18/2021

Verze pro tisk |

Blíží se nejdůležitější parlamentní volby od Sametové revoluce a já sleduji, koho nám jednotlivé strany a hnutí nabídnou. Vyléčili jsme se už z populismu? Stačila už lekce od Věcí veřejných a ANO?

Svůj volební program představila koalice Spolu (ODS, lidovci a TOP09). Pročetl jsem si aspoň úvody jednotlivých kapitol. Velmi profesionálně udělaný materiál, který však dočtou jen opravdoví fajnšmekři. Většina, stejně jako já, zamíří spíše na kandidátky. Zde je ta liberecká.

Dalo se čekat, že ODS využije potenciálu Víta Vomáčky. A tak, přestože je nestraník, je rovnou trojkou a až za ním je první kandidát KDU-ČSL, která v našem kraji nemá valnou podporu. Jedničkou je současný poslanec ODS Petr Beitl. TOPka dala na dvojku Zdeňka Chmelíka.

Česká Lípa zřejmě na kandidátku neměla koho dodat, protože kromě Víta Vomáčky se jen na 19. místě krčí českolipský lékař Karel Tejnora. 

Čtenáři o mně vědí, že jsem názorově nejblíže TOPce, ale že kohokoliv z ODS volím jen v případě největší nutnosti.

Vedle této koalice je tak pro mě jedinou alternativou koalice Pirátů a Starostů. Něco o kandidátech prozradil už Tomáš Martínek při natáčení našeho podcastu (přímý odkaz).

S napětím budu čekat, jakou kandidátku nachystá v našem kraji ANO. Zejména, jak se k volbám postaví naše starostka a krajská předsedkyně hnutí Jitka Volfová. Je jasné, že momentálně má nejvyšší volební potenciál, a nevěřím tomu, že ještě někdy bude mít vyšší. A toho musí ANO využít.

Čtvrtou partou, která se takřka jistě do parlamentu dostane, je populistické SPD. Na svých stránkách mají k volbám jen informaci, jak lze darovat na jejich kampaň peníze, čtyři plakáty s přiblblými hesly a volební noviny s dvacetiletým Okamurou a spoustou lží.

Na hraně jsou komunisti. Většinou jsem s nimi vycházel korektně a pravidelně jim nabízel prostor k vyjádření. A to přesto, že s jejich politikou nesouhlasím. Jejich poslední útok na mě však už přešel v třídní boj. Kašleme na ně.

ČSSD je mi líto, ale momentálně nemají co nabídnout. Prázdná schránka.

Zapomněl jsem na někoho?

A na závěr tradiční rubrika aneb Česká Lípa na youtube.

Nové vydání Českolipského magazínu, zejména o novém skateparku:

Záznam z bohoslužby z českolipské baziliky:

Příjezd turistického vlaku R1275 PRAHA-MIKULÁŠOVICE do České Lípy.:

Úvodní fotografie představuje nové telátko, které se narodilo v hospodářství mého kolegy ... aneb proč se rvát do ZOO.

Nahoru

Komentáře

Re: 18/2021

Hezký posváteční den, pane Bárto!
Nejste poněkud přecitlivělý?! Prý "třídní boj" ... Nepřehánějte, prosím.
Na druhou stranu je to "elegantní" řešení, jak o kandidátce KSČM pomlčet, že ...
Takže si za Vás dovolím informovat čtenáře, že lídrem kandidátky je Českolipan Jan Koros, na druhém místě je Stanislav Mackovík, třetí je František Pešek z Jablonce nad Nisou a čtvrté a páté místo zaujímají Petr Vaněk ze Semil a Jan Dvořák ze Zákup.
Z našeho okresu jsou na kandidátce Komunistické strany Čech a Moravy ještě na sedmém místě Jan Vaszily z České Lípy a první desítku uzavírají Jan Malec ze Stráže pod Ralskem a moje maličkost ...
Hezkou neděli.

Nahoru

Re: 18/2021

To už bych raději volil vás, pane Chote, než mladého zoufalce Korose. Těším se, až vaše strana definitivně zmizí v propadlišti dějin. Trvá to, ale snad se dočkám. Je mi líto těch babiček, které vás stále volí.

Nahoru