Českolipští florbalisté se podívají do čtvrtfinále play-off

Českolipští florbalisté si zásluhou vysokého vítězství nad lídrem tabulky ze Znojma s definitivní platností zajistil místenku ve čtvrtfinále play-off. V zápase vysoké kvality rozhodla větší produktivita na straně domácích a vynikající výkon brankáře Jana Dvořáka. Hostům k bodovému zisku nepomohly ani dvě trefy zkušeného Milana Fridricha.

První slovo sobotního podvečera řekli hosté. Přesnou dorážkou se prosadil Salava. Zbytek třetiny se vša hrál v režii Severočechů. České Lípě výrazně pomohly dva slepené góly. Nejprve se přesnou střelou z otočky prosadil Jansa, po něm šikovně tečoval Slaného nahození Legner. Následné šance Znojma zůstaly nevyužité, naopak na druhé straně zakončil i s trochou štěstí hezkou individuální akci Ekl. Na konečných 4:1 po první třetině pak upravil po rychlém přečíslení Kněžour.

Přesto bylo všem v hale jasné, že Lípa ještě zdaleka nemá vyhráno. A to ani poté, co pátý gól pro v euforii hrající domácí obstaral Jakub Karel. V divočině příštích okamžiků se však do hry vrátilo Znojmo. Rychlou pasáž s mnoha šancemi na obou stranách nakonec dovršil snižovací trefou Fridrich. Následně šly v rychlém sledu na trestnou za nedisciplinovanost Slaný s Mlejnkem a soupeř dostal dlouhou přesilovku pět na tři.

Ta nakonec nedopadla pro domácí tým úplně špatně. Obrovská výhoda na straně Znojma byla zúročena pouze v jediný gól Pánka, zbytek oslabení se domácím povedl. Pak zase hostitelé vyrovnali hru a po nabídce od Slaného zamířil přesně mezi tři tyče Kněžour. Leč Jihomoravané byli zase rychle nadostřel. Perfektní brejk zakončil mimo Dvořákův dosah Fridrich. Z dalších velkých příležitostí ale soupeř neskóroval i díky vynikajícím zákrokům brankáře Dvořáka, který doslova doháněl hráče Znojma k šílenství.

Vše bylo před třetí třetinou otevřené. Ale České Lípě velmi pomohl okamžik, kdy se Legner nebojácně vrhl do protivníkovy zóny a s trochou štěstí procedil náhradního brankáře Hándla. Záhy dokončil svůj hattrick Kněžour a bylo jasné, že body zůstanou doma. Znojmo se však nevzdalo a zkusilo s téměř ztraceným zápasem ještě něco udělat. Virgl využil nahrávky Rakušana ke korekci na 5:8.

Ale závěr už Česká Lípa dohrála v pohodě. Po perfektní kombinaci Legnera se zakončujícím Eklem to bylo již 9:5 a hostům nepomohla k dalšímu návratu ani přesilovka při vyloučení Slaného. Do prázdné branky naopak pečetil veledůležité tři body Karel. Nejlepší obrana v soutěži tak schytala od Českolipských deset branek, čímž se svěřenci trenérky Lenky Bartošové nejenom dostali do čtvrtfinále, ale s nejvyšší pravděpodobností ho i budou začínat doma.

"Zápas rozhodla skutečnost, že jsme soupeře vůbec nepustili k jeho hře. Věděli jsme, že jsou velmi silní při hře na rychlé protiútoky a na to jsme se chystali. Museli hrát po mantinelech, což se projevilo," hodnotila utkání trenérka českolipského mužstva Lenka Bartošová.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa – TJ Znojmo Laufen CZ 10:5 (4:1, 2:3, 4:1)
Branky: 7. Jansa, 9. a 41. Legner, 13. a 51. Ekl, 19., 36. a 44. Kněžour, 28. a 60. Karel – 4. Salava, 30. a 38. Fridrich, 31. Pánek, 47. Virgl.
Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 4:0, navíc Virgl (ZNO) 5 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na bránu: 29:41. Diváci: 235.

Sestava: Dvořák – Slaný, Legner, Štěrba, Pastor, Hart, Marhan, Mlejnek, Hřebřina, Karel, Matějíček, Jansa, Kněžour, Vlček.