Výsledky Tříkrálové sbírky Farní charity Česká Lípa

Verze pro tisk |

Prvně po jednadvaceti letech se musela největší dobrovolnická akce v ČR obejít bez dobrovolných koledníků. Veřejnost však využila v prvních třech týdnech roku sbírková místa se zapečetěnými kasičkami a možnost online příspěvku a podpořila na Českolipsku a Novoborsku školní svoz zdravotně hendikepovaných dětí Farní charity Česká Lípa částkou 102.180 Kč.

„Na konci roku jsme propadali skepsi kvůli nemožnosti vyrazit s koledníky do ulic a za zpěvů koledy žehnat. Navíc jsme loňský rok díky 130 dobrovolníkům vykoledovali přes 200.000 Kč, které výrazně pomohli našemu Sociálnímu automobilu. Odezvy od veřejnosti, z obcí, firem, kostelů i škol nás však přesvědčily, že nemáme nic vzdávat a co nejvíce zabojovat. Rozmístili jsme několik kasiček, u nich dali k dispozici svěcené křídy, šířili jsme informace o virtuální kampani a nakonec jsme za celý průběh moc potěšeni. Děkujeme všem za podporu,“ říká koordinátorka Tříkrálové sbírky z Farní charity Česká Lípa Pavla Bratršovská.

Do Tříkrálová sbírky se zapojila veřejnost, úřady, firmy, školy nebo kostely z měst a obcí Česká Lípa, Nový Bor, Mimoň, Zákupy, Brniště, Kvítkov, Horní Police, Sosnová a Stružnice. Do zapečetěných kasiček se vybralo 54.282 Kč, do té virtuální kasičky, která je otevřena až do 30. 4, dalších 47.898 Kč.

Detailní informace o vybraných částkách v jednotlivých obcích a na konkrétních místech naleznete na webu Farní charity Česká Lípa. 
 

Nahoru