Českolipská tříkopcová výzva v půlce třetího týdne

Verze pro tisk |

Předně: máme dalšího sponzora. Honzu Kubatu, zmrzlináře a kafírníka z Doks (zde) zaujalo úsilí našeho nejmladšího dobyvatele českolipských vrcholů.

Věnuje tak deset zmrzlin nejlépe umístěnému dítěti. A aby to ostatním nebylo líto, tak ze všech stovkařů vylosujeme jednoho, který dostane dalších třicet plných kornoutů.

Pokud lezete i na Špičák, můžete se stále zapojit do naší Okenské výzvy. I do ní Honza věnoval várku zmrzlin. Vítěz si však musí vybrat okenskou třídu, které výhru věnuje.

Připomínáme, že se soutěží i o piva z Pivovaru Lípák – tři ceny se losují ze všech účastníků, kteří získali aspoň dvacet peakpointů. Další ceny věnovala Českolipská pivotéka – k zařazení do losování stačí vystoupat aspoň třikrát na všechny tři českolipské kopce.

K zařazení do českolipské losovačky stačí jeden víkend a ten se už blíží. Jak se zaregistrovat, zjistíte nejlépe z tohoto článku.

A jak v současnosti vypadá pořadí?

Už čtyři účastníci jsou stovkaři. Vasil Dogaru využil víkendové účasti Zdeňka Líbala na svatbě, utrhl se ze řetězu a vytvořil si náskok, který si neustále udržuje. Peakpointů má v tuto chvíli (čtvrtek, 13,00) 165. Zdeněk to nevzdává se 141 vrcholy. Ale na paty jim už šlape devítiletý kluk soutěžící pod nickem Tomáš Souček (131). A stovkařem je již i nejlepší žena – Renata Dvořáková (105).

Pravděpodobně už dnes se stovkařem stane Hynek Bárta (95), možná i Drobas (93).

Dobře našlápnuto mají sedmý Petr Jehlička (82), osmý Jiří Fišer (72) nebo devátá Hana Stará (67).

Horko, těžko se v první desítce držím já, když jsem si ráno přivstal a před učením a psaním tohoto článku si dal devět výstupů.

Další vývoj bude zajímavý. Ví se, že jeden účastník z první desítky musí odjet do lázní, a jeden z hlavních favoritů každou chvíli ukončí karanténu.

Aspoň dvacet výstupů už má na kontě 22 účastníků.

V Okenské výzvě je situace dramatičtější. Prvního a pátého dělí jen deset peakpointů a jistotu zmrzlin nemá prakticky žádná třída.  

Nahoru