14/2021

Verze pro tisk |

I dnes upozorním na některá videa. Nadchlo mě zejména to z youtube kanálu města.

Jednou z nejoblíbenějších akcí v České Lípě byly po řadu let Pašije. Momentálně mají už tříletou pauzu. Pojďme si je aspoň připomenout sestřihem z roku 2017. A nedá mi to, abych nezdůraznil skutečné osobnosti českolipské kultury, které se na tomto představení podílely. Duchovním otcem a autorem scénáře podle evangelií je Petr Brambor Nárovec, hudbu složil stávající ředitel ZUŠky Marek Kučera, vše režíroval bohužel zesnulý František Zborník a video sestříhal Rudolf Živec.

Až bude město vybírat osobnosti pro některá z ocenění, mělo by do tohoto seznamu několikrát sáhnout.

Budu se opakovat, ale potěšila mě atmosféra naší Českolipské tříkopcové výzvy. Část účastníků se dohodla a při posledním výstupu se sešla na Holém vrchu, společně se nafotili a Zdeněk Líbal mě dokonce zastoupil a na mobil (bohužel na výšku) natočil krátký rozhovor. Já hlídal válečnou kořist, a tak jsem na finále nemohl.

Tady jsou nějaké statistiky z akce a tady přímý odkaz na podcast s losováním výherců cen.

Nyní už jsem plně soustředěný na novou výzvu, jejímž cílem je dostat co nejvíce Českolipáků i přespolních na sto vyhlídek a kopců v okolí. Počet přihlášených už se blíží stovce, což byl můj sen. Teď ještě já i ostatní stokrát někam vylézt. Chtěl bych o akci informovat s frekvencí tak jednou týdně.

Kromě účastníků se hlásí i podporovatelé, takže třeba Jakub Mencl vytvořil a nechal natisknout plakáty, se kterými se můžete setkat i po městě, Honza Kubata nabídl pro účastníky sto zmrzlin a Pavel Konvalina sto litrů piva. Z informačního centra mám přislíbeno 50 cen a větší dodávku chystá i peakpoint. Nějak to sečtu a vymyslím, jak podělit soutěžící.

Ozval se mi Atila Vörös, že by se chtěl zase vrátit ke komiksu o Karlovi H, legendárním českolipském čundrákovi a také politikovi. Koukal jsem se na staré díly. Některé mají hodně přes deset tisíc zhlédnutí. Pravda, po jednom z dílů, se mnou přestala mluvit půlka radnice. Chceme vycházet nepravidelně, chceme se navážet do všech, kdo nám za to stojí, být nekorektní a reagovat na aktuální dění ve městě. A teď se nám zrovna blíží nějaké ty volby.

Velikonoční vide natočily i mé kolegyně v Oknech. Můžete se naučit novou velikonoční písničku nebo si ověřit, jestli máte o Velikonocích tolik informací jako naše školkové děti.

Nahoru