Divadelní tipy březen

Verze pro tisk |

Legenda o lesích a lidech
Repríza rodové ságy Divadelního klubu Jirásek inspirovaná knižní trilogií Trygve Gulbranssena (Věčně zpívají lesy ad.). Ačkoli se může zdát příběh z norských hor z 19. st. dnešnímu člověku a jeho situaci vzdálený, vězte, že František Zborník ví, jak oslovit dnešního diváka. 
8. 3., Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Kocour Modroočko
Pohádku Divadla Krapet, která vznikla dramatizací populární knížky Josefa Koláře, jsme mohli vidět loňský rok v podání místního Divadelního klubu mladých. Příběh koťátka, které objevuje zajímavost, krutost, ale především krásu života za doprovodu písní Marka Ebena, však nikdy neomrzí.
10. 3., novoborské divadlo

Edith Piaf, Milovat k smrti
Světlana Nálepková ve strhujícím příběhu sledujícím životní cestu velké zpěvačky, která byla vždy a za všech okolností pevně rozhodnuta žít naplno, zpívat naplno, milovat naplno až k samotné smrti. V inscenaci zazní 15 nejslavnějších písní v českém překladu za živého doprovodu.
13. 3., novoborské divadlo

Čarodějnický učeň
V temném kraji plném různých skřetů, divokých víl a tajemných bytostí žijí odedávna dvě čarodějnice, k nimž znenáhla připluje po řece košík s malým chlapcem. Fantasy muzikálový příběh Metropolitního divadla Praha se světelnými efekty a kouzly, které vytvořil Michal Kožíšek, je určený především dětem z 3.–5. tř. ZŠ.
17. 3., Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Pardon me, Prime Minister. Co takhle ke zpovědi…
Petr Nárožný v hlavní roli anglické komedie s pověstným anglickým humorem. Na adrese Downing Street 10 se schovávají političtí kostlivci, polonahé slečny, sousta pro novináře, munice pro opozici, příležitost pro stranické odpůrce a k tomu všemu zvědavá manželka.
26. 3., novoborské divadlo

Shirley Valentine
Legendární one woman show Simony Stašové je bravurní komedií o hledání vlastní identity nejen pro všechny ženy středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán. Ve skvěle napsaném monodramatu Willyho Russella herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta.
28. 3., novoborské divadlo


 

Nahoru