany vysoko 12:4. O svém vítězství rozhodli především v prvních dvou třetinách, kdy si vydobyli šestibrankový náskok a ten dokázali ve třetí dvacetiminutovce pohlídat.

Česká Lípa měla výborný vstup do zápasu. Legnerův výběh skončil za zády Zavadila, který možná trochu překvapivě chytal od první minuty, a Lípa po celý zápas již vedení nepustila. Druhý gól totiž hned zanedlouho přidal po další Eklově nahrávce pohotový Kněžour. Následně byl ale právě Legner vyloučen a z přesilové hry snížil přesnou ranou Kiprov. Další možnosti hostujícího mužstva ale končily na Dvořákovi a Česká Lípa na druhé straně trestala.

Před odchodem do šaten se totiž hezkým gólem blýskli Hřebřina a po něm také Kněžour, jenž propálil z úhlu gólmana Lupoměcha, jenž ještě v první třetině vystřídal Zavadila. Hosté podle očekávání vlétli na soupeře ve druhé třetině, ale nedokázali si vytvořit větší šanci. Naopak Českolipští na druhé straně potrestali špatné střídání soupeře gólem Jirsy. Pátá branka jakoby sejmula z domácích florbalistů těžké břímě.

Perfektní akci vymyslel Legner pro Matějíčka, pro nějž po návratu z trestné lavice již nebylo problémem uklidit míček do prázdné branky. Následně na druhé straně netrefil úplně prázdnou branku Kiprov, čímž jen dokumentoval zmar Startu v posledním duelu. V českolipském dresu naopak předvedl ještě lepší akci Legner, který si několikrát vyměnil míček s Jansou, až mu ho posléze naservíroval do téměř odkryté branky.

Ve třetí části hry již Start neměl co ztratit a od počátku třetiny se pustil do dobývání Dvořákovy branky. Nicméně domácí vyráželi i pod tlakem do rychlých protiútoků a jeden takový zakončil Štěrba. Pak sice velmi sporný nájezd proměnil Šrámek, ale další rychlý kontaktní gól nepřišel. Až v 52. minutě se trefil Vavro a korigoval na 3:8. Jenže pak se Pražané na hřišti při pokračující power-play objevili na palubovce v sedmi a bylo vymalováno.

Početní převahu zužitkoval Ekl a záhy na to si spolupráci zopakovali Jansa se zakončujícím Štěrbou. Čtyři minuty před koncem pak ještě dokázal snížit Vašíček po nepřehledné situaci na brankovišti, ale další gól už hosté nepřidali. Naopak se ještě do prázdné klece dokázal dvakrát trefit Jansa, čímž zkompletoval hattrick a uzavřel svou skvělou zápasovou bilanci na 3+3.

Ve finálové sérii čeká na Českou Lípu celek Znojma, neboť Ústí nad Labem mající právo volby si za soupeře vybralo brněnský Hattrick. Duely začínají na jihu Moravy již o příštím víkendu.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa – FBC Start98 12:4 (4:1, 3:0, 5:3)
Branky: 2. Legner, 5. a 19. Kněžour, 13. Hřebřina, 27. Jirsa, 32. Matějíček, 40., 57. a 60. Jansa, 45. a 53. Štěrba, 53. Ekl – 10. Kiprov, 46. Šrámek z TS, 52. Vavro, 56. Vašíček.
Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Střely: 36:33. Diváci: 456. Konečný stav série: 3:2.