Nechte se zlákat na Českolipský divadelní podzim

Verze pro tisk |

Divadelní přehlídka Českolipský divadelní podzim letos vstoupila do 42. ročníku. Přehlídka, v rámci které měli diváci možnost vidět ty nejlepší amatérské divadelní soubory u nás, si stále drží svou dramaturgii. Jen amatéry doplňuje zajímavými profesionálními soubory a přiváží do České Lípy divadelní premiéry, druhy divadla, které českolipští diváci ještě neměli možnost doma shlédnout. Nejinak je tomu i letos, proto přijměte pozvání na svátek divadla, který se koná od 16. do 20. října v Jiráskově divadle v České Lípě, a vyberte si z pestré nabídky. 

Geisslers Hofcomoedianten: Dvě komedie v komedii
Divadlo na divadle bravurního komediálního souboru, které moderně a hravě dokumentuje divadelní postupy 17. století a vzdává hold tehdejším žánrům, jako komedii dell’arte. Hra je zároveň studií populárních divadelních žánrů a je plná odkazů na divadelní zákulisí a společenské kuloáry. Zjednodušeně? Skvělá zábava.
16. 10., Jiráskovo divadlo

Divadlo Continuo: Poledne
Legendární jihočeské divadlo přiváží aktuální inscenaci spojující dokumentární divadlo o událostech, které následovaly v Sovětském svazu po demonstraci 25. srpna 1968 proti okupaci Československa vojsky, a výtvarné divadlo neodbytných obrazů, inspirovaných poezií básníků sovětského disentu tehdejší doby.
17. 10., Jiráskovo divadlo

Divadelní klub mladých: Kennedyho děti
Hra bývalých členů českolipského souboru DKM o nenaplněných ideálech mládí. Premiéru měla v rámci červnových oslav 50 let souboru a je zasazena do amerického baru poloviny 70. let, v němž se schází pět podivných osobností. Režie se ujala Petra Horváthová, jedna z mála profesionálních hereček, které vzešly ze souboru.
18. 10., Jiráskovo divadlo

Kočovné divadlo Ad Hoc: Nové TV
Chytré a hravé kabaretní představení z prostředí jedné nízkonákladové televizní stanice plné jazykového humoru a originálních parodizujících písní. Poetické zesměšnění mediálních výstupů dnešní doby v podání hudebních a divadelních neprofesionálních profesionálů z mnoha koutů republiky.
19. 10., Jiráskovo divadlo

Endru & Igor Ochepovsky
Na jevišti divadla se odehraje v rámci Českolipského divadelního podzimu společné vystoupení zpěváka a muzikanta Endrua, několikanásobného mistra ČR v beatboxu, hudebního improvizátora a vokálního virtuosa s klavíristou a multiinstrumentalistou Igorem Ochepovskym. Bude to řádný páteční mejdan.
19. 10., Jiráskovo divadlo

Nedloubej se v nose
Koncert v divadle pro všechny malé smrkáče. Není nic lepšího než si přijít po obědě zapařit na jeviště divadla, které se promění na koncertní prostor s živou kapelou. Zapomeňte na Kašpárka v rohlíku. Nyní je tu kapela Nedloubej se v nose tvořená herci mosteckého Divadla rozmanitostí, kteří zpívají o denních strastech malých posluchačů.
20. 10., Jiráskovo divadlo 

Slam Poetry Show
Slam Poetry je specifický styl básnického přednesu vlastní tvorby, který musí být natolik sugestivní a zábavný, aby dosáhl největšího ohlasu v publiku. Ve Slamu se pořádají i mistrovství a do České Lípy tak zavítá dvojnásobný mistr ČR, Českolipák Rimmer, dále Tukan, Anatol Svahilec a Dr. Filipitch.
20. 10., salonek Jiráskova divadla

Divadelní klub Jirásek: Sen v noci svatojánské
Díky obnovené premiéře máte možnost zhlédnout po 20 letech bezmála kultovní shakespearovskou komedii domácího souboru v původních kostýmech, s původní scénou, s původními aranžemi ve staronovém obsazení, jen bez dohledu samotného režiséra Václava Klapky, který si kouše nehty, jak to celé dopadne. Je to svatokrádež? Je to legrace.
20. 10., Jiráskovo divadlo

www.cldp.cz 
 

Nahoru