Česká Lípa doma na nájezdy porazila Havířov 7:6

Českolipští florbalisté si ve čtvrtém kole 1. ligy mužů připsali dva body za výhru 7:6 po nájezdech nad Havířovem. Havířov měl lepší nástup do utkání a několikrát vedl, domácím se však pokaždé povedlo dotáhnout skóre a po výhře se tak posunuli na desáté místo v tabulce, ještě však mají zápas k dobru.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa - Florbal PEGRES Havířov 7:6pn

Hosté se po chybě soupeře dostali do vedení už ve 26. vteřině a své vedení dokonce navýšili o dvě minuty později. Pět minut před koncem trochu uklidnil diváky David Marhan, který snížil na 1:2, avšak deset vteřin před koncem první třetiny dokázal skórovat Tomáš Třeska.

Česká Lípa zkraje druhé třetiny dokázala využít přesilovku, kdy po ráně Slaného dokázal Dominik Jansa a o pět minut později se prosadil také obránce Daniel Štěrba, který byl později vyhlášen hráčem zápasu. Česká Lípa neproměnila kupu šancí, na což Havířov odpověděl dvěma góly. Snížení na 4:5 přinesl Daniel Kněžour.

Domácí ustáli oslabení, kdy byl za nedovolené vrážení vyloučen Štěpán Slaný. Po parádní akci ve 45. minutě dostal na pravou stranu naservírováno Radek Matějíček, který zavěsil přímo pod břevno, čímž vyrovnal na 5:5. Záhy na to soupeř odpověděl gólem, vyrovnání na 6:6 však po Eklově asistenci zařídil Daniel Kněžour, který našel místo na bližší tyči téměř z nulového úhlu. Česká Lípa měla po celý zápas velké množství šancí, ale nebyla příliš efektivní v zakončení a základní hrací doba tak skončila 6:6.

Prodloužení rozuzlení nepřišlo, a tak rozhodly nájezdy. Jediný nájezd proměnil Radek Matějíček, který tak připsal České Lípě dva body za výhru na nájezdy.

branky: 15. David Marhan, 26. Dominik Jansa, 31. Daniel Štěrba, 37. Daniel Kněžour, 46. Radek Matějíček, 50. Daniel Kněžour, N Radek Matějíček - 1. Jakub Holeš, 3. Marián Kloza, 20. Tomáš Třaska, 33. Kamil Peřka, 35. Hynek Plášek, 49. Marián Kloza; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Lukáš Chyna ? - Jan Piško ?; po třetinách: 1:3, 3:2, 2:1, 0:0.