Lednové divadelní tipy

Verze pro tisk |

Pension pro svobodné pány
Divadelní aktovka Seana O’Caseyho, která byla ve slavné úpravě Jiřího Krejčíka dlouhá léta uváděna v pražském Činoherním klubu. Lehká komedie Divadla Palace odehrávající se v pokoji jednoho penzionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu, je poctou klasické komedii přioděné do elegantního, bezstarostného a nostalgického hávu. 15. 1., Novoborské divadlo

Mrazík
Nenapadá mě jiný důvod, proč Docela velké divadlo Litvínov uvádí inscenaci ruské filmové pohádky, než se svézt na její vlně a vydělat nějakou tu kačku. Ačkoli divadlo je bráno za kultivovanější umění, než mnohdy lacině zábavný film, občas není na škodu nic nikam nepřevádět a prostě si pustit s rodinou film. Trumfne v něčem představení genialitu filmové předlohy? Dejte mi po zhlédnutí představení vědět. Rád se zmýlím a omluvím se.
20. 1., Novoborské divadlo

Mistr a Markétka
Autorskou inscenaci slavného ruského románu Michaela Bulgakova připravil režisér Jurij Galin pro Docela velké divadlo Litvínov. Příběh ďábla Wolanda, který se po několika staletích vrací do Moskvy, aby zjistil, zda se lidé změnili, drží celé dvě hodiny diváky v napětí. Příběh o lásce, odvaze, touze po svobodě a nikdy nekončícím boji s arogancí moci se částečně opírá o úpravu Václava Klapky pro stejnojmennou inscenaci DK Jirásek z roku 1989.
24. 1., Novoborské divadlo

Nahoru