Divadelní tipy listopad

Verze pro tisk |

Tanga pro Ježíška
Na jaře premiérovaná inscenace českolipského Divadelního klubu Jirásek je úsměvnou tragédií a tragickou komedií pro dva herce. Václav Klapka hru napsal na motivy inscenace Josef a Marie dramatika Petera Turriniho. Ta pojednává o setkání dvou starších lidí, kteří si k penzi přivydělávají v obchodním domě. Ona jako uklízečka, on jako pracovník ostrahy. Jejich směšné i dojímavé životní osudy se protnou na Štědrý večer, který nemají s kým trávit. 
8. 11., Jiráskovo divadlo

Příběhy vodníka Česílka
Pohádku Divadla D5 napsala Jarmila Glozarová podle stejnojmenného oblíbeného večerníčku podle knižní předlohy Václava Čtvrtka. My se tak spolu s dětmi můžeme těšit nejen na vodníka Česílka, ale i na hamižnou Kněžnu s Knížetem či okouzlující rusalku Andulku. Pohádka plná legrace, napětí a krásných písniček pobaví všechny, kterým je 3 a více let.
10. 11., Jiráskovo divadlo

Chlap na zabití
Populární dramatik Francis Veber, autor legendárního Blbce k večeři a Muže z Acapulca, sepsal příběh o tom, jak se profesionální zabiják stane obětí sebevraha, a to nikoho jiného než právě zmíněného blbce Françoise Pignona. Francouzskou komedii v režii Jakuba Nvoty uvede zájezdní Pantheon production s Miroslavem Vladykou a Filipem Blažkem v hlavních rolích. 
14. 11., Městské divadlo Nový Bor

Báječná neděle v parku Crève Coeur
Loňský rok zrežírovala herečka Iva Janžurová pro Divadlo Kalich hru významného amerického dramatika Tennesseeho Williamse. Cituplná komedie vypráví o čtyřech ženách, jejichž osudy se z veliké vášně a touhy po štěstí protnou v žáru horkého dne. Nechtějí nic víc a nic míň než vymanit se z nijakosti obyčejného života, žít romantický život plný vzruchů i vykřičet svou žádostivost navzdory tušené šedi dnů. Kromě populární herečky uvidíme v inscenaci i její dceru Sabinu Remundovou či Lucii Žáčkovou.
20. 11., Městské divadlo Nový Bor

Neumím jinak než láskou
Vícežánrová koláž o životě Boženy Němcové s Josefem Němcem je plná dramat, vzpoury, souznění i poezie. Svůj vlastní text o ženě nezkrotitelně svobodné, spanilé duchem i zjevem a vznešené tragickým údělem svého nedlouhého života zinscenoval před pěti lety režisér Miloš Horanský. Příběh nešťastné lásky naší paní spisovatelky v roli Tatia
3,ny Vilhelmové vznikl pro Divadlo Viola k výročí 150 let od smrti Němcové.
25. 11., Jiráskovo divadlo

Nahoru